Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników kina domowego do komputera.

Xanshir 14 Paź 2012 14:29 3879 5
  • #1 14 Paź 2012 14:29
    Xanshir
    Poziom 10  

Witam. Mam głośniki 5.1 i subwoofer z kina domowego. Nie mam pojęcie, jakim kablem i jak podłączyć subwoofer do komputera, tak aby wszystkie głośniki grały. Płyta główna to Gigabyte MA74GMT-S2 rev 1.4. Dołączam zdjęcie subwoofera. Proszę o pomoc :). Podłączenie głośników kina domowego do komputera.

0 5
  • Pomocny post
    #3 14 Paź 2012 16:04
    BILGO
    Poziom 38  

Możesz podłączyć przez złącze opisane STEREO 2xRCA. Tylko nie wiem czy w tym modelu głośnikach będą grały wszystkie w takiej konfiguracji. Kabel 2xRCA--------jack 3.5mm.
    To najtańsze rozwiązanie w tym przypadku dlatego że twoja płyta ma tylko wyjście liniowe STEREO (jack 3.5mm).

0
  • #4 15 Paź 2012 18:10
    Xanshir
    Poziom 10  

Podłączyłem, tak jak mi pisałeś BILGO i wszystko działa. Dzięki za pomoc :).

Na prośbę Twórcy tematu - wątek tek otwieramy. [SP5ANJ]

0
  • #5 29 Wrz 2013 17:23
    Xanshir
    Poziom 10  

Wracając do tematu, głośniki działają, ale jako stereo, a to mi przeszkadza np. w grach. Chciałbym, żeby działały jako 5.1. Mam taki Podłączenie głośników kina domowego do komputera. kabel, tylko nie wiem co potrzebuję żeby go podłączyć do komputera. Jakiejś specjalnej karty dźwiękowej, czy innych przejściówek?

0
  • #6 29 Wrz 2013 22:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Xanshir napisał:
    nie wiem co potrzebuję żeby go podłączyć do komputera. Jakiejś specjalnej karty dźwiękowej

Raczej nie znajdziesz nigdzie karty muzycznej, która to ma wyjścia na chinch w ilości 6 sztuk wyjść, więc praktycznie pozostaje Ci tylko zakup
    Xanshir napisał:
    innych przejściówek

np. takich:
    Podłączenie głośników kina domowego do komputera.
    I powinno to zadziałać z każdą kartą muzyczną, która ma wyjście na minijack na dźwięk.

0