Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna pompa paliwa dużej wydajności l/min.

14 Paź 2012 15:03 6891 14
  • Poziom 31  
    Witam, Potrzebuję dobrej i taniej pompki do przepompowania paliwa z beczki. Głównie benzyna. Obecnie używam zwykłej pompki do benzyny kupionej na szrocie, która pompuje benzynę ze zbiornika, jednak tankowanie mojego samochodu do pełna (60l) zajmuję trochę czasu. Posiadam baniak 1000l i lepszego sposobu jak na razie nie widzę. Szukałem tanich pomp i znalazłem ręczną: Potrzebna pompa paliwa dużej wydajności l/min.
    Jej koszt to 50zł z tym, że jedni piszą, że wydajność to 15l/min a inni, że 60l/m a jaka jest naprawdę? Spotkał się ktoś z tym?
  • Moderator Samochody
    Oj napompowałem się kiedyś taką jak dystrybutor nawalił. Codziennie z rana po 4 bańki 30l brałem, ale dało radę. Dobra rozgrzewka jak zimno było. :)
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    na popularnym portalu aukcyjnym widzialem takie fajne pompki do pompowania paliwa podlaczane pod wkretarke. Poszukaj tego. Na youtube bylo tez pokazane jak szybko pompuje paliwo. Moze to by bylo dla ciebie dobre rozwiazanie.
  • Poziom 31  
    Miałem taką na wiertarkę, lecz pompowałem nią za pomocą wkrętarki, gdzie nie było osiągane nawet 800obr (obciążenie, bateria itp), więc szło podobnie jak tą ze zbiornika, dodatkowo przy dłuższym jej nieużywaniu rozszczelniła się, a jest ona do olejów, ropy i wody ale nie benzyny, a ja akurat mam benzynę. Jeżeli nic nie znajdę ciekawego pewnie czeka mnie zakup pompy za 250zł, która będzie i do mojego paliwa.

Po prostu jestem ciekaw tej pompki na korbkę, wtedy wykombinowałbym coś aby pod wkrętarką chodziła na wolnych obrotach, ale 50zł w błoto nie widzi mi się wyrzucać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Te na korbke za 50 pln. to zapomnij o pompowaniu benzyny. Mam taka za £50 (ok 450pln) i nawet do diesla sie nie nadaje. Moge ci ja dac w prezencie jak bede w kraju.
    I nie probuj jej przerabiac na wiertarke, lub wkretarke, jesli nie chcesz podpalic zbiornika i samochodu.
  • Poziom 40  
    Ta ręczną daje radze. Znajomy tak olej z beczki pompuje.
    Tylko ze on to ma wkręcone w beczkę w miarę na mocno jak by ot miało u Ciebie latać na boki to daj sobie spokój bo się za kur..esz na śmierć.
    Jak to pompuje benzynę to nie wiem, ale myślę ze tak jak się kręci ;)
    Olej idzie trochę ciężko.

Licz się z tym ze to produkt z CHRL i takie jest wykonanie.
  • Poziom 30  
    To co zauważył SASKIA należy powtórzyć !

Wszelkie elektryczne pompki do paliwa powinny mieć dopuszczenie do pracy w strefie zagrożonej wybuchem.

Stosowanie wiertarki (iskrzące szczotki) to igranie z ogniem.
  • Poziom 31  
    Trochę podałem za mało szczegółów, więc zasilanie na 12V z akumulatora, nie mam 230 i nie mam możliwości podłączenia. Teraz mam pompkę 1,2 bar a czy jak zastosuję 3.0 albo większą to czy będzie różnica czy tu głównie chodzi o ciśnienie?
  • Moderator Samochody
    Jak chcesz pompę z samochodu to proponuję z jakiegoś starego Mercedesa lub Audi na mechanicznym wtrysku. Te mają sporą wydajność. Ale i tak raczej jeszcze zadowalająca nie będzie.
  • Poziom 31  
    Mówisz o takiej pompie zewnętrznej? Jeżeli tak, to w Elblągu i jego okolicach na szrotach biją się o takie pompki :)
  • Poziom 18  
    Ja stosuję zębatą pompę olejową z jakiegoś silnika PSA. Pompa jest napędzana silnikiem elektrycznym 12V pochodzącym z dmuchawy nawiewu. Wydajność na pewno przekracza 20 l/min
  • Poziom 26  
    Wpisz mini cpn na allegro masz na 12 i 230V

Ja mam na 230 taką jak ktoś tu podał ale nie za 400 a za 250 + wysyłka kupiłem.
    Pistolecik wkładasz i jak na cpnie.
  • Poziom 31  
    Przełamałem się i kupiłem pompkę za 170zł, wydajność około 20l na minutę, trzeba tylko zassać gruszką. Silnik hermetycznie zamknięty, jest to zbudowane na zasadzie pompki do wody od pralki z tym, że na 12V. Można nawet ścieki pompować bez obaw o zatarcie. No i pilnować muszę bo już trochę litrów poszło na ziemię :)