Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento 900 - Tylna wycieraczka, działa cały czas

avila47 14 Paź 2012 09:48 3864 5
  • #1 14 Paź 2012 09:48
    avila47
    Poziom 7  

Witajcie, na starcie zaznaczam, że przeczytałem ten oto manual: http://naprawa-auta.wieszjak.pl/karoseria-i-n...a-tylnej-wycieraczki--opis-krok-po-kroku.html

le nie dał on mi jako tako odpowiedzi na mój problem, otóż 2 tygodnie temu dziwnym trafem spaliła mi się ta część (te białe w kształcie prostokąta) odpowiedzialna za tylnią wycieraczkę : https://obrazki.elektroda.pl/2080326200_1350200566.jpg

Przy okazji prze konserwowałem wycieraczkę zgodnie z zaleceniami manuala
    Kupiłem te białem "coś " od kolegi podłączyłem i jest lekkie zdziwienie bowiem wycieraczka kręci się już przy załączonym zapłonie, oczywiście jak odpale silnik to dzieje się to samo. Miernikiem zmierzyłem napięcie na wtyczce i wyszło tak 12V na skrajnych a w środku 0(podejrzewam, że massa)....

W czym może być problem? Jak myślicie?

Od siebie tylko dodam moje podejrzenie, otóż w środku silniczka jest te niebieskie kółko, które nie pamiętam jak było ustawione czy to może być przyczyna? Jeżeli tak dałby radę ktoś cyknać fotę jak to ma być ustawione?

P.S Ale mnie wkurza że bagażnik za każdym razem trzeba zamykać, żeby to wszystko sprawdzać....

Z góry dziękuje

0 5
  • #2 14 Paź 2012 16:14
    piotrekwoj1
    Poziom 36  

Sprawdź przełącznik wycieraczki

3
  • #3 14 Paź 2012 16:58
    avila47
    Poziom 7  

A gdzie się znajduje?

0
  • #4 14 Paź 2012 17:01
    ftp.kowal
    Poziom 34  

avila47 napisał:
    A gdzie się znajduje?

Kolega sobie chyba żartuje z tym pytaniem. A jeśli nie to w jaki sposób była załączana wycieraczka przed usterka? Skoro poszło zwarcie to na 80% zwarte styki na włączniku, reszta to z kochane kable.

0
  • #5 14 Paź 2012 17:25
    avila47
    Poziom 7  

Oczywiście mój błąd o czym innym myślałem ... jutro zobaczę ten przełącznik i dam znać

1
  • #6 14 Paź 2012 18:09
    nikusert
    Poziom 37  

Witam
    Nie pamiętam czym jest sterowana wycieraczka (-)czy (+),łatwo sprawdzić.Na zacisk ten na klapie powinien być tyko jeden (+)po włączeniu stacyjki,sprawdź co dochdzi po włączeniu tylnej wycieraczki.Powinien pojawić się drugi (+).Jeżeli sa 2-wa czały cza to jest tak jak pisze kolega wcześniej.W przeciwnym przypadku sklejony będzie przekaźnik w tej puszce co na zdjęciu ,(jest tam nawet prosta elektronika)jeżeli się nie mylę.

3