Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyjście/Wejście Optyczne --> G9

Waldos12 12 Paź 2012 21:05 2010 5
  • #1 12 Paź 2012 21:05
    Waldos12
    Poziom 2  

Witam serdecznie :)
    Mam problem , mianowicie... Dostałem niedawno głośniki 6 kanałowe (5.1). Jest w nich wejście G9 ( o ile się nie mylę jest to wejście audio 5.1).

Mam również telewizor z wyjściem Optycznym dźwięku (5.1) i chciałbym go podłączyć do tych głośników właśnie pod wejście G9 . Chciałbym to puścić cyfrowo , bo mam kanały HD z dźwiękim 5.1 i USB w telewizorze, a filmy głownie z AC3 , a szkoda by było to puścić analogowo.

Więc moje pytanie... Czy w ogóle istnieje kabel Optical->G9 lub jakaś przejściówka ? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc , przepraszam jeżeli wykonałem jakiś błąd , jestem nowy ;p

Dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 12 Paź 2012 21:44
    BILGO
    Poziom 38  

Waldos12 napisał:
    Dostałem niedawno głośniki

Ciekawy sprzęt... marka, model...
    Waldos12 napisał:
    ( o ile się nie mylę jest to wejście audio 5.1)

Tak 5.1 ale analogowe. Jednym z rozwiązań umożliwiające połączenie tv z tymi glosniczkami przez te złącza to zastosowanie konwertera audio 5.1 OPTICAL--->6xRCA analog + do tego kabel 6xRCA--->G9

0
  • #3 12 Paź 2012 22:09
    Waldos12
    Poziom 2  

Faktycznie , sory.
    Marka głośników to "Hercules" ,a model XPS 510.
    Oto one: http://ixbtlabs.com/articles/herculesxps510/index.html
    Wejścia są dokładnie takie same.
    Super , więc coś już wiem. Mogłbyś mi podać link do takiego konwetera oraz do RCA, bo na allegro znaleźć nie mogę.

0
  • #4 12 Paź 2012 22:27
    BILGO
    Poziom 38  

Np taki konwerter i taki kabel jak na zdjęciu...

Dodano po 6 [minuty]:

Waldos12 napisał:
    Mam również telewizor

Jaki model, marka... Może można połączyć przez jakieś inne złącze...

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    GM

0
  • #6 12 Paź 2012 22:55
    BILGO
    Poziom 38  

Można wykorzystać złącze HDMI 1.4, ale też jest potrzebny konwerter HDMI--->6xRCA którego koszt pewnie nie będzie mały...

0