Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE W20i zylo, Bluetooth i Win7 Brak komunikacji SEzyloW20i z PC przez bluetooth

kukkrzy 12 Paź 2012 06:32 3732 17
  • #1 12 Paź 2012 06:32
    kukkrzy
    Poziom 9  

Witam
    Kupiłem nowy komputer Dell Volstro 470 z Bluetooth 4.0 na płycie wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Win7 PRO i jest problem, z którego nie mogę wyjść. A mianowicie: wykorzystuję komunikację telefonów kom. z PC po bluetooth do przesyłania np. kilku zdjęć w jedną lub w drugą stronę.
    Na starym komputerze miałem Blue Solei i adapter w USB. Klikałem na ikonkę Bluetooth i mogłem wysłać coś do komórki, albo po uprzednim sparowaniu telefonów z PC zaznaczałem jakieś zdjęcia, klikałem wyślij, Bluetooth znajdował komputer, klikałem wybierz, w PC pojawiał się komunikat, że że odebrano pliki.
    W nowym PC jest taki program Dell Wireles 1703 Bluetooth . Po sparowaniu telefonu, zaznaczeniu w PC w ustawieniach Bluetooth funkcji że komputer ma być widoczny dla wszystkich - totalna klapa :cry:
    Komórki Sony Ericsson (Zylo - W20i : K750i ) nie widzą w ogóle mojego nowego komputera. W PC zaś w menadżerze urządzeń mam znaki zapytania dla urządzeń zewnętrznych Bluetooth.
    Windows Update nie znalazło sterowników do tych komórek ani w internecie, ani na płycie firmy Dell ze sterownikami, którą otrzymałem z komputerem.
    Chyba już wyczerpałem swoje możliwości, więc proszę o pomoc i rady :| .

Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc.
    kukkrzy

0 17
  • #3 15 Paź 2012 18:18
    kukkrzy
    Poziom 9  

Dziękuję za odzew i link do tematu, ale to wszystko mnie przerasta.
    Jeśli mógłbym prosić o pomoc, to poniżej są identyfikatory urządzeń ze znakami zapytania w menadżerze urządzeń mojego komputera:

1. Zewnętrzne urządzeń Bluetooth:

BTHENUM\{00001101-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&0000

BTHENUM\{8e771602-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_VID&00010000_PID&c13e
    BTHENUM\{8e771602-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&0045

2. Nieznane urządzenie

PCI\VEN_8086&DEV_1E31&SUBSYS_05461028&REV_04
    PCI\VEN_8086&DEV_1E31&SUBSYS_05461028
    PCI\VEN_8086&DEV_1E31&CC_0C0330
    PCI\VEN_8086&DEV_1E31&CC_0C03

Pozdrawiam
    kukkrzy

0
  • #5 16 Paź 2012 07:13
    kukkrzy
    Poziom 9  

Uff !!! Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc :D
    Strasznie to zawiłe, ale z wielu znaków zapytania w menadżerze urządzeń pozostały tylko 2 dla zewnętrznych urządzeń Bluetooth:

To identyfikatory:
    BTHENUM\{8e771503-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_VID&00010000_PID&c13e
    BTHENUM\{8e771503-0000-1000-8000-00805f9b34fb}_LOCALMFG&0045

Komputer sam ich nie może znaleźć i ja ręcznie z tego co pobrałem - też, więc proszę o dalszą pomoc dla w/w identyfikatorów :cry:

Z tych sterowników co nie było, to kontroler hosta USB 3.0 z HP (rywala rynkowego firmy Dell) - mogę to zrozumieć , ale żeby nie było sterowników dla zewnętrznych urządzeń Bluetooth dla portów szeregowych (tego dotyczyły pozostałe znaki zapytania, które znikły), to tu Dell chyba przesadza.

Pozdrawiam
    kukkrzy

0
  • #6 16 Paź 2012 11:48
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Czy telefony komórkowe mają zaktualizowane oprogramowanie?

0
  • #7 16 Paź 2012 18:03
    kukkrzy
    Poziom 9  

SE W20i (ZYLO) raczej tak - na wiosnę był w serwisie w ramach gwarancji , bo były problemy z ładowaniem i przy okazji w serwisie uaktualniono oprogramowanie. Na wszelki wypadek napiszę jakie 1232-9903 R7DA062 100926 SonyEricsson.

SE K750i ma raczej starsze oprogramowanie (było aktualizowane chyba ze 2 lata, albo 3 temu). W tym jest program R1CA021 prgCXC125952_EU_1_CL R1CA021
    EROM: R2B001

Szkopuł w tym, że stosunkowo nowy telefon ZYLO W20i w oknie urządzeń Bluetooth ma trójkątny znak - wykrzyknik na żółtym polu, a w menadżerze urządzeń są dalej te 2 znaki zapytania przy zewnętrznych urządzeniach Bluetooth.

Rano nie miałem czasu, ale teraz sprawdziłem czy działa komunikacja między telefonami a PC po Bluetooth (po wgraniu sterowników z linku z poprzedniego postu). O dziwo zdjęcia (różne) przesyłają się z obu komórek do PC i w odwrotną stronę po kliknięciu na zdjęcie i wyślij przez Bluetooth np. do K750i - też idą do obu komórek. :D

Irytują mnie jednak te w/w 2 znaki zapytania, bo nie wiem co z nimi zrobić :?:

Pozdrawiam
    kukkrzy

0
  • #8 16 Paź 2012 19:51
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli komunikacja działa to zignoruj w/w braki. W sieci trafiłem na kilka przypadków z w/w identyfikatorem i wszytko wskazuje, że dotyczy on tylko telefonów komórkowych vs Windows 7.
    Najwidoczniej Windows wykrywa jakieś urządzenie (może, to być wbudowany modem telefonu) ale nie potrafi zainstalować - przyczyny nie znam, trzeba by Bill'a Gates'a zapytać. :)

0
  • #9 16 Paź 2012 20:00
    kukkrzy
    Poziom 9  

A może być tak, że podczas kilku prób w czasie parowania tych telefonów z Bluetooth, komputer tworzył następne porty COM ze znakami zapytania ?
    Może, skoro już mam sterowniki i wszystko działa, to należałoby pousuwać kilkanaście utworzonych do tej pory portów komunikacyjnych w moim PC (łącznie z tymi znakami zapytania) oczywiście tylko do urządzeń Bluetooth ?
    Bo przecież z urządzeń Bluetooth mam tylko 2 telefony, a portów jest utworzonych wiele więcej.
    Mam taki pomysł ale czy czegoś nie zepsuję ?

0
  • #10 16 Paź 2012 20:06
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Możesz pousuwać.

0
  • #11 17 Paź 2012 00:11
    kukkrzy
    Poziom 9  

Zrobiłem porządek z portami COM i na nowo sparowałem obie komórki z PC po Bluetooth.
    SE K750i został zainstalowany prawidłowo, komputer już sam wyszukał ściągnięte z podanych linków sterowniki i utworzyły się dla niego porty: wychodzący i przychodzący. Komunikacja po Bluetooth działa w obie strony.
    SE W20i także zainstalował się w PC, ale utworzył się port wychodzący, a przychodzący nie i PC dał komunikat, że nie może zainstalować sterowników.
    Chodzi o 2 te same sterowniki (identyfikatory jak wyżej).
    Efektem negatywnym było to, że z tego telefonu nic nie mogłem wysłać do PC, zaś z PC do telefonu szło.
    Usunąłem więc w telefonie w urządzeniach Bluetooth PC-ta, wcisnąłem dodaj nowe urządzenie, telefon wyszukał KOMP dodając wymieniłem znowu hasła i komunikacja do PC jest.

Nadal jednak w Menadżerze urządzeń są 2 znaki zapytania dla Zewnętrzne Urządzenia Bluetooth.

Cieszę się, że mam tę komunikację po Bluetooth pomiędzy PC a komórkami, ale sprawa z tym sterownikiem dla portu przychodzącego dla SE W20i nie daje mi spokoju. :cry:

0
  • #13 17 Paź 2012 07:22
    kukkrzy
    Poziom 9  

Dzięki :)
    Ściągnąłem i uruchomiłem exe. Komputer nie znalazł w zasobach mojego PC nic. Próbowałem też ręcznie dając lokalizacje ściągniętych plików i też nic. :|
    Pozdrawiam

0
  • #14 17 Paź 2012 19:45
    kukkrzy
    Poziom 9  

Dziś już na konkretnie uruchomiłem serwis firmy Dell. W sumie, ten mój PC , to przecież ich stosunkowo nowy produkt i ma 3 lata gwarancji - to niech myślą nad rozwiązaniem problemu (razem z Bill`em Gates`em :D ). Ale do rzeczy:
    Po ściągnięciu przesłanego mi firmowego programu serwisowego Dell, uruchomieniu i wysłaniu danych do serwisu Dell , ich serwisant zobaczył jak na obrazku znaki zapytania w menadżerze urządzeń. Obiecał przez telefon, że postara się jak najszybciej pomóc w tej sprawie. Stwierdził, że nie może tak od ręki żeby nie dać nieodpowiednich sterowników np. z Visty, bo sprzęt się może zepsuć.

Powiedziałem, że udało się uruchomić program dla 2 komórek w obie strony, dzięki dobrym ludziom, stosując sterowniki firmy HP (konkurenta rynkowego) i to go zdziwiło.

Na moje zapytanie, jak to możliwe, że nowy PC wyposażony w Bluetooth, który powinien działać bez zarzutu, sprzedawany jest z niedziałającym programem :?: :!: powiedział że porozmawia ze swoją dyrekcją techniczną w tej sprawie.
    Z rozmowy wywnioskowałem też, że mój przypadek chyba nie jest odosobniony.

Zobaczę co z tego wyjdzie :|
    Na pewno o tym napiszę :idea:

0
  • #15 24 Paź 2012 22:25
    kukkrzy
    Poziom 9  

Dziś dostałem mail z serwisu Dell, aby wgrać najnowsze sterowniki dla programu:
    Dell Dell Wireless 1703 802.11b/g/n Adapter (for WLAN) Dell Wireless 1703 Bluetooth v4.0+HS (for BT)
    wersja sterownika:
    Link

Niestety nie ściągnąłem go ze strony Dell - same problemy,ale poniżej link na stronę, gdzie da się go ściągnąć.

Link

U mnie dla telefonu Sony Ericsson W20i ZYLO nic nie pomogło - nadal brak jest dwóch sterowników dla zewnętrznych urządzeń Bluetooth - identyfikatory sprzętu jak w poprzednich moich postach, ale może komuś z podobnymi problemami jak moje, tj z innymi telefonami, to doświadczenie pomoże :|

Oczywiście ciągnę temat z serwisem Dell-a. Spróbuję do skutku :!:

0
  • Pomocny post
    #16 24 Paź 2012 22:41
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeszcze z innego forum:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #17 24 Paź 2012 23:22
    kukkrzy
    Poziom 9  

:angel: EUREKA :angel: to działa :!:

Śliczne dzięki - nie ma już znaków zapytania w menadżerze urządzeń, a komunikacja pomiędzy PC a telefonem i odwrotnie po Bluetooth działa poprawnie. (dziś już chyba się wyśpię :sleeping: )

Trzeba było zgodnie z powyższą instrukcją (gdyby nie tłumacz języków to byłaby klapa) wybrać sterownik standardowy dla Bluetooth. Przy tej operacji pojawił się komunikat komputera, że urządzenie może działać niepoprawnie, a system komputera niestabilnie. Zignorowałem to, wybrałem sterownik dla portu, a potem dla drugiego i wszystko działa. Myślę że w przyszłości nie będzie jakichś cyrków - a tak nawiasem mówiąc co będzie robił serwis Dell przez 36 miesięcy gwarancji ?

Co do serwisu Dell-a, to zobaczę jak sytuacja dalej z ich strony się rozwinie i nie omieszkam o tym napisać :D

0
  • #18 24 Paź 2012 23:27
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Temat więc zamykam. Jak będą jakieś istotne informacje, to zgłoś temat moderatorowi celem odblokowania.

0