Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K53TK - matryca bialy obraz

12 Paź 2012 16:49 3477 11
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie chciałbym na wstępie opisać mój problem kupiłem 2 Asus K53T jeden w domu granie praca itd. 2 tylko w pracy do neta i drobnych programów miałem taki problem z Asusem, który był w firmę, że od początku były z nim jakiś problemy Karta WIFI zgłosiłem problem telefoniczne pan stwierdził, że nie ma żadnego problemu mianowicie w tym modelu nie wykrywał WIFI automatycznie tylko, co chwile trzeba było ręcznie wpisywać ok człowiek posłuchał pana i wpisał r ręcznie i w firmie WIFI chodzi z Automatu no i teraz przechodzimy do głównego wątku, czyli jakiś miesiąc temu pracowałem Na K53T jak zwykle i nagle mrugał ekran pomyślałem a czas podpiąć go do sieci i nie wpadło mi do głowy, że ekran przecież nie mruga, jeżeli się rozładuje bateria, ale nic skończyłem prace i wyłączyłem jak zawsze i zamknąłem laptopa i po weekendzie wróciłem do pracy jak zawsze i odpaliłem asusa i się zdziwiłem, bo matryca była cała biała oraz pękniecie matryca pękła od środka nie ma uszkodzenia zewnętrznego, dlatego moje pytanie brzmi jak to by mogło się stać przez zamknięcie pokrywy górnej.

1 nie da się zamknąć na chama
    2 nie został uderzony spadniecie poprzez naciśniecie czy też oparcie
    Asus K53T został wysłany na gwarancje i okazuje się, że stwierdzono mechaniczne uszkodzenie oraz firma Asus z Warszawy serwis nie przedstawiała mi żadnego stwierdzenia opisu ekspertyzy tylko z serwisu technik zrobił Fotki oraz stwierdził gołym okiem, że to mechaniczne uszkodzenie gwarancja została tylko uwzględniona na MODÓŁ WIFI i to zostało naprawione a matryca nie, bo rzekomo uszkodzenie mechaniczne.

PS, co teraz zrobić naprawa na 1000zł a matryca kosztuje 300zł nowa przepraszam za opis, ale chce żebyście mieli to opisane, co teraz zrobić chciałem od serwisu asusa z warszawy o dokument stwierdzający, na jakiej podstawie zostało to stwierdzone.

PS2 pokazuję fotki przesłane od serwisu oraz mój filmik, na którym ukazuje się, że jeżeli pochylę pokrywę laptopa mam odblaski matrycy jak by niespasowana obudowa czy od takiego czegoś może pęknąć matryca od środka, chociaż na tym filmiku widać pękniecie od zewnątrz.

PS3 Panowie wysłali mi wczoraj na e email takie fotki ja miałem białą matryce a tu wygląda na uszkodzenie.

Asus K53TK - matryca bialy obraz Asus K53TK - matryca bialy obraz Asus K53TK - matryca bialy obraz
    filmik na https://www.youtube.com/watch?v=ezfTxz0uQc0 bo tu nie chce wgrać się.
  • Poziom 36  
    Prawda jest taka, że te laptopy są lipne. Wystarczy by pokrywa matrycy była trochę krzywa i to spowodowało, że matryca przy energicznym zamykaniu pękła.
    Nic im niestety nie udowodnisz.
    Natomiast plusem jest to, że za 350 wraz z nową matrycą wymienię Ci tą uszkodzoną na nową i dostaniesz ode mnie rok gwarancji. Żadnych plomb przy tym nie naruszę i gwarancji nie stracisz na resztę laptopa i śladu nie bedzie tej operacji.
  • Poziom 9  
    mi się wydaje że to są fabryczne wady i nie powinna być taka odległość miedzy plastykową obudową a matrycą czy tam LCD przeto mogło strzelić matryca

1 Film http://www.youtube.com/watch?v=bOctv68MVkA&feature=youtu.be te same szpary co w uszkodzonej matrycy

2 Film http://www.youtube.com/watch?v=i-QuYkYLGr0&feature=youtu.be z uszkodzoną matrycą

PS to co nie ma na to wpływ na takie coś pękajaca matryca od srodka
  • Poziom 11  
    No to teraz się przestraszyłem, też mam ten sam model laptopa i zdziwiony byłem faktem że np. kiedy nacisnę lekko palcem plastik pod kamerką on po prostu wciska się do środka. Miałem też podobną dolegliwość, kiedy ładował się system obraz był przez chwilę czarny i zaczęło się dziać coś takiego jakby ktos wysypywal jakiś biały proszek od środka ekranu. Musiałem nacisnąć wyłącznik i włączyć laptopa ponownie. Wtedy system się uruchomił ale ekran bardzo mrugał, po minucie wszystko wracało do normy. Z czasem przyszedł czas na formata i problem zniknął co mnie uspokoiło. Jednak jeśli chodzi o tą matrycę i jej pęknięcie u ciebie to z całą pewnością jest wada fabryczna bo z tego co widać nie tylko twój jest tak "niedorobiony" u mnie także są takie szpary. No nic, będę musiał uważać aby nie przydarzyło mi się to samo.

• Poziom 35  
    yang32 napisał:
    Prawda jest taka, że te laptopy są lipne. Wystarczy by pokrywa matrycy była trochę krzywa i to spowodowało, że matryca przy energicznym zamykaniu pękła.

Bzdura, klapa dostała uderzenia albo została zamknięta na "coś", dziś w większości laptopów obudowa jest lipna, są szpary, reakcje na lekki nacisk i nie ma takich objawów pekniętej matrycy jak na załączonych obrazach, była seria F3* gdzie pękały palmresty i serwis po wielu reklamacjach wymieniał na gwarancji, ale to rzeczywiście było nagminne i asus przyznał feler farbryczny.
    Autor albo nie jest świadom zdarzenia, albo ktoś tej usterce pomógł.
  • Poziom 9  
    ul1002 napisał:
    yang32 napisał:

Bzdura, klapa dostała uderzenia albo została zamknięta na "coś", dziś w większości laptopów obudowa jest lipna, są szpary, reakcje na lekki nacisk i nie ma takich objawów pekniętej matrycy jak na załączonych obrazach, była seria F3* gdzie pękały palmresty i serwis po wielu reklamacjach wymieniał na gwarancji, ale to rzeczywiście było nagminne i asus przyznał feler farbryczny.

nie sugeruj czegoś gdy nie masz dowodów to po 1 po 2 zastało od samego początku laptopa zgłoszone 2 razy o usterkach 2 sprawa dziwnie że w 2 modelach są te same szpary nic po prostu nie ma takiej możliwości żeby był uderzony lub coś innego po prostu firma Asus obrosła w pióra i robią badziewiasty sprzęt i tyle

Dodano po 8 [minuty]:

83KAFI83 napisał:
    ul1002 napisał:
    yang32 napisał:

nie sugeruj czegoś gdy nie masz dowodów to po 1 po 2 zastało od samego początku laptopa zgłoszone 2 razy o usterkach 2 sprawa dziwnie że w 2 modelach są te same szpary nic po prostu nie ma takiej możliwości żeby był uderzony lub coś innego po prostu firma Asus obrosła w pióra i robią badziewiasty sprzęt i tyle

PS wiem jak wygląda celowe uszkodzenia mechaniczne sprzętów a te ASusy są po prostu nie dorobione i mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością ze to szmelc i tyle proszę się przejść i pytać o te modele i oglądać ja bylem w 3 sklepach gdzie pozwolono mi się przyjrzeć dokładnie tym modelom i jest lipa teraz po prostu naprawić 1 i sprzedać te 2 szmelce i tyle szukam skup laptopów i zrobić zamianę bo nie chce nikogo oszukać i nie sprzedam komuś żeby potem miał taki problemy jak ja lub może inni pozdrawiam
  • Poziom 15  
    potwierdzam że w tym modelu jest za miękka klapa, przez co zamykając klapę np jedną ręką z jednego boku trzymając lub po środku uszkadza się po prostu klapa. Mieliśmy już kilka sztuk tego właśnie modelu na serwisie na wymianie matrycy - klienci także zdziwieni - jak Ty że się sama matryca uszkodziła po zamknięciu klapy, bez uszkodzeń typu upadek itd. Słaby plastik, miękki i giętki, do tego niezbyt sztywne prowadnice zawiasów i mamy efekt w postaci wielu uszkodzonych matryc, uszkodzenie mechaniczne i nie przyjmą na gwarancję niestety
  • Poziom 36  
    Też miałem sporo tych laptopów - potwierdzam badziewne wykonanie i szmelcowe chlodzenie. Z daleka od tego badziewia.
  • Poziom 9  
    Witam ja Sprzedałem Tego laptopa ASUS K53T z uszkodzoną matrycą tzn w sumie zamieniłem na HP z podobnym parametrami tylko z Grafiką Nivida, ale z 2 K53T mam problem mianowicie od 2 dni jest coś takiego jak podłączę zasilacz i mam baterie a bateria jest 100% to wyskakuje mi, co chwile taki komunikat AC MODE i Bateri MODE, co chwile, jeżeli bateria jest wyjęta i jadę na samym zasilaczu jest ok a tak samo jak jadę na samej baterii też jest ok nie wiem, co jest grane; / ma ktoś jakiś pomysł.
  • Poziom 2  
    Witam mam ten sam przypadek. Ewidentna wina marnie wykonanej obudowy. Pęknięcie zaczyna się dokładnie w miejscu największego nacisku (podczas zamykania) obudowy na ekran. Wysłałem laptopa na gwarancji uzasadnili że to usterka mechaniczna którą sam zrobiłem. Naprawę wycenili na 320 zł (nowa matryca). Nie zgadzam się z ich opinią i kieruję tą sytuację do Rzecznika Praw Konsumentów a potem prawdopodobnie do Sądu i nie chodzi tutaj o pieniądze tylko o zasadę że firma nie potrafi się przyznać do wykonania lipnego sprzętu

Osoby które mają podobny przypadek proszę o kontakt. W sytuacji ewentualnego pozwu zbiorowego grupa ma większe szanse.

Asus K53TK - matryca bialy obraz