Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogę ładować telefon trzema bateriami ? Czyli 4.5V ?

13 Paź 2012 19:31 1350 13
  • Poziom 9  
    Witam, pytanie jest pewnie głupie ale niestety posiadam mała wiedzę na ten temat. Postanowiłem że zrobię sobie ładowarkę podróżną. Poskładałem wszystko do kupy. I teraz moje pytanie. Na wyjściu usb powinno być 5V. Czy nie zaszkodzi urządzeniu to że będzie dostawał słabsze napięcie ? Około 4.5V

Pozdrawiam Michał
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Tak nawiasem to prąd podaje się w amperach [A], a napięcie w woltach [V].
  • Poziom 29  
    Wow,to pojechałeś prąd w woltach. :D
    To zależy od marki telefonu zobacz na ładowarce OUTPUT jakie jest napięcie U [V],
    i natężenie prądu I [A].Na jeden raz to może podładujesz ten telefon , ale to nie ma przyszłości. Lepiej nie kombinować.
  • Poziom 28  
    Mniejsze nie zaszkodzi, jak będzie za małe napięcie to najwyżej nie będzie ładować. Chodź mam ładowarkę samochodową "home made" i telefon ładuje już przy napięciu 4,3V.
  • Poziom 9  
    13adam13 napisał:
    Wow,to pojechałeś prąd w woltach. :D
    To zależy od marki telefonu zobacz na ładowarce OUTPUT jakie jest napięcie U [V],
    i natężenie prądu I [A].Na jeden raz to może podładujesz ten telefon , ale to nie ma przyszłości. Lepiej nie kombinować.

Na wyjściu ma 5V i natężenie wysokości 0.7A.
    Czyli lepiej tego pod baterię nie podłączać ?
  • Poziom 28  
    Pewności 100% nie ma, wszystko zależy od modelu telefonu.

P.S Jako ciekawostkę powiem iż to mój 1500 post. :)
  • Poziom 9  
    Podłączyłem go na chwilę i ładuję(Galaxy s2). W takim wypadku będzie ok ? Czy jednak może coś się po dłuższej chwili stać ?
  • Poziom 28  
    Nic się nie stanie gdyż cały układ ładowania znajduję się wewnątrz telefonu.
  • Poziom 29  
    Daj sobie z tym spokój, lepiej kup duplikat swojej baterii naładuj ją w domu i będziesz mógł w podróży 2 razy dłużej telefonu używać.
    Bardzo dużo zachodu, a mało pożytku.
  • Poziom 28  
    Swój czasem tak ładuje (Samsung Galaxy 5) i nie widzę żadnych niepożądanych skutków.
  • Poziom 9  
    13adam13 napisał:
    Daj sobie z tym spokój, lepiej kup duplikat swojej baterii naładuj ją w domu i będziesz mógł w podróży 2 razy dłużej telefonu używać.
    Bardzo dużo zachodu, a mało pożytku.
    To w końcu mogę czy nie ? Bo są dwa różne zdania na ten temat i sam nie wiem już w końcu czy coś może się stać.
  • Poziom 28  
    U mnie się nic nie dzieje chodź używam innych źródeł prądu niż dedykowana ładowarka. Zrobisz jak zechcesz, twoja decyzja-twoja odpowiedzialność.
  • Poziom 29  
    Jasne ,że możesz i nic się raczej nie powinno stać, ale baterie 1,5 V też swoje kosztują.
  • Poziom 15  
    Lepszym rozwiązaniem było by zastosowanie dwóch akku 18650 na wyjściu będziesz miał ok. 8.4V , do tego 7805 i masz o wiele bardziej pojemne źródło od baterii.