Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype - Podczas rozmowy automatycznie wycisza mojego rozmówcę.

14 Paź 2012 16:01 4926 3
  • Poziom 12  
    Witam. Zwracam się z prośbą o poradę.

Konfiguracja:
    1. Komputer stacjonarny, Windows 7 x64, karta audio Xonar D1 na którym nie mam żadnych problemów z rozmowami na Skype;
    -Ustawienia na Skype: Głośność mikrofonu i głośników ustawiana ręcznie;
    -Ustawienia w panelu sterowania: poziom mikrofonu 75, "Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie kontroli": TAK, W zakładce komunikacja: "Nic nie rób"

2. Laptopa Acer Aspire 5930G z Windows Vista Home Premium x86 i kartą Realtek HD Audio. Sterowniki wgrane najnowsze ze strony Acer.
    -Ustawienia na Skype: Głośność mikrofonu i głośników ustawiana ręcznie;
    -Ustawienia w panelu sterowania: poziom mikrofonu 75, "Zezwalaj aplikacjom na przejmowanie kontroli": TAK, W Vista nie ma zakładki "komunikacja" w aplecie dźwięk.

Problem polega na tym że łącząc się przez Skype z Acera słychać mnie wyśmienicie na innym komputerze [w tym przypadku stacjonarnym podanym wyżej]. Ale gdy tylko rozmówca wejdzie mi w zdanie [zacznie rozmawiać wtedy gdy ja mówię] automatycznie zostaję wyciszony. Gdy tylko przestanie wtedy wyciszenie znika i znów mnie normalnie słychać.
    Dzieje się to tylko na tym Acerze. Szukam rozwiązania, czytałem rózne tematy i nie mogę sobie z tym poradzić.
    Logika podpowiada że trzeba przestawić w Panel Sterowania -> Dźwięk -> Komunikacja -> na opcję "Nic nie rób".
    Ale w Viście nie ma tej opcji [jest tylko w Windows 7].

Czy ktoś z Was miał ten problem? Jak sobie z nim poradzić?
  • Poziom 12  
    Zaktualizowałem Skype na laptopie. Teraz na obu maszynach jest: Skype 5.10.32.116 - dalej to samo.
  • Poziom 11  
    w skypie ustaw sobie mic ale ze ty go kontrolujesz odhacz ptaszka
    co do tego możesz mieć wbudowany mic w kamerce lub w lapku
    one wyciszają się same zależy jaki sterownik