Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja sieci lokalnej 2 routery, 5 komputerow, brak podsieci, komunikacji

myszap 13 Oct 2012 17:44 3255 4
    myszap
    Level 10  
    Witam wszystkich

Potrzebuje pomocy jak mam skonfigurowac swoja siec ( rysunek) tak aby wszystkie komputery byly w tej samej podsieci. Domyslam sie ze bede musial ustawic adresy na sztywno tylko jak probowalem konfigurowac tak jak mi sie wydaje do nic z tego nie wychodzilo :]. Juz pisze dokladnie o co mi chodzi. Posiadam dwa routery jeden glowny D-link DI-524 do ktorego przychodzi internet (internet od sasiada przychodzi za pomaca RJ-45
    dzielona jest u niego neostrada) oraz drugi Pentagram Cerberus P6367 (znajdujacy sie w opcji WISP Router) ktory jest podlaczony za pomoca WiFi z routerem D-link DI-524.Kazdy z routerow ma automatyczne przydzielanie adresow IP. D-link przydziela adresy z puli 10.0.0.xx natomiast Pentagram 192.168.100.xx. Jezeli chodzi o komunikacje miedzy routerami nie ma najmniejszego problemu. Routery komunikuja sie ze soba, internet smiga na wszystkich komputerach przewodowo jak i bezprzewodowo (jak na zalaczonym obrazku).
    Problem polega na tym, ze nie potrafie tak ustawic adresow IP, bramki,DNS czy maski, aby zostala zachowana pelna komunikacja miedzy wszystkimi komputerami w sieci ://. Nie wiem jak mam skonfigurowac routery tak, aby z Komputera 3 polaczyc sie z komputerem 1, lub Laptop 1 polaczyc sie z Laptop 2. Generalnie chodzi to to, abym urzywajac 2 routerow w konfiguracji jak na zdjeciu mogl sie laczyc jakims tam komputerem z wszystkimi innymi w celu np. udostepniania plików. Prosilbym o informacje dosc szczegolowa jakiemu komputerowi mam nadac jaki adres, bramke, maske czy DSN dotyczy to pewnie tez routery. Kombinowalem juz sporo czasu, ale albo konflikt adresow IP, albo brak internetu oraz brak komunikacji z innymi kompami :/.

Konfiguracja sieci lokalnej 2 routery, 5 komputerow, brak podsieci, komunikacji

Pozdrawiam
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    myszap wrote:
    drugi Pentagram Cerberus P6367 (znajdujacy sie w opcji WISP Router)

Jeżeli Pentagram posiada tryb "Client" to nie ma problemu, niestety tryb WISP działa jako router tworząc dodatkową sieć z inną adresacją.
    myszap
    Level 10  
    oki tylko w jakim trybie mam szukac opcji "Client"
    Pentagram jest dosc wszechstronny wiec nie wiem
    1. 3G Router - odpada wiadomo
    2. Wireless AP (Acess Point)
    3. WISP Router
    4. Wireless Router
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Czyli tak jak widzisz posiada tylko WISP.
    bartek_korzeniak
    Level 13  
    Ja widzę dwie opcje:
    A) nie dzielisz całej sieci na podsieci tylko wszystko pracuje (bez routingu wewnetrznego) w jednej sieci:
    pentagram musi zaczac dzialac jak switch lub jakis wds
    B)zachowując routing wewnetrzny przekierowywujesz odpowiednie porty na odpowiednie urzadzenia (troche problematyczne jesli laptop2 oraz komputer 3 maja kozystac z tych samych protokołów, wiec proponuje opcję A)

EDIT:
    może AP zadziala jesli dziala jako przeźroczysty, na pewno zadzialalo by AP-Client