Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd bramy+lampa ogrodowa halogenowa-jak to połączyć, żeby działało

13 Paź 2012 11:35 2031 2
  • Poziom 12  
    Witam,

mam pytanie jak podłączyć lampę ogrodową halogenową tak aby zapalała się w momencie uruchamiania bramy wjazdowej (przesuwnej)

widzę że w napędzie bramy, przy sterowniki jest wejście oznaczone LAMP. Mniemam, że chodzi tu o lampę signalizującą, że brama się otwiera/zamyka.

Wątpie żeby na tych stykach było 220V :-] (zaznaczam, że nie znam się)

Teraz do rzeczy, mogę to jakoś sprzężyć??,

Do napędy podciągnięty mam kable siłowy, więc mam jeszcze 2 żyły (fazy) wolne.

Tak rozumująć "po mojemu", jak podłączę lampę do jednej z faz to powinno działać, prawda :-)

A teraz jak to sprzężyć żeby działało jak brama się otwiera/zamyka, żeby nie uszkodzić napędu? i czy to jest w ogóle wykonalne w taki sposób jak ja to chcę zrobić?
  • Poziom 39  
    Podłącz miernik pod wyjście LAMP i sprawdź, czy masz tam napięcie. Możliwe, że napięcia brak a styki wyjścia LAMP są zwierane w chwili pracy napędu, to też możesz sprawdzić miernikiem. Zależnie od sytuacji jaką masz u siebie można dostosować rozwiązanie.
  • Poziom 19  
    Nie podałeś nawet typu napędu, u mnie na zaciskach lamp jest 230V ale przerywane ,jeśli nie masz miernika podłącz żarówkę 230V i zobacz co się będzie działo. Na pewno niczego nie zepsujesz.