Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE32EH4000 - ostry/rozmazany obraz

13 Paź 2012 11:00 4389 6
  • Poziom 9  
    Witam. Kupiłem niedawno SAMSUNG UE32EH4000 i chciałbym się poradzić. Nie podoba mi się obraz i nie wiem czy jest uszkodzony ekran czy tak ma być , nigdy nie miałem LCD więc nie bardzo się orientuję.
    Otóż ostrość obrazu zanika cyklicznie, raz ostry raz rozmazany,i tak cały czas. Najbardziej widać to rozmycie na twarzach przy ruchach i w trakcie wydarzeń sportowych tak jakby coś było z odświeżaniem. Odstępy między ostrością a rozmazaniem mieszczą się w połowie sekundy. Nieco lepiej jest w HD ale też daje się zauważyć. Na niektórych programach tego nie widać ,być może dynamika ich jest inna. Rozmycie/ostrość nie występuje na zdjęciach. Tak samo się dzieje na TV jak i na filmach odtwarzanych z pendriva.
    Mam kablówkę i naziemną, sygnał jest bardzo dobry. Wcześniej miałem Telestar i obraz był wyśmienity.

Nie wiem czy oddawać na gwarancję bo popsuty czy po prostu taki już jest w LCD pozostaje się przyzwyczaić. Wydaje mi się że obraz powinien być jednostajny bez takich zamgleń.
  • Poziom 10  
    Czy ktoś wie jak po automatycznym strojeniu programów ustawić własną kolejność.
    W tym modelu ue32eh4000 samsunga.
  • Poziom 39  
    Witam!. Z mojej obserwacji (posiadania tegoż sprzętu, także Lublin :D ) wynika to samo. Kanały analogowe wyostrzenia/rozmycia automatyczne (nie do wyłączenia). Trochę to przeszkadza. Głównie widać na pogodzie w Polsacie na przykład, kiedy to są wyświetlone 2 mapy kraju, facet zejdzie z ekranu, TV się wyostrzy, facet wchodzi i mapki słabo czytelne. Tak niestety jest i chyba nic się nie zaradzi. Oczywiście via Euro,HDMI wszystko ok. Tylko tu, po antenowym działają jakieś ulepszacze cyfrowe.
  • Poziom 2  
    Witam. Pytanie do posiadaczy tegoż modelu - mam zamiar kupić ue32eh4000, ale niepokoi mnie zdanie "przy filmach z usb rozmazany obraz" - to znaczy, że chcąc oglądać filmy jakości DVDRip na 32'' telewizorze HD Ready, mogę zapomnieć o jakości, którą mogę "cieszyć się" na monitorze 22''? U kolegi oglądam filmy, tyle, że przez odtwarzacz DVD, i obraz nie traci na jakości, a są to te same pliki i ekran również 32'' (model 4-letni, również HD Ready).

PS.
    Czy ten model poradzi sobie z odczytem dysku zewnętrznego WD My Passport 1 TB? W jaki sposób sprawdzić, czy telewizor poradzi sobie z daną pojemnością dostarczoną przez USB?

Z góry dziękuję.
  • Poziom 2  
    No właśnie, i tu wracamy do punktu wyjścia - ile prądu pobiera dysk WD My Passport 1TB?

I jeszcze raz ponawiam pytanie dla użytkowników tego modelu telewizora - jak z jakością filmów odtwarzanych z USB?