Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha Pianocraft RDX-E700 - jaki laser

13 Paź 2012 13:44 4134 10
 • Poziom 2  
  Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógłby mi podać nazwę modułu laserowego do Yamaha Pianocraft RDX-E700 i ewentualnie miejsce, gdzie można kupić.
  Przeszukałem forum i internet nie znalazłem takiej informacji.

  Objawy:
  Pianocraft czyta płyty CD tłoczone (kupione gotowe płyty audio), od pewnego czasu nie rozpoznaje płyt nagrywanych.
  Pianocraft ma jakieś 5,5 roku (chyba trochę młody jak na objawy).

  Miałem taki problem z wieżą Sony, wtedy wymieniłem moduł lasera i wystarczyło.
  Znalazłem moduł laserowy ale z mechanizmem (moduł +wózek +konstrukcja) na jakiejś niemieckiej stronie za 49EUR +przesyłka, co byłoby za drogo. Czy jest szansa znaleźć sam moduł laserowy w Polsce.
 • Poziom 2  
  To chyba jakaś inwazja tego typu awarii bo i u mnie podobne objawy. DVD not played, CD co po niektóre nawet te z najlepszych wytwórni płytowych. Znalazłeś może rozwiązanie problemu ?
 • Poziom 2  
  Uzupełniając pierwszy wpis dodam, że:
  - Rozebrałem klocek i wymontowałem moduł, przeciściłem diodę (powietrzem pod ciśnieniem i wacikiem w spirytusie).
  - Znalezione na module diodowym symbole wrzucone do wyszukiwarki nie pomogły mi znaleźć niczego sensownego.

  Pytałem w North.pl, ale niestety zaproponowali mi: "element jest dostępny na zamówienie w cenie: 1151,53 zł (!?!) ... ok. 2-3 tygodnie ... numer katalogowym: 635-ZW-0059"
  Niestety jest to cała szuflada. Kilka lat temu niewiele więcej dałem za nowego pianocrafta z kolumnami. North.pl jest drogi, ta szuflada jest do kupienia za ~150EUR +przesyłka.

  Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

  Spędziłem trochę czasu w internecie i znalazłem wreszcie na niemieckim serwerze (Link) informację, że w RDX-700 jest moduł laserowy:
  SF-HD62
  Moduł ten jest do dostania (od 23zł sam LED, od 29zł z mechanizmem), już zamówiłem.
  Sam moduł jest opisywany w kilku wątkach, polecam np. Link, gdzie jest odsyłacz do specyfikacji.
  Jak wymienię moduł i będzie działać, potwierdzę.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Kupiłem w humasklep.pl (Link), bliżej prawdy byłoby stwierdzić za 30zł (+przesyłka). Nie znałem tego sklepu, ale był on wymieniany kilka razy przez forumowiczów, więc po prostu zamówiłem. Gdzieś indziej znalazłem nawet za 26zł (z groszami). Ofertę Impelu też widziałem.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Dzięki za informację, będę miał w pamięci. Podejrzewam, że za kilka lat czeka mnie podobna wymiana w pianocrafcie moim lub mojej córki (sprawiła sobie b. podobny).
  Ja akurat większość zakupów od lat robię w Aprovi (Gdańsk) bo mam go pod nosem, a jest dobrze wyposażony i obsługiwany.
  Oczywiście mój zakup niesie ze sobą pewne ryzyko, ale nie mając innych przesłanek wyboru pomiędzy humasklep.pl a Impelem, nie kierowałem się wyłącznie ceną (zrezygnowałem z jakiejś tańszej oferty), nazwy obu sklepów przewinęły się przez forum.
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie użytkowników,

  Nie chciałem zakładać nowego tematu, zwłaszcza, że mój problem dotyczy tego samego sprzętu.

  Pozwolę sobie przekleić mój post z innego forum, na którym niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Z góry zaznaczam, że nie jestem elektronikiem, a po prostu fanem muzyki (choć jedno oczywiście nie wyklucza drugiego :) ). Tak więc cytując samego siebie:

  Mam pewien problem z moim Pianocraftem (konkretnie RDX-E700). Otóż parę miesięcy temu kupiłem kilka płyt Depeche Mode w wydaniach CD+DVD. Z ciekawości postanowiłem wrzucić do odtwarzacza płytę DVD, na której można znaleźć dodatkowe miksy w 5.1, inne stereo i takie tam cuda. Na pierwszy ogień poszedł "Violator", płyta ruszyła bez zająknięcia (podejrzewam, że odtworzony został ów dodatkowy miks stereo, bo żadnej informacji wyświetlacz nie udziela). No to jazda z następną i tutaj zaczyna się ów problem. Odtwarzacz pokręcił trochę płytą jakby jej szukał, po czym usłyszałem ciche stuknięcie, następnie "bzyknięcie", jakby hamowała płyta i wyświetlił się napis "Not played". Ok, nie poradził sobie z odczytem, niech będzie. Ale co ciekawe po całej operacji dookoła pierścienia, na którym umieszczony jest matrix, pojawiły się rysy, taki dodatkowy pierścień szerokości 2-3 mm. Odpuściłem sobie testowanie pozostałych płyt DVD, co by ich nie uszkodzić.

  Ale dzisiaj naszła mnie ochota na posłuchanie Genesis, którego płyty mam wydane jako Hybrid SACD/DVD. Płyty DVD z tych wydań mój Pianocraft nigdy nie odczytywał, nie musi. Ale włączyłem "Nursery Cryme" z Hybrid SACD, które jeszcze niedawno bez problemu odczytywał, a tym razem stało się to samo co z płytą DVD Depeche Mode, czyli szukanie, stuknięcie i porysowany pierścień. Sprawdziłem "Trespass" (takie samo wydanie), poszło bez problemu.

  Ja rozumiem, że odtwarzacz może czegoś nie odczytać, ale żeby rysował przy okazji płyty? O co chodzi? Dlaczego jedne płyty wydane w dokładnie tej samej technologii i z tej samej serii wydawniczej czyta, a innych nie? Czeka mnie wymiana lasera, tzw. reset bufora pamięci (przeczytałem o tym na tym forum)?

  Pozdrawiam.
  Moderowany przez Grzegorz Markowski:


  3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.
  3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Dziękuję za odpowiedź.
  Czyli jeśli dobrze zrozumiałem, wymiana lasera mogłaby pomóc?
 • Użytkownik usunął konto