Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marshall VS8080 - Strzelanie na kanale ,,boosted"

14 Paź 2012 10:45 906 1
  • Poziom 7  
    Witajcie!

Wczoraj dostałem wzmacniacz gitarowy Marshall Valvestate 8080.
    Kanał czysty działa prawidlowy- póki we wzmacniacz nic nie uderzy, jednak kanał przesterowany póki co nie uraczył mnie żadnym dźwiękiem oprócz strzelania co jakiś czas.
    Wyciągnąłem wzmacniacz z obudowy, sprawdziłem czy nic sie nie rusza, następnie czy nie ma zimnych lutów, lampa również wyglada OK- Wszystko wydaje się być ok, więc go włączyłem przywitał mnie dźwięk podobny do przebicia z sieci (50Hz) i wszystko zaczęło działać (lampa się żarzy, rezystory się grzeją) więc zacząłem delikatnie obstukiwać ołówkiem i tutaj troszeczkę jestem zaskoczony wynikami.
    Przy stukaniu w lampę nic się nie dzieje, jednak stukając w rezystory 5W (R101, R102) najgłośniej slychać strzał mimo tego, że na wzmacniaczu wszystko jest WYCISZONE.

Co może być przyczyną takiego zachowania się wzmacniacza?
  • Poziom 22  
    R101 i R102 są fragmentem zasilacza +/-15V, napięcia te również doprowadzone są do wzmacniacza mocy. :). Pukanie w płytkę zasilacza nie powinno dawać takich efektów, chyba że są zimne luty.
    ps polecam przeczytać to: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2353828.html