Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUZUKI Wagon R + - światła mijania nie zapalają się

13 Oct 2012 19:42 11580 9
  • Level 14  
    Mam problem z Suzuki Wagon R + nie ma świateł mijania. Pozycyjne zapalają się z włącznika, w pozycji mijania nie ma świateł a dźwignia przy kierownicy zapala tylko drogowe. Bezpieczniki są ok. zmieniałem na inny włącznik świateł [ta kostka z pokrętłem i dźwignię pod kierownicą]. Wygląda na to, że jest problem w przekaźniku. Tylko gdzie on jest. Są 2 przekaźniki za skrzynką bezpiecznikową, ale to nie do świateł. Może ktoś podpowiedzieć. Żarówki H4 są ok.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 14  
    Jako podpowiedź mogę zasugerować, że prawie identyczne rozwiązanie jest w Oplu Agila.
  • Level 14  
    Czy może ktoś opisać skrzynkę bezpiecznikową w komorze silnika w tym Suzuki? Skrzynka jest koło akumulatora i jest 5 jednakowych przekaźników, jeden inny i bezpieczniki.
  • Level 14  
    Zamieniłem kabelki w żarówkach, aby można było nie oślepiać innych wieczorem i w nocy, no i teraz nie ma świateł drogowych. Czekam na podpowiedź.
  • Level 14  
    Problem nadal mam nie rozwiązany, nawet kupiłem przekaźniki i mają one również zastosowanie w Lanos. Próby zmiany przełączników świateł też niczego nie dały, jedynie trzeba znaleźć Suzuki lub Agilę.
  • Level 14  
    Do Tato66 - po przełączeniu dźwigni na światła drogowe zapalają się światła drogowe a po włączeniu na światła mijania wszystko gaśnie z wyjątkiem świateł pozycyjnych. Kabelki na żarówkach już są tak wymieszane, że wybieram włókno do świecenia.
  • Level 25  
    SUZUKI Wagon R + - światła mijania nie zapalają się
    Tutaj masz schemat.
    X1 znajduje się na prawym słupku.
    S3 to przełącznik po kierownicą.
    S2 to włącznik świateł.
    E22.1 światło mijania lewe.
    E23.1 światło mijania prawe.
    E22.2 -//- drogowe lewe.
    E23.2 -//- drogowe prawe.
    Jak widać sterowanie jest masą, a ja stawiam na przełącznik pod kierownicą.
    Wystarczy sprawdzić!
  • Level 1  
    JaKotlinka wrote:
    Mam problem z Suzuki Wagon R + nie ma świateł mijania. Pozycyjne zapalają się z włącznika, w pozycji mijania nie ma świateł a dźwignia przy kierownicy zapala tylko drogowe. Bezpieczniki są ok. zmieniałem na inny włącznik świateł [ta kostka z pokrętłem i dźwignię pod kierownicą]. Wygląda na to, że jest problem w przekaźniku. Tylko gdzie on jest. Są 2 przekaźniki za skrzynką bezpiecznikową, ale to nie do świateł. Może ktoś podpowiedzieć. Żarówki H4 są ok.

Miałem podobny problem. Wymieniłem zespolony włącznik świateł i kierunkowskazu. Prosta wymiana, można samemu zrobić. Koszt włącznika od 30-60 zł. Pasuje od Opla Aqila. Pozdrawiam ;)