Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tukan 1 - Instrukcja obsługi + serwisowa

13 Paź 2012 08:33 3534 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich poszukuje instrukcji obsługi + serwisowej radiotelefonu marki "Unitra" TUKAN 1
    Czy ktoś z forumowiczów posiada taka instrukcje ?
    z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 24  
    Raczej sprzęt do skomplikowanych pod względem obsługi nie należy.
    Pokrętło po prawej służy do załączania i regulacji głośności.
    Przycisk przełącznika po prawej włączenie nadawania.
    Przełącznik na płycie czołowej to włącz wyłącz blokady szumu.
    Dioda LED na płycie czołowej zaczyna migać przy obniżeniu napięcia baterii akumulatorów dając sygnał potrzeby ładowania akumulatorów.
    Gniazdo po prawej służy do podłączenia ładowarki 15V 20 mA , czas ładowania ok 14 godz.

Instrukcji serwisowej nie widziałem i też o niej nie słyszałem, choć pewnie producent Warel posiadał jakieś wytyczne do produkcji.
    Dość dobry opis jest w książce Wodzyńskiego RADIOTELEFONY.

Mam tylko strzęp instrukcji eksploatacji radiotelefonu Tukan 1 - poniżej. Unitra Tukan 1 - Instrukcja obsługi + serwisowa
  • Poziom 10  
    wiem ze już nie w temacie wymieniłem parę kwarcy aby odbierać kanał 19 CB
    jednak po wymianie i odpaleniu radyjka z głośnika wydobywa się dźwięk syreny policyjnej co jest grane ?
  • Poziom 24  
    Mało aktywne kwarce mogą się nie wzbudzać na 3 overtonie wskazana kontrola częstotliwości na jakiej się wzbudzają.
    Co do syreny - po przestawieniu potencjometru głośności na minimum też tak jest ?
    Trzeba ustalić czy wzbudza się UL1490 , czy w stopniach wcześniejszych.
    Może przy operacji podmiany kwarcy uszkodzony został jakiś element, zimny lut .
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Co do syreny - po przestawieniu potencjometru głośności na minimum też tak jest ?

na minimum jest normalnie a po przestawieniu lekko do góry zaczyna wyć
  • Poziom 28  
    O ile pamiętam "wyło" przy niskim napięciu zasilania. Własnie przy zbyt dużej głośności.
  • Poziom 10  
    obecnie zasilam akumulatorkiem 9V dla testów obecnie nie posiadam tak małych akumulatorków 12V
    nie wiem jeszcze jak by się zachowywał z bateria 12V od pilota alarmu
  • Poziom 28  
    Te 9V to za mało i stąd te efekty. Bateria od pilota da trochę za mały prąd.