Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Ace - s5830 totalny trup?

12 Paź 2012 20:44 4737 5
  • Poziom 14  
    Witam
    dostałem telefon do naprawy ale po wielu godzinach nad płytą główną stwierdziłem że to uszkodzone oprogramowanie.Objawy to
    -nie włącza się
    -Brak reakcji na zasilanie(komputer i ładowarka)
    podmiana baterii nie pomogła więc to nie bateria anie ładowanie,telefon przy próbie włączenia brak reakcji czarny ekran kompletnie n nic.
    klient powiedział że telefon normalnie się wyłączył i już nie włączył.
    Pomocy czy myślicie że to na pewno bootloader?
    Jak mając JTAG można naprawić bootloader domowym sposobem
    znalazłem już złącze i znam jego piny?
  • Poziom 19  
    Jeszcze się nie spotkałem aby w tym telefonie sam od siebie padł soft. Ale nie wykluczam takiej opcji. Na pierwszym miejscu sprawdź czy telefon nie był zawilgocony/zalany. Nie ma zwarcia na baterii i na wszystkich kondensatorach wokół układu zasilania? Napięcia pomierzyłeś? Jaki jest pobór prądu przed i po naciśnięciu przycisku zasilania?
  • Poziom 14  
    Na 100% telefon nie był zalany, nie ma zwarcia na baterii i na kondensatorach
    po podłączeniu baterii nie ma poboru prądu albo jest pomijalnię mały lecz po naciśnięciu włącznika aż do chwili jego puszczenia jest 54mA.
    Jeżeli to jednak padł bootloader to czy zwykły programator JTAG nie taki wbudowany w box do którego zresztą nie mam dostępu da radę?
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893144 czy to ma szansę zadziałać?
  • Poziom 14  
    Na prawdę nikt nie miał takiego przypadku?
  • Poziom 37  
    Każdy kto ma serwis i chce naprawiać bootloader-y kupuje JTAG, ja mam riff-a i on działa a takie rzeczy nie wiem czy mają w obsłudze s5830.
  • Poziom 14  
    Nie chodzi mi o sprzęt ale mam własny JTAG niestety nie jest on ,,specjalny"do naprawy GSM
    lecz do programowania np mikroprocesorów ARM i pytam się czy on zadziała w tym przypadku? i z jakim oprogramowaniem?