Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - makro do zapisu -

13 Paź 2012 16:30 1509 6
  • Poziom 7  
    Witam!
    Chcialbym prosic o pomoc w napisaniu makra do przykladu z załącznika.
    Chodzi o to aby stworzyc przycisk w zakładce "dane" ktory bedzie zapisywal plik na pulpicie w formacie xls o nazwie z komórki "nazwisko"
    Chcialbym aby po zapisaniu pliku informacje wpisane do arkusza "dane" zostaly wyczyszczone i przeniesione do akrusza "dane2" ulozone w kolejnosci jak w pliku. W skrócie wyglada to tak:
    Po wypełnieniu arkszua 1 o nazwie "dane" naciskam przycisk zapisz:
    - dane z arkusza 1 "dane" sa przenoszone do arkusza 2 "dane 2"
    - Nastepuje zapis pliku na pulpit o nazwie pobranej z arkusza 1 "dane" o nazwie z komorki Nazwisko
    - Wszystkie pola z arkusza 1 sa wyczyszczone
    Po ponownym wpisaniu danych sytuacja sie powtarza z ta roznica ze tworza sie wiersze danych w arkuszu 2
    Przykład
    10 razy wypełniam arkusz pierwszy :
    -powstaeje 10 plikow na pulpicie oraz w arkuszu 2 powstaje 10 wierszy z danym
    Oj ciezko to wytłumaczyc :)
    Prosze o pomoc
  • Pomocny post
    Moderator Programowanie
    Nie precyzujesz co ma być zapisane w nowym pliku. Zakładam, że arkusz "dane".
    Wklej kod do modułu standardowego, zdefiniuj ścieżkę zapisu i podepnij pod przycisk
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 7  
    Witam :)
    Chcialem zapytac o pewna modyfikacje, otoz chcialbym alby plik generejuacy sie podczas zapisu nie posiadal przycisku "next" Niestety moje modyfikacje nie dzialja. udalo mi sie skasowac przycisk "next" ale niestety kasuje sie on rowniez w arkuszu zrodlowym. Prosze o pomoc
    PS oczywiscie mam na mysli przycisk "zapisz" zamiast "next"
  • Poziom 40  
    W załączonym pliku nie ma przycisku "next" więc ciężko określić co ma się kopiować a co nie.

Natomiast przycisk "zapisz" który istnieje w twoim pliku z wykorzystaniem makra kolegi adamasa, przynajmniej w E2010 nie jest kopiowany. do nowego arkusza (w domu sprawdzę na 2003)
  • Poziom 7  
    W excelu 2010 tez zapisuje sie z przyciskiem "Zapis" :)
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Przyznam, że u mnie w domu jest to samo co u ciebie.

W pracy zapisywało mi bez przycisku a jedyna różnica to taka że w pracy mam W7 co nie powinno mieć wpływu.

Edit:

A może w pracy już dodałem tą linijkę kodu i dlatego mi działąło.

Poniżej kod kolegi adamasa z linijką usuwającą przycisk.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 7  
    dziekuje bardzo za pomoc