Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra WS-303 - Stałe na wyjściu, pali bezpieczniki

13 Paź 2012 14:42 5496 7
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od sprzętu Unitra
  MikuśEmo napisał:
  Mogą Koledzy podpowiedzieć, co jeszcze jest nie tak?
  Kolego, to nie forum wróżbiarskie... Ty masz sprzęt przed sobą a nie my.
 • Poziom 37  
  Bezpiecznik jest między wyjściem a kolumnami. Zastosuj żarówkę jako główny bezpiecznik (na wszelki wypadek) i sprawdź jakie masz napięcie na wyjściu (między rezystorami "emiterowymi") oraz po kolei na pozostałych elementach wzmacniacza. Być może bezpiecznik wywala Ci za duże obciążenie (zwarcie na przełączniku, kolumnach itp...).
 • Poziom 25  
  MikuśEmo napisał:
  diody zenera 6,8V D101, D102 (były zwarte)

  Podmieniałeś miejscami płytki?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 37  
  Jeśli w zasilaniu to insza inszość. Zacznij więc od zasilacza, ale mówisz, że to masz prawidłowe. Zmierz rezystancję między zasilaniem końcówki - masą (kolektor KD-masa i emiter KD - masa). Tu w którymś obwodzie + lub - musisz mieć zwarcie. Podkładki pod tranzystory dobre?
  O które diody Ci chodzi? Tam nie ma żadnych diod równoległych do rezystorów "emiterowych". Są, owszem w okolicy i służą wraz z T113 i T114 do regulacji prądu spoczynkowego ogólnie mówiąc.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Spec od sprzętu Unitra
  MikuśEmo napisał:
  bo wkładając sprawną płytkę w to samo gniazdo wzmacniacz działa...
  No to musisz szukać uszkodzenia na tej płytce. Może jakieś pomiary byś zrobił przy odłączonych tranzystorach końcowych? Czytałeś o diagnozowaniu uszkodzeń w wzmacniaczach mocy? Zabierz się w końcu po męsku do tej naprawy. Bo już jest osiem postów napisanych z których nic nie wynika.
  Skoro pali Ci bezpiecznik, to znaczy, że masz stałe na wyjściu (zresztą sam o tym piszesz). Jest tam peerek do regulacji przy wzmacniaczu różnicowym, przyjrzyj się tej okolicy. Był nawet niedawno temat o tym.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2329295.html