Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Indesit witl 105 - Nie włącza się i wyskakuje błąd

13 Paź 2012 05:26 7854 6
 • Poziom 7  
  Indesit witl 105 - Nie włącza się i wyskakuje błąd Witam
  Mam problem z pralką INDESIT WITL 105 a mianowicie pralka nie reaguje wcale, nie włącza się, jest martwa, wyskakuje błąd: migają dwie pierwsze lampki od lewej, od góry + miga też lampka blokady.
  Czy można w jakiś sposób zdiagnozować co mogło się stać?

  Stało się to po pierwszym płukaniu i lekkim odwirowaniu, potem wszystko zgasło i nie działa wcale.

  Dzięki za pomoc.

  Dodam jeszcze, że po włączeniu pralki do prądu, automatycznie blokuje drzwiczki, poza tym nic się nie dzieje a kontrolki z błedem opisanym wyżej pojawiają sie po upływie jakiegoś czasu.


  ______________________________________________________________

  Walczyłem cały dzień, pralka jest w częściach i po przestudiowaniu niektórych wątków forum deszedłem do wniosków:
  Początkowo myśałem zę to moduł dolny ale dlaczego pralka po włożeniu do prądu nie reaguje wcale, brak jakiejkolwiek reakcji na panelu sterującym, i po 4-5 minutach błąd (na zdjęciu załączonym), który można pozdbyć się tylko odcinając prąd.......Generalnie myślę że to PROGRAMATOR jest problemem, bo to on na panelu sterujacym i po dostaniu napiecia powinna chodź być kontrolka świecić, a jest martwo, diody niczego nie pokazują... dodatkowo sprawdziłem kable zasilania i ten łączący moduł dolny z programatorem i są OK.

  Proszę o komentarz bardziej doświadczonych, bo ja amator majsterkowicz, ale checi są. Może na zdjęciu programatora coś widać???

  Indesit witl 105 - Nie włącza się i wyskakuje błąd

  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  richard80 napisał:
  wyskakuje błąd: migają dwie pierwsze lampki od lewej, od góry + miga też lampka blokady.

  Generalnie jest to błąd F12 , czyli brak komunikacji pomiędzy modułem dolnym a górnym , w praktyce może oznaczać uszkodzenie któregoś z tych modułów , weryfikacja którego na zasadzie podmiany na sprawny . Możesz też dokładnie obejrzeć pod lupą ścieżki modułu górnego , bywają przerwy na ścieżkach .
 • Poziom 7  
  Jednak uszkodzony jest moduł dolny Bitron 30411587. Czy ma ktoś może schemat tego, lub z doświadczenia wie co się w tym najczęściej psuje.
  zdjęcie poniżej
  Indesit witl 105 - Nie włącza się i wyskakuje błąd
  Pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Po czym zdiagnozowałeś uszkodzenie tego modułu?
 • Poziom 7  
  karol5608 napisał:
  Po czym zdiagnozowałeś uszkodzenie tego modułu?


  Kolega rzucił na to okiem, ale bez (podmianki sprawnego) czy schematu diagnoza bardziej opiera się na domyśle, iż ten element jest bardziej przeciążony i z postów wynika iż częściej się psuje niż moduł górny, który właściwie pełni funkcje "klawiatury", poza tym wyskakuje błąd jak na zdjęciu wyżej.
  Na pierwszy rzut oka to nie ma żadnych spaleń itp ani na jednym ani na drugim elemencie, a z błedu f12 wynika iż jeden z nich jest walnięty. Niestety sprawnego nie posiadam żeby podmienic, szukam obecnie używki po necie.
  Co myślisz???
  3 miechy po gwarancji i sporadycznie używana, co za szajs ten model.
 • Poziom 15  
  Witam,
  błąd F12 wskazuje na brak komunikacji pomiędzy modułami. W pierwszej kolejności sprawdź wszystkie połącznia CNC (wiązki i styki kostek czy nie są zaśniedziałe a może dostała sie tam wilgoć). Złóż to do "kupy" i podłącz do sieci. Przytrzymaj przycisk ON/OFF kilka sekund i zobacz czy jest reakcja.

  Pozdrawiam
 • Poziom 7  
  Witam

  Moduł wrócił z serwisu i fachowiec określił, że uszkodzona jest jednostka centralna modułu, cześć jest nienaprawialna...Czy ma ktoś może z kolegów forumowiczów do odsprzedania taki moduł, najlepiej używany, w razie proszę o kontakt na Priv :?: