Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

neostrada livebox i TD-W8950ND - livebox i TD-W8950ND jedna linia telefoniczna

12 Paź 2012 14:37 3162 3
  • Poziom 2  
    Witam, mieszkam w domku który ma 3 piętra. Dostawcą internetu jest TP "NEOSTRADA". Posiadam liveboxa "wygląda jak książka" oraz router TD-W8950ND. Połączenie kablem pomiędzy urządzeniami nie wchodzi w gre.
    Pytania:
    1. Czy mogę podłączyć oba urządzenia do jednej lini telefonicznej tak żeby działały?
    2. Livebox jest podłączony do komputera stacjonarnego, jakie ewentualnie urządzenie należy zakupić zamiast TD-W8950ND żeby oba nadawały sygnał wii-fi?
  • Moderator - Sieci, Internet
    l4ki napisał:
    1. Czy mogę podłączyć oba urządzenia do jednej lini telefonicznej tak żeby działały?

Nie ma takiej opcji.
    l4ki napisał:
    2. Livebox jest podłączony do komputera stacjonarnego, jakie ewentualnie urządzenie należy zakupić zamiast TD-W8950ND żeby oba nadawały sygnał wii-fi?

Możesz użyć tego TP-Linka wyłączając na nim DHCP i zmieniając adres IP. Tylko czy podłączenie jakiegokolwiek urządzenia do livebox-a i umieszczenie go zaraz przy nim coś zmieni? Najlepszym rozwiązaniem jest podciągnięcie kabla i podłączenie jakiegoś punktu dostępowego.
  • Poziom 2  
    Ok. Powiedzmy że mam tylko liveboxa i chce wykorzystać jedna linie telefoniczną, livebox jest na poziomie 1 na poziomie 2 nic by nie było i na poziomie 3 umieścić jakieś urządzenie które wysyłało by sygnał Wii-fi. tylko nie chcę ciągnąć kabla eternetowego przez całe mieszkanie.

Co zrobić? Co kupić? Ko0nkretnie.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Kup jakiegoś access pointa (tp-link WA701ND) i ustaw w trybie repeater, oczywiście umiejscowienie musisz dobrać doświadczalnie, tak aby do repeatera docierał sygnał z livebox-a. Gwarancji 100% nikt ci tu nie da.