Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer dcs 222 - Kino domowe pełniące funkcję wzmacniacza

Terred 13 Paź 2012 18:27 1314 7
  • #1 13 Paź 2012 18:27
    Terred
    Poziom 7  

Witam. Posiadam Kino domowe pioneer dcs 222 i zastanawia mnie czy może one pełnić funkcję wyłącznie wzmacniacza. Chciałbym je podłaczyć do nagrywarki panasonic diga dmreh69 i używać głośników z pioneera. Czy istnieje taka możliwosc? Jeśli tak, jakiego kabla użyc?
    Pozdrawiam.

0 7
  • #2 13 Paź 2012 19:37
    leszekpo59
    Poziom 26  

Terred napisał:
    Witam. Posiadam Kino domowe pioneer dcs 222 i zastanawia mnie czy może one pełnić funkcję wyłącznie wzmacniacza. Chciałbym je podłaczyć do nagrywarki panasonic diga dmreh69 i używać głośników z pioneera. Czy istnieje taka możliwosc? Jeśli tak, jakiego kabla użyc?
    Pozdrawiam.

Witam. Jako, że dokładnie nie znam Twojego sprzętu, ale znalazłem podobny w sieci, myślę, że jest możliwość wykorzystania wzmacniacza z kina domowego do podłączenia nagrywarki. Do tego potrzebowałbyś przewodu euro ( przy nagrywarce ) z jednej strony a z drugiej 2 x chincz ( w kinie domowym ). Jako, że trudno przy zakupie takiego przewodu być pewnym, że chincze posiadają podłączenie pod właściwe końcówki w euro, proponowałbym kupić przewód z 6 końcówkami. Wtedy w takim układzie 2 z nich na pewno będą tymi, które potrzebujemy. Wystarczy je odszukać metodą prób i błędów podłączając pod kino domowe. Wcześniej oczywiście na kinie domowym wybrać wejście dla urządzenia, które jest podłączone pod gniazda IN w kinie. Powodzenia.

0
  • #3 14 Paź 2012 00:43
    anmedia
    Poziom 39  

Z tego co doczytalem w necie (szkoda ze nie zamiesciles zadnych zdjec, ulatwiloby to sprawe) Nagrywarka Panasonica posiada wyjscie optyczne SPDIF,a kino domowe Pioneera posiada wejscie cyfrowe SPDIF. Najlepsze polaczenie bez utraty jakosci dzwieku to polaczenie swiatlowodem tych urzadzen. Wiec za jednym zamachem mozesz uzyskac dzwiek surround i oczywiscie stereo. Warunek jest jeden w amplitunerze aby uzyskac stereo musisz wylaczyc DSP (surround) i automatycznie amplituner odtwarza w stereo.
    To jesli chodzi o sam dzwiek.

0
  • #4 15 Paź 2012 19:36
    Terred
    Poziom 7  

Dzięki za zainteresowanie tematem :)
    Wracając do tematu, chodzi Ci pewnie o przewód tego rodzaju?
    Pioneer dcs 222 - Kino domowe pełniące funkcję wzmacniacza
    No dobrze, a która opcja lepiej się sprawdzi euro czincz? czy światłowód?
    I Jeszcze jedno pytanie, czy muszę przestawić jakąś opcje w ustawieniach kina, żeby tylko udostępniało dzwięk czy coś takiego? :P

0
  • #5 15 Paź 2012 23:04
    anmedia
    Poziom 39  

Terred napisał:
    No dobrze, a która opcja lepiej się sprawdzi euro czincz? czy światłowód?

Co za pytanie! Za pomoca swiatlowodu (zaledwie jeden kabelek) mozesz przeslac dzwiek cyfrowy od jednego kanalu do .... (aktualnie 8) z uwzglednieniem kodowania praktycznie wszystkich sygnalow typu Dolby Digital, DTS itp. Za pomoca kabelka co masz na zdjeciu maksymalnie mozesz uzyskac dwa kanaly analogowe ze wszystkimi mozliwymi ograniczeniami. Oczywiscie gdyby to byla jedyna opcja kabelek analogowy, nie byloby dyskusji.
    Terred napisał:
    I Jeszcze jedno pytanie, czy muszę przestawić jakąś opcje w ustawieniach kina, żeby tylko udostępniało dzwięk czy coś takiego?

Oczywiscie ze tak. Jesli podlaczysz swiatlowodem musisz sprawdzic instrukcji czy dane wejscie jest samodzielne czy wspoldzielone z wejsciem analogowym. Jesli jest samodzielne wystarczy wybrac wejscie np AV1 tam gdzie swiatlowod. Jesli jest to wejscie wspoldzielne np AV1 i na tym samym wejsciu jest analog i digital wtedy musi byc opcja dodatkowa z mozliwoscia wyboru danego sygnalu.

0
  • #6 16 Paź 2012 17:09
    leszekpo59
    Poziom 26  

Terred napisał:
    Dzięki za zainteresowanie tematem
    Wracając do tematu, chodzi Ci pewnie o przewód tego rodzaju?

Witaj. Podałem Tobie dokładnie przewód, który pokazałeś na zdjęciu. Nie wspominałem nic o optycznym, bo nie znalazłem informacji , że Twoje pioneer dcs 222 posiada wejście tego typu. O ile tak, to oczywiście jest to lepsze rozwiązanie, niż poprzez przewód EUROSCARD - chincz. Pozdrawiam.

0
  • #8 17 Paź 2012 13:10
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Dziękuje angelica_n za odszukanie tego szczegółu ( gniazda optycznego ), który oczywiście jest lepszym rozwiązaniem niż moja propozycja ( z eurozłączem i końcówkami chincz ). Pozdrawiam.

0