Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

php5 i sqlite3 - wstawianie pliku do pola BLOB bazy danych

lenox82 13 Paź 2012 17:11 1239 4
  • #1 13 Paź 2012 17:11
    lenox82
    Poziom 8  

Witam, mam na imie Marcin. Jestem poczatkujacy w programowaniu PHP. Opieram sie glownie na skryptach napisanych przez innych. Dlatego chcialbym prosic Was o pomoc w napisaniu skryptu w php5 (najlepiej obiektowo) do wrzucania plikow (roznego typu) do pola BLOB tabeli w bazie SQLITE3. Szukalem w sieci roznych rozwiazan ale nie moglem znalezc konkretnych (dzialajacych u mnie) przykladow. Upload pliku na serwer za pomoca formularza i dopisywanie danych do tabel w sqlite nie ma problemu... Problem jest w tym, ze probujac dodac plik do pola BLOB bazy nic sie nie dzieje :(. Bardzo prosze o przedstawienie calosci takiego skryptu. Dziekuje za pomoc.

0 4
  • #2 13 Paź 2012 20:53
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

lenox82 napisał:
    Problem jest w tym, ze probujac dodac plik do pola BLOB bazy nic sie nie dzieje :(. Bardzo prosze o przedstawienie calosci takiego skryptu. Dziekuje za pomoc.
    Czy nie właściwiej byłoby, gdyby kolega zamieścił swój skrypt lub co najmniej opisywany fragment?

0
  • #3 13 Paź 2012 21:10
    lenox82
    Poziom 8  

Myslalem ze moze ktos ma gotowy skrypt ktory by mogl wrzucic i mi pomoc. Ja mam cos takiego ale nie jest to wlasciwy kod ktory by dzialal...

Kod: php
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 14 Paź 2012 01:13
    jan1996
    Poziom 24  

No więc na pewno robisz błąd w tym, że funkcja fopen() zwraca nie plik ale uchwyt do niego odczytać plik możesz funkcją fread(). Wiec było by to coś takiego:

0
  • #5 14 Paź 2012 10:37
    lenox82
    Poziom 8  

Niestety ten kod, ktory podales nie dziala... Probowalem i z sama funkcja fread(). Blad musi byc chyba w samym zapytaniu wysylanym do sqlite bo nie dodaje nic do tabeli.
    Udalo mi sie dodac do tabeli tylko pliki tekstowe, ale przy probie dodania innego pliku nie dodaje rekordu.
    Taki mam kod w tej chwili do wrzucenia pliku do pola BLOB.

0