Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia S - Po zaktualizowaniu androida nie działa wifi

damian87-88 13 Paź 2012 20:34 9006 21
  • #1 13 Paź 2012 20:34
    damian87-88
    Poziom 12  

Witam, dzisiaj zaktualizowałem sobie nowego androida na xperii S, wszystko ładnie działa ale mam problem z wifi tzn . znajduje sieć i się łączy, pisze ze połączono, ze prędkość znakomita, generalnie wszystko ok, ale jak wchodzę w ikonkę "internet" to pisze strona internetowa jest niedostępna. Resetowałem już tel, przywracałem ustawienia fabryczne, resetowałem router i nic :( dodam tylko, że zanim wgrałem nowego androida to wszystko było ok, łącznie z wifi, dopiero po wgraniu nowego androida powstał ten problem :( Bardzo proszę o informację co mam zrobić żeby był internet przez wifi ??

0 21
  • #2 13 Paź 2012 20:54
    Adamus_1991
    Poziom 6  

Zobacz w routerze czy masz dobrze dokręconą antenkę może to pomorze , a jak nie to może wina leży po tym że nie łączysz się przez wifi tylko dane pakietowe których nie masz

0
  • #3 13 Paź 2012 20:59
    damian87-88
    Poziom 12  

Żadne z tych, ponieważ tak jak pisałem zanim grałem nowego androida wszystko było ok, dopiero po wgraniu nowego androida wystąpił taki problem :( najdziwniejsze jest to ze pisze na wifi ze połączono i jest sygnał, ale nie wykrywa żadnej stronki :( co to możne jeszcze być ??

0
  • #4 13 Paź 2012 21:20
    Tomasz.W
    Poziom 35  

A którego Androida wgrałeś ? Ja mam 4.0.4 (nowszego raczej nie ma) i nic takiego się nie dzieje. Co prawda czasem muszę chwilkę poczekać aż się "przetrawi" ale to naprawdę tylko chwila.

0
  • #5 13 Paź 2012 21:26
    damian87-88
    Poziom 12  

no tego najnowszego 4.04, miałem 2.47 czy jakoś tak :/ próbowałem kilkanaście razy włączać wifi i sprawdzalnym ale nic się nie dzieje :( można ewentualnie jeszcze raz zaktualizować androida ?

0
  • #6 13 Paź 2012 23:06
    rtvkce
    Poziom 29  

Zrób sobie ustawienia fabryczne. Ewentualnie sprawdź filtrowanie MAC na routerze

0
  • #7 14 Paź 2012 08:45
    damian87-88
    Poziom 12  

już próbowałem z ustawieniami fabrycznymi i nic. A o co chodzi z tym mac na routerze? nie jestem znawcą więc proszę o wyrozumiałość. W ogóle możliwe ze jest coś z tym routerem jeżeli na innych telefonach nie ma problemu z internetem przez wifi ??

0
  • #8 14 Paź 2012 09:10
    Jerzy mechanik
    Poziom 13  

Wina androida mój htc po aktualizacji potrafi też zerwać WiFi tak sobie 2 metry od routera poszukaj forum Android tam pełno opisów co się dzieje z telefonami wypuścili nie dopracowane g.....

Dodano po 2 [minuty]:

Tyle ludzi wytyka błędy a tu żadnych poprawek istne jaja .

Dodano po 4 [minuty]:

Zresetoj router i usun sieć z telefonu i wpisz na nowo jako nowa sieć może sie poprawi

0
  • #9 14 Paź 2012 09:14
    damian87-88
    Poziom 12  

to też próbowałem ale nic nie dało, wczoraj wieczorem jeszcze raz wgrałem tego androida ale nic się nie zmieniło;/ a jak mogę przywrócić poprzedniego androida ?? i czy nie stracę gwarancji ?

0
  • #10 14 Paź 2012 09:38
    Jerzy mechanik
    Poziom 13  

Ostatnio nawet oglądając album zdiec 3d wyszedłem z albumu i chciałem odczytać pocztę patrzę a tu skrzynka w 3d telefon sie powiesił restart pomógł jeszcze z miesiąc nim wszystkie usterki zauwazysz powiem tyle kpiny jeszcze raz kpiny.

Dodano po 7 [minuty]:

Oddasz na gwarancje oni tak wgrywaja najnowszego bo mi właśnie serwis wgral bo mam na gwarancji a uszkodzilem obudowę .Mecze sie czekam na poprawkę no ale fon bez WiFi to nie do pomyślenia .Nie wiem jak cofnąć się do poprzedniej wersji .

Dodano po 4 [minuty]:

Zrób reseta wraz z wyjeciem baterii i wszystkich kart .Może to zadziała .

Dodano po 9 [minuty]:

Wejdz jeszcze w ustawienia WiFi zaawansowane zaznacz najlepszą wydajność WiFi

0
  • #11 14 Paź 2012 09:45
    damian87-88
    Poziom 12  

A co z tym mac-iem na routerze ? jak to się robi?i czy jest możliwość żeby to była wina ostawień routera jeżeli na innych tel jest wszystko ok ??

0
  • #12 14 Paź 2012 10:27
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Jerzy mechanik napisał:
    ......Zrób reseta wraz z wyjeciem baterii i wszystkich kart .Może to zadziała.....
    Widziałeś kiedyś Xperie-S ? Tak tylko pytam bo jakieś bzdury wypisujesz. Ten model ma zabudowaną baterie, żeby ją wyjąć trzeba rozkręcać telefon. I o jakich "wszystkich kartach" piszesz ? Ten model ma tylko jedną kartę :arrow: mikrosim.

0
  • #13 14 Paź 2012 10:29
    damian87-88
    Poziom 12  

no zgadza się, tylko micro-sim, wejścia na kartę pamięci tez nie ma, ale nie ważne, proszę o info czy da się coś z tym zrobić?

0
  • #14 14 Paź 2012 11:00
    Tomasz.W
    Poziom 35  

Całkiem możliwe że masz ustawiony limit pobierania danych.
    A sprawdzałeś czy internet będzie działał na sieci komórkowej ? Nie wiem jak masz ustawiony telefon, ale sprawdź czy masz ustawioną pracę sieci na WCDMA/GSM.

0
  • #15 14 Paź 2012 11:05
    damian87-88
    Poziom 12  

Więc tak, przez siec komórkową działa normalnie, WCDMA/GSM mam to włączone jako zalecane, także jest. I teraz ciekawostka, teść udostępnił mi ze swojego tel internet jako hotspot, wyszukałem go przez wifi, wpisałem hasło i mam internet śmiga aż miło. Czy w takim razie to kwestia ustawień routera ??

0
  • #16 14 Paź 2012 11:29
    Tomasz.W
    Poziom 35  

damian87-88 napisał:
    ...WCDMA/GSM mam to włączone jako zalecane....
    Ja mam włączone tylko GSM. Tryb WCDMA pożera spore ilości energii, uruchamiam go jak potrzebny.
    damian87-88 napisał:
    ...wpisałem hasło i mam internet śmiga aż miło. Czy w takim razie to kwestia ustawień routera ??
    Posprawdzaj czy masz takie same ustawienia w routerze i telefonie, bo tak różnie bywa.

0
  • #17 14 Paź 2012 11:46
    damian87-88
    Poziom 12  

może to głupie pytanie, ale jak mam to sprawdzić ?? :/

Dodano po 7 [minuty]:

W ogóle do czego śluzy Tryb WCDMA ??

0
  • #18 22 Paź 2012 21:34
    gregjan34
    Poziom 2  

Odnośnie braku WiFi.
    Polecam restart całkowity telefonu. U mnie po zmianie systemu aparat nie widział MAC adresu i przez to nie mógł nawiązać połączenia WIFI. Po restarcie wszystko śmiga jak należy. Proszę pamiętać o kopi danych.

0
  • #19 27 Paź 2012 00:30
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Witam
    Mam identyczny problem w Xperia go.
    Brak MAC i ogólnie WIFI.
    Po resecie nadal bez zmian.

0
  • #20 03 Lis 2012 17:24
    Kartoflaczan
    Poziom 8  

a sprawdzałeś jakiegoś innego andka z xdadevelopers ? mają tam różne wersje poprawionych softów albo może raczej modyfikowanych z usunieciem kilku usterek przy okazji ;p

0
  • #21 05 Lis 2012 18:12
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Po downgrade do softu oryginalnego i ponownym upgrade do andka 4 działa poprawnie.
    Jedyny mankament to utrata danych (miałem kopię na dysku) i konieczność ich ręcznego wgrania, oraz utrata wszystkich załadowanych aplikacji - tu niestety potrzeba ponownej instalacji.
    Pozdrawiam

0
  • #22 06 Gru 2012 22:41
    szermierz100
    Poziom 1  

Witam
    Mam mały problem, nie wiem do końca czy to wina Xperi s czy mojego routera. Wifi w tel działa, widzę wszystkie sieci w bloku oprócz mojej :( z kolei komputer i inne telefony m.in. samsung S+ widzi sieć łączy się z nią i nie ma żadnych problemów z internetem. Nie wiem z której strony się do tego zabrać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo