Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha RX-V471 i Monitor Audio Bronze B4 czy to wlasciwa kombinacja?

wiercinos 12 Paź 2012 23:57 1407 6
  • #1 12 Paź 2012 23:57
    wiercinos
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Wybaczcie, za brak polskich znakow ale tak mam skonfigurowany komputer, niestety.

Nie jestem jakims fachowcem od sprzetu hifi czy znawca kina domowego wiec chialem was zapytac czy takie polaczenie ma sens.

Yamaha RX-V471
    http://uk.yamaha.com/en/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx-v471__g/
    105W (6ohms, 0.9% THD)

i pomyslalem o glosnikach Monitor Audio bronze B4 - tak na poczatek.
    http://www.audioreview.com/cat/speakers/floor...nitor-audio/bronze-b4/prd_339145_1594crx.aspx
    Frequency Response: 36Hz-22KHz
    Sensitivity: 91dB
    Nominal Impedance: 6 Ohms
    Power Handling RMS: 150W

Chcialem zapytac czy taka kombinacja ma sens, a jesli nie to co moge podlaczyc do yamahy zamiast tych glosnikow.

Z groy dziekuje.

0 6
  • #2 13 Paź 2012 03:04
    anmedia
    Poziom 39  

Zadajesz bardzo dziwne pytanie. To tak jak bys zapytal czy lubisz np Wartburga czy Lade Samare. W obu przypadkach po podaniu osiagow, na co zwrocisz uwage?

Dla mnie osobiscie Yamaha ma zbyt "surowy" dzwiek, ale to moje prywatne odczucie. Stad podanie samych parametrow nie bedzie miec najmniejszego sensu. Nawet jesli sparujesz czy jak to nazywasz "taka kombinacja" bedzie miala sens to co z tego jesli bedzie ci zawsze czegos "brakowac". Poprostu zabierasz ze soba plyty ktore znasz i pakujesz sie do sklepu aby odsluchac zestaw. Jesli kupujesz pod kino domowe bedziesz musial zabrac film. Roznica w brzmieniu tych samych glosnikow na tym samym zestawie bedzie znacznie sie roznila w zaleznosci czy bedziesz sluchac muzyki czy ogladac filmu. Filmy maja zdecydowanie wieksza dynamike, gdzie w przypadku plyt CD jest ona umiarkowana. Na filmach masz zazwyczaj spora kompresje (bitrate ponizej 320kb/s a to oznacza ze nawet przy kiepskich glosnikach otrzymasz zadowalajacy efekt) gdzie CD to ok 1500kb/s juz nie mowiac gdyby Ci sie udalo dostac plyty w DTS-HD Master Audio to niestety ale wymagania beda znacznie wieksze dla odwzorowania w miare dobrej jakosci dzwieku.

Wiec takie pytanie wogole nie ma sensu. Jeden bedzie zafascynowany dzwiekiem inny po prostu oleje zestaw.

0
  • #3 14 Paź 2012 14:46
    wiercinos
    Poziom 9  

Dzieki za odpowiedz. Jak mowilem nie zabardzo sie na tym znam. Myslalem ze wystarczy to odpowiedni sparowac i juz. Teraz wiem ze niestety bylem w bledzie. W takim razie co moge kupic do yamahy jesli zamierzam w wiekszym czasie skupic sie na audio, ale chcialbmy tez zyby kino smigalo elegancko. audio 70% filmy 30%

0
  • #4 15 Paź 2012 01:30
    petrus
    Poziom 24  

Chcesz kupić sprzęt w UK czy w Polsce ? W UK mają bardzo dobre ceny na niektóre fajnie grające marki.

0
  • #5 15 Paź 2012 13:51
    wiercinos
    Poziom 9  

Mysle o zakupie w UK.

0
  • #6 16 Paź 2012 18:21
    petrus
    Poziom 24  

Na wyspach poszukaj kolumn Oli Roth 30 lub 40, są dużo tańsze niż u nas i grają ładnie.

0
  • #7 03 Lis 2012 11:37
    wiercinos
    Poziom 9  

Zakupilem Monitor Audio Bronze 3s. Dzwiek rewelacyjny tylko jakos malo basu. Zastanawiam sie nad jakims subwooferem. Tylko jakim ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo