Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

jaskiniowiex 17 Mar 2015 23:42 65562 61
  • #31 17 Mar 2015 23:42
    borysgo2
    Poziom 16  

jaskiniowiex

Kawał roboty !!!

Tak z ciekawości, czy są dostępne jakiekolwiek oscylogramy z testów z różnymi obciążeniami lub jakieś próbki widma dla 1kHz,5kHz, .... , itp ? Pytam bo piszesz ze klucz to uzyskanie odpowiednioego rozkładu harmonicznych, więc warto było by zerknąć na ten klucz. Poza tym taki poważny projekt powinien być też dobrze sprawdzony pod względem technicznym (tak mi się wydaje).
    Sam cos tam dłubie (nie klonuje, robie własne małe projekciki) i jest to dosyć interesujące dla mnie zagadnienie.

Pozdrawiam

• #35 25 Cze 2015 00:16
    dzikoosek
    Poziom 1  

Mam do oddania p7100. Jak cos pisz

• #36 26 Cze 2015 07:36
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Ma ktoś namiar na osobę, która takie klony składa na handel ?

• #37 11 Sie 2015 21:49
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Witam, osobiście dosyć mocno się rozwijam :D . Praktycznie konstruowanie gotowych wzmacniaczy hi-end jest na wyciągniecie reki .
    Dawniej na prasowankach pcb zaczynając, obecnie jestem w stanie rozpocząć masowa produkcje gotowych wzmacniaczy. Właściwie wszystko powstawało hobbystycznie i tak to wszystko powoli ciąłem i ciągnę .
    Obecnie mam dojścia w chinach że produkcja czegokolwiek nie stanowi żadnego problemu, polskie firmy jeszcze do tego nie dojrzały .
    Od własnych projektów do reala :

Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

Real :

Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

Panele maja grubość 10mm przy otworach na przyciski 13mm aluminium, opcjonalnie można je wyposażać w uchwyty
    Do tego dochodzą wszystkie detale , przyciski , klawiaturki , mocowania, panele tylne , które tez już mam gotowe . Nie będę tutaj wstawiał tuzina zdjęć .
    Radiatorów akurat nie opłaca się w chinach robić - głownie przez ciężar , można ale na gigantyczna skale a na to nie mam finansów.
    Obecnie zamówiłem serię prototypowa kilkudziesięciu szt rożnego typu .
    Panele będą wyposażone w wyświetlacze, w panelu z największym oknem będzie taki mały telewizor dotykowy TFT :D , Obsługa będzie w większości zrealizowana na tym wyświetlaczu, do tego będą wizualizacje spektra, lub vu-metrów i tym podobne bajery . Oprogramowanie będzie dziełem mojego kumpla który w dziedzinie oprogramowania jest swoistym mega mózgiem . Jeszcze nie w pełni gotowe .

Transformatory toroidalne jestem w stanie sam produkować, sprowadziłem sobie nawijarki , także już po zgłoszeniu działalności i opłaceniu badań potwierdzających zgodność z normą - żaden problem .

Jeszcze sporo brakuje, ale jest już mniej niż więcej .
    Myślę że jeszcze w tym roku pokarzę wam wzmacniacze audio na bazie zmodyfikowanych modułów z accu które jakościowo nie będą żadnej firmie ustępować, a później wam powiem najśmieszniejsze w tym - koszt produkcji :D

• #38 21 Sie 2015 11:49
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Z wyświetlaczami w klockach to może nie ma co kombinować. Takie rzeczy to nie ten że tak powiem target. Zwykły wskazówkowy vu to chyba to co powinno się znaleźć.

Oczywiście czekam na pierwsze modele.

• #39 23 Sie 2015 21:02
    chicagoland
    Poziom 11  

Jestem bardzo ciekawy czy oprócz gotowych wzmacniaczy bedą rownież dostępne kity. Stylistyka obudowy bardzo mi sie podoba. Czekam z niecierpliwością

• #40 03 Wrz 2015 09:18
    marekmarecki2
    Poziom 5  

jaskiniowiex,
    na Ile wyceniasz taki sprzęt? Robiłeś już kalkulację, dzięki której możesz przybliżyć nas do ceny?

• #41 11 Wrz 2015 20:17
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Sam nie wiem jak to wszystko wyjdzie i potoczy się dalej, no coś trzeba robić :D .

Na razie pierwsze przymiarki obudowy, jedynie radiatory tutaj są z modushop .
    W obudowie brakuje jeszcze płyty montażowej, muszę dopiero zrobić jej projekt, całość chcę tak dograć że będzie wymagała tylko poskręcania i połączenia elektroniki .
    Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

• #42 14 Wrz 2015 12:25
    Mikolaj_pl
    Poziom 16  

Jak patrzę na trzecie zdjęcie obudowy, te bez tego wielkiego wycięcia przewidzianego pod wyświetlacz to mogę napisać że idziesz w dobrym kierunku.

• #43 20 Wrz 2015 22:31
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Plan przewiduje :) wyposażenie obudów które będą miały panel z dużym wycięciem w mikrokomputer Raspberry Pi 2 oraz wyświetlacz 7 cali który poprzez sterownik który mam już gotowy od dłuższego czasu będzie obsługiwał ten wzmacniacz . Dorzuci się jakąś fajna wizualizacje i bajery a w środku kawał konkretnego pieca .
    Oczywiście wyświetlacz w fajnej ramce, a w tych panelach z wąskim wycięciem wystarczył by do obsługi sam sterownik i sygnalizacja na ledach .

Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

Teraz czekam na wykonanie większości wewnętrznych blach konstrukcyjnych których projekty już porobiłem . Zapewne znowu zabraknie jakiś detali konstrukcyjnych , wole to wszystko stopniowo zamawiać niż ponosić koszty elementów które nie będą pasować .

• #44 21 Wrz 2015 06:18
    toopcool
    Poziom 13  

Jaki DAC dokładasz do Raspberry Pi ?

• #45 21 Gru 2015 12:05
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Powoli ale nieustannie do przodu :D .

Większość części konstrukcyjnych już zaprojektowałem i pozamawiałem po kilka prototypów . Elektrycznie całość przemyślałem tak żeby uzyskać maksymalne uproszczenie i maksymalna optymalizacje połączeń .

Tak to wygląda na jednym z typów obudów które powstają .

Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase .

W tym typie obudowy brakuje jeszcze ramek pod takie bardzo fajne wyświetlacze , Które wizualnie stylistycznie będą przedstawiały głębię oraz
    jeszcze muszę zrobić porządny układ do obsługi , te sterowniki które zrobiłem nie nadają się do tego, nie da się z nich obsłużyć wyświetlacza, a dokładanie dodatkowej pcb z drugim prockiem pod wyświetlacz i łączenie tego przez interfejs jest głupim rozwiązaniem . Wszystko na jednym procku i gotowe . Potem tylko zamontować końcówki mocy .

Zaprojektowałem jeszcze front panele które są swoistym małym dziełem sztuki :D . Przynajmniej tak uważam . Coś całkiem niepowtarzalnego stylistycznie . Te projekty które pokazałem są " normalne " ale to powinno prezentować się unikatowo a zarazem konkretnie .

W kwietniu chce to już mieć wszystko gotowe i dopracowane, piec typów obudów .

• #47 26 Sty 2016 19:27
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Myślę ze na kwiecień - maj będę miał gotowe pierwsze sztuki . Będzie można posłuchać .
    Mam parę unikatowych pomysłów na obudowy, chciałbym to zacząć realizować, to co tutaj pokazałem początek rozwoju . Pomysły moim zdaniem są na tyle szalone :) że czuje że okażą się strzałem w dziesiątkę, nie zdradzę o co mi chodzi, to forum jest dosyć popularne.

Tak za niedługo zgłoszę działalność, nie da się już inaczej, Zaczynając rzeźbienia własnych płytek przez to całe klonowanko :) . Połapałem masę kontaktów w Polsce , podwykonawców, i w chinach , nawet w fabrykach gdzie robią smartfony . Nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie ciągnąć dalej za sznurek . Przypuszczam ze gdzieś na wakacje utworze własna stronkę internetowa, sklep i zakończę ten temat tutaj .

• #48 31 Sty 2016 12:12
    pierotez
    Poziom 12  

Jak to jest z tym Accu p7100. Chłopaki się mocno podniecają a mi w Nautiliusie na AS powiedzieli że to taki sobie przeciętniak - zwykła klasa AB.
    Mówili że mają powystawowe m6000 (te starsze topowe) i że to to jest dopiero hiend, konstrukcja starsza, mocno oparta o klase A (?!). Że kiedyś tak robili a potem weszły przepisy unijne i trudniej handlować A-klasą.
    Tak to zrozumiałem - elektroniczny laik jestem. I nie myle z serią 'A'

ps. tak na marg. podobnie ale brzmieniowo było z e450 vs 460.

• #49 31 Sty 2016 12:53
    dzwiedziu
    Poziom 18  

Nie słuchaj ich, a szczególnie tego z akcentem - nie zna się w ogóle na elektronice, za to na księgowości tak. Wchodzą nowe serie więc starszych trzeba się pozbyć.
    Z resztą najlepiej sam posłuchaj i zdecyduj.

• #50 02 Kwi 2016 20:32
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Znowu krok do przodu . Wszystko strasznie się przeciągało przez chiński nowy rok .
    Tak to wygląda . Na ostatnim zdjęciu panel segmentowy - coś innego .
    Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase

Do końcówek powędrują takie układy, Są to wersje które ewoluowały z tych wszystkich klonów i prototypów które są na pierwszej stronie tematu . Grubsze szyny zasilające, inaczej skonstruowany układ mas podział na trzy sekcje. Poprawione wszystkie babole konstrukcyjne które wychodziły na poprzednich wersjach. Sporo eksperymentowałem nad spasowaniem typów elementów w kluczowych miejscach, co też udało się rozwiązać, ale głownie z pomocą kilku osób które to wszystko testowały na odpowiednim sprzęcie - w tej kwestii to można ballady pisać. Do tego jeszcze skonstruowałem wzmacniacz operacyjny na elementach dyskretnych pod ten układ, zamiast tych wszystkich jrc4580 i oraz muses . Co było swoistym strzałem w dziesiątkę w porównaniu te wszystkie musesy można wyrzucić sobie do śmietnika . Sporo dłubania, eksperymentowania i rożnych kluczyków technicznych . Topologia samej końcówki jest tez troszkę zmieniona .

Najważniejsza kwestia jaka jeszcze została to zrobienie oprogramowania to sterownika bez tego ni rusz .

Jeszcze dłubie nad znacznie mniejszymi końcówkami - wersja budżetową co jeszcze zostaje w tyle .

Sporo osób prosiło o pcb i składało starsze wersje tych układów tylko zawsze te układy w testach odsłuchowych wypadały drobinkę gorzej od org accu . Co zawsze mnie irytowało i ta kwestie rozwiązałem za pomocą spasowania elementów i tego wzm operacyjnego i to z nawiązką .

Także teraz teraz muszę to wszystko ogarnąć i dokończyć pierwsze pełnowartościowe sztuki .

• #51 04 Kwi 2016 19:26
    DEFFCON
    Poziom 17  

Czekam rozniez na finalna wersje do odsluchu oraz jakas wycene i trzymam kciuki :)

• #52 24 Sie 2016 18:31
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Witam chciałbym się jeszcze czymś takim . :D . Nowe moduły które opracowałem na bazie accuphase 7100 chociaż z accu za dużo nie zostało .
    W pełni okablowany wzmacniacz nie generuje jakichkolwiek mierzalnych dla mnie szumów i oscylacji . Można oscyloskop ostawić na 5mV na działkę i nic . Przy czym końcówka jest wyposażona w trafo 1,6 kw moc na 4R ok 0,5 kw
    https://www.youtube.com/watch?v=gpDTQ-NGH64 .
    Układ posiada masakryczna czułość a do wyjścia można podpiąć wysoko wysokoomowe słuchawki :D - dla żartu . Na wejściu pracują wzmacniacze operacyjne burson V5iD które są bardzo podatne na wzbudzanie się . Końcówka jest tak czuła ze słychać stukniecie kabla sygnałowego o podłogę - i tutaj nie histeryzuję .

To co dzieje się podczas odsłuchów wprawia audiofili w swoisty opad szczęki .
    Układ był odsłuchiwany w pewnych gronach , chociaż jest to jeszcze w pełni nie ukończony, jeden z prototypów na kolumnach za grube tysiaki z kablami z kablami w cenie czterech zer itp. Zagrał znacząco lepiej od amerykańskich monobloków w cenie 80000 zł szt - na razie nie będę wymieniał firmy . Układ przypuszczalnie jest znacznie lepszy od org accu - 7100 . Takie testy będą bo mam dostęp do takiego wzmaka . Na razie na ten prototyp nie ma mocnych .

Jedynie wpadłem w ślepy dołek z chińskimi wyświetlaczami graficznymi oled, zaprojektowałem i zamówiłem ramki itp pod te wyświetlacze i nie potrafiliśmy - z kolegą tego ustrojstwa odpalić . Poprzez wszystkie kombinacje daliśmy sobie z tym spokój . Zaprojektowałem nowe ramki itp i poszło troszke kasy w błoto .

Kombinuje nad układami modulującymi fazę i wprowadzającymi dodatkowe harmoniczne oraz nad tym żeby układzie można było zmieniać punkty pracy w niektórych miejscach i tym samym modulować nieco brzmienie - to wszystko żeby obsługiwał sterownik .
    Jak to się uda ugryźć to taki wzmak byłby bezkonkurencyjny brzmienie układu można by było dostosować do kolumn i własnego ego .

Jak by ktoś nie wiedział to takie układy są stosowane w przedwzmacniaczach accu za grube tyś . Tam nie ma żadnych lamp itp układ jest w pełni tranzystorowy . To nie jest żaden mój wymysł właśnie oto chodzi żeby oszukiwać słuch .

• #53 10 Lis 2016 19:58
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

W końcu się uporałem ze sterownikiem :) do swoich końcówek mocy, po totalnej klapie z wersja v-4 .
    Zrobiłem platformę pod Arduino MEGA , Praktycznie po połączeniu całość potrafi wszystko .
    Układ pomyślałem tak żeby można obsłużyć cały wzmacniacz , wszystkie zabezpieczenia , sterowanie analogowych wskaźników wysterowania , z automatycznym przełączaniem w zależności od mocy.
    Można do tego podpiąć wszystko co jest kompatybilne z arduinio .
    Sterowanie wzmacniacza z vifi - co za problem :) .
    Na pewno zrobię pomiar mocy wyjściowej .
    Do tego rozwiązania mnie skłoniły gotowe drivery do wyświetlaczy graficznych, co strasznie ułatwia życie .

Do tego przyszły mi nowe ramki pod wyświetlacze .

Myślę ze w końcu , w końcu i jeszcze raz w końcu po dosyć sporym czasie zaprezentuje swoje końcówki w akcji :) . Najwięcej czasu zajmuje czekanie na pcb i części .

• #54 13 Lis 2016 12:04
    Rocky Horror
    Poziom 31  

Jestem pełen podziwu i uznania za cały wkład pracy włożonej w opracowanie tych wzmacniaczy. Projekt w dużym rozmachem i bez kompromisów, kawał niezłej roboty.
    Mam tylko jedno duże "ale". Kompletnie nie podoba mi się koncepcja tych wyświetlaczy - jakieś procesory, wizualizacje, modulowanie sygnału... sterowanie po wifi? Po co :?:
    Nie wiem, w jaki "target" miałyby celować takie rozwiązania, bo dla przeciętniaka, który gustuje w takich funkcjonalnych dodatkach, wzmacniacz będzie za drogi, a audiofil wolałby raczej bardziej surowy sprzęt.
    Poza tym dokładne wskaźniki mocy, VU czy PPM można zrobić na kilku wzmacniaczach operacyjnych, McIntosh już to dawno wymyślił.

Mam nadzieję, że jak firma ruszy, to będą dostępne też modele z samymi wskazówkami, bez tych wodotrysków :-).

• #55 27 Lis 2016 13:54
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Program sterujący zrobiony, nie będzie super wodotrysków, ale można, ma być funkcjonalnie , na wyświetlaczu będzie pokazywało to co ktoś przełączył itp .
    Prototyp końcówki mocy mam gotowy, już go nie będę przerabiał dosyć wycierpiał.
    Działanie sterownika . Programik z vu-metrami, w tej wersji panela powinno to być usunięte - to jest do testu . Jeszcze kosmetyka .
    https://www.youtube.com/watch?v=7kGg4vSocYs

- najważniejsza rzecz która wymaga poprawki połączenia 230 V - soft start .
    Na tylnej science miał być umieszczony dc-bloker i dławik. Z racji iż jak to testowaliśmy strasznie to psuło dźwięk, W układzie zasilania wzmacniacza nie może być żadnych dodatkowych elementów które stwarzają jakiś tam opór .
    Przerzucenie soft startu na tylną ściankę, a sterownik zostanie bez zmian jako pcb uniwersalna, Zostanie tam tylko transformator pomocniczy. 230V jest za blisko wyświetlacza i całego okablowania .

Końcówki mocy to będzie coś podobnego jak te moduły X-2 pokazane na pierwszej stronie , nazwałem je X-3, tylko układ bardziej EX .
    Będzie miał wymienne stopnie napięciowe ,
    Dodatkowo będzie można przestając układ poprzez zmianę wartości napięć zasilania, w krytycznych punktach, tym samym zmieniać dźwięk.
    Za pomocą sterownika.

Ten egzemplarz prototypowy, właściwie są dwa takie, zjada takie accu p-7100 na śniadanie w teście odsłuchowym 1:1 . Accu wygrywa tylko aspektem że jest bardziej muzykalny i to wszystko . A można z tego układu wycisnąć więcej .
    Pokaże wam w grudniu foty z takiego testu dla niedowiarków .

To jak zagra dany układ można modyfikować kuriozalnie za pomocą tanich elementów odpowiedniego typu i odpowiednio umieszczonych .
    Największa głupotą są pomiary thd i posiłkowanie się super pomiarami przy reklamowaniu swojego sprzętu . Czym lepsze wyniki to lepiej zagra ale dla autora
    To jest wyznacznik niczego .
    Właściwe efekt jest odwrotny ,czym lepsze wyniki to na teście odsłuchowym wypadnie gorzej albo będzie kompletna klapa . Tylko większość takich projektantów nie ma systemu żeby to osłuchać .
    Do takich porównań muszą być kolumny o dużej efektywności na granicy 100 dB
    Wtedy faktycznie słychać różnice okablowaniu i nie trzeba być do tego złoto-uchym . Także jak audiofil ma kolumny na jakiś trzepaczach z aluminiowymi ciężkimi membranami to czy kupi kabel 100 zł czy za 10000 to różnicy nie będzie .
    Stąd się bierze to całe audio-voodoo jeden słyszy jeden nie.
    Wyłącznie efektywność kolumn.

Osobiście bez pomocy odp ludzi by za dużo nie zrobił, na razie mnie nie stać na odp system odsłuchowy .

Zakładając ten temat nie sądziłem że uda mi się to dociągnąć do tego że te wzmacniacze będę w stanie produkować, to był efekt uboczny. :)
    Z części co mam na warsztacie 15 szt bym zrobił na dzień dobry.

Wszystkie części zaprojektowane itp. Wystarczy tylko domówić.
    Zainteresowanie jest spore.

Mam hardcorowy pomysł zrobić taki wzmacniacz że te wszystkie flagowe accu , Macintosh i inne wynalazki za grube miliony będą się prezentowały konstrukcyjnie jak Syrenka w porównaniu Ferrari.
    Konstrukcyjnie mnie ogranicza tylko kasa poza tym nic.
    Nawet 3/4 elementów zaprojektowałem. Na razie resztę sobie zachowam w tajemnicy.

Za niedługo pokaże egzemplarz po prototypowy .

• #56 11 Cze 2017 22:18
    jaskiniowiex
    Poziom 15  

Troszkę w ramach wolnego czasu majstrowałem itp konstrukcyjnie wzmacniacz jeszcze bardziej poprawiłem .
    Sterownik rozbudowałem posiada jeszcze dodatkowy uC odpowiedzialny za stand-by , można go przełączyć w tryb prawie całkowitego uśpienia , wyłączony moduł Arduinio wyświetlacz oraz prawie cały zasilacz .
    Sterowanie wskaźników zrobione na zwykłych wzmacniaczach operacyjnych, układ pracuje dwuzakresowo z detekcja przesteru i automatycznie przełącza Vu-metry w zależności od poziomu sygnału tak żeby się przesterowały a zarazem pracowały przy niskim progu sygnału .

Wzmacniacz wyposażony w moduły X-3 z wymiennymi stopniami napięciowymi , rozwiązanie bardziej eksperymentalne .
    Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase
    https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=TAQA1CZLkhE

Wymienne stopnie vas powodują to że bardzo fajnie się na takich wzmacniaczach eksperymentuje i robi doświadczenia odsłuchowe jak i pomiary itp .
    Ale rozwiązanie ot takie sobie .
    Po zabawie z tym wszystkim doszedłem do wniosku że najlepiej będzie skonstruować układ ze zmiennymi punktami pracy, przełączanymi przekaźnikami .
    Zmienne charakterystyki luster prądowych, zmienne wartości sprzężeń zwrotnych.
    Coś takiego powoduje że układ nie ma na stałe przypisanych danych paramentów i możemy zmieniać jego zachowanie wzgledem obciążenia. Układ będzie potrafił wygenerować idealny prostokąt a po innym po zmianie ustawień przekaźników wzbudzać się, podbijać brzmienie, zmieniać charakter basu, w zależności co zostało przełączone. OT - to cała zabawa audiofilska :D :D :D :D :D tylko wokół tego się tylko toczy .
    Można coś takiego zrobić na jakimś procesorze dsp .
    Ja to zrobiłem bez stratne na samej końcówce mocy . Tym samym taki wzmacniacz będzie potrafił zmieniać brzmienie, będzie można go dostosować do kolumn i ego użytkownika .
    Po przemnożeniu sekwencji będzie potrafił wygenerować kilkadziesiąt ustawień .
    W zwykłych klasycznych układach końcówek mocy nie da się czegoś takiego zrobić, ale jeżeli konstrukcja tworzy wzmacniacz instrumentalny to już tak parametry można zmieniać w 4 miejscach układu .

Nad nad całością musi czuwać sterownik który na czas zmiany ustawień musi wyłączyć wzmacniacz przełączyć przekaźniki i wykonać ponowny rozruch oraz musi dokonywać autokorekty prądu spoczynkowego i jego pomiaru, odp oprogramowanie i wszystko będzie można pilotem przełączać, nawet korygować bias .
    Sterownik mam gotowy .
    Wersje PCB po prototypową takiego wzmaka mam gotową, dokłada się po prostu nakładkę z przekaźników .
    Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase .

Po prostu brakuje mi czasu żeby to wszystko poskładać i ogarnąć , niebawem to poskładam i zademonstruje .

Przypuszczam że ten wzmacniacz rozłoży każdy model wzmacniacza accu jaki ta firma wyprodukowała i jeszcze nawet nie wyprodukowała. Jeżeli ktoś coś zarzuci do dźwięku to będzie wystarczyło użyć pilota . :D . Każdy wzmacniacz który stanie do konfrontacji z czymś takim będzie na straconej pozycji .

Posłuchałem sobie te z tego accu 7100 ws moja zabawka i swoje wiem . Testowałem to już dawno od tego czasu zrobiłem jeszcze kroki milowe .

• #57 19 Cze 2017 14:35
    sajytam
    Poziom 11  

Post#57 19 Cze 2017 14:32 Re: Wzmacniacze na bazie topologi Accuphase Dodaj do ulubionych na forum
    Cytowanie selektywne - zaznacz tekst wiadomości i kliknij
    Odpowiedz z cytatem
    Pisownia
    Zmień/Usuń ten post
    Usuń ten post

Witaj Jaskiniowiex, myślę że nie ma potrzeby kombinowania punktami pracy, ale zmiana gain, wzmocnienia jest jak najbardziej pożądana. Zastosowanie jeszcze jednego stopnia napięciowego, przed końcówką, a sama końcówka o wzmocnieniu tylko pare razy poprawia parametry dynamiczne i zmniejsza oddziaływanie głośnika poprzez przedostawania się tego sygnału ze sprzęzeniem. Stosowanie sterowników jest wygodne, ale wprowadza zakłócenia, trzeba dobrze separować jak również dobrze ekranować. Niektórzy po okreśnonej operacji wyłączają prace układu sterującego. Osobiście podziwiam cię i podobne osoby za to co robia za tak mocne pochłonięcie tą dziedziną.

Dodano po 15 [minuty]:

• #59 10 Cze 2018 09:29
    Wingman01
    Poziom 1  

dobry dzień
    Czy ktoś ma wzmacniacza Accuphase E-405 Instrukcja Serwisowa do pobrania ?

• #60 01 Wrz 2018 23:54
    tuankbnl186
    Poziom 1  

Cześć. Chcę zapytać o prąd polaryzujący P-4100, ile?