Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć zawór danfoss amv 140 i auraton 2005 rx

12 Paź 2012 22:40 2529 13
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie
    Proszę o pomoc w podłączeniu sterowania ogrzewaniem. Posiadam ogrzewanie miejskie - wymiennik płytowy, na zasilaniu zawór trzypunktowy danfoss amv140 h, pompka cyrkulacyjna. Chciałem podłączyć to wszystko z sterownikiem Auraton 2005 rx. Z zaworu wychodzą trzy kable: czarny (trzpień w dół), niebieski (wspólny), brązowy (trzpien w górę), w sterowniku trzy wejścia NC,NO i COM.
  • Poziom 36  
    Ciekaw jestem jak sterownikiem on-off zamierzasz zrealizować sterowanie 1-2-3 :D .
    W zasadzie to pytanie bardziej brzmi : Jak to ma być sterowane i jakie ten zawór spełnia funkcje w układzie ?
  • Poziom 7  
    zawór ma zamykać przepły czynnika grzewczego do wymiennika. Ale chyba masz racje ten sterownik nie będzie się nadawal do tego zaworu
  • Poziom 36  
    dieselst napisał:
    zawór ma zamykać przepły czynnika grzewczego do wymiennika. Ale chyba masz racje ten sterownik nie będzie się nadawal do tego zaworu

Opisz przynajmniej i narysuj jak to jest podłączone. Jeśli nie ten to będzie można napisać jaki ma być. :D
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nada się. Czerwony z siłownika do NO w sterowniku, szary do NC.
  • Poziom 36  
    serwisant73 napisał:
    Nada się. Czerwony z siłownika do NO w sterowniku, szary do NC.

Masz rację. Do sterowania on-off nadaje się.
    Szkoda tylko, że regulację strumienia ciepła (on-off) tak samo programowalną okresowo-tygodniowo można zrealizować za pomocą prostej głowicy programowalnej termostatycznej za 60 zł.
  • Poziom 7  
    a jak z zasilaniem elektrycznym, bo sterownik dziala na zasadzie tylko przerwania lub zamknięcia obiegu napiecia?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Masz rację. Do sterowania on-off nadaje się.
    Szkoda tylko, że regulację strumienia ciepła (on-off) tak samo programowalną okresowo-tygodniowo można zrealizować za pomocą prostej głowicy programowalnej termostatycznej za 60 zł.

Można było... Ale jeśli już taki zestaw kolega nabył, to teraz będzie to samo realizował za jego pomocą.
    dieselst napisał:
    bo sterownik dziala na zasadzie tylko przerwania lub zamknięcia obiegu napiecia?

Dokładnie.
  • Poziom 7  
    Podłączylem czarny do NC brazowy do NO niebieski do COM ale nic się nie dzieje zmieniałem czarny z brązowym i nic trzpień się nie wysówa. Teraz pewnie trzeba jakoś doprowadzić napiecie elektryczne żeby napęd trzpienia działał.
  • Poziom 36  
    Siłownik zaworu jest sterowany napięciem 220 V (według instrukcji) .
    Euroster wysokonapięciowe ( 220 V ) steruje przełączając masę ((według instrukcji).
    I tak należy podłączyć.
    Zastanawia mnie tylko czy siłownik cały czas będzie pobierał prąd (tego nie wyczytałem z instrukcji). Jeśli tak to rocznie 8 * 24 * 365 ≈ 70 kWh ≈ 40 zł rocznie. :cry:
  • Poziom 7  
    Co do wartości napięcia to jasna sprawa tylko, do których kabli poprowadzić to napięcie?

• Moderator na urlopie...
    Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Siłownik zaworu jest sterowany napięciem 220 V (według instrukcji) .
    Euroster wysokonapięciowe ( 220 V ) steruje ...

Od dawna na instalacje podawane jest inne napięcie.
  • Poziom 7  
    jak podłączyć zawór danfoss amv 140 i auraton 2005 rx

wydaje mi się, że tak to powinienem podłączyć. Ale proszę o opinie czy dobrze.
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Podłączyłem wg. tego schematu i działa :)