Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Punto 2 1.9 JTD Kopci na czarno

lelek125 14 Oct 2012 16:54 4125 7
    lelek125
    Level 9  
    Witam wszystkich. Moj klekocik zaczal kopcic i to diabelnie po wcisnieciu gazu, pojechalem do warsztatu i zostawilem auto. Mechanik skroil mnie na 500zl i powiedzial ze wymienil 2 wtryski, poprawa byla ale tylko o polowe zadymy, powiedzial ze tylko tyle znalazl, od tego czasu minelo 4 mies.i znow kopci jak czolg i pali 7-8 na 100km, filtr powietrza wymieniony, ale nie jestem pewien co do przeplywomierza. auto jest mocne jak cholera.Co doradzacie zrobic?
    Kreciolek90
    Level 9  
    Nie dłubałeś nic z modzeniem softu bądź nie zakładałeś magicznego boxa z allegro +milion koni za 9.99? Turbina Ci olejem nie rzuca?
    Rychupeja
    Level 14  
    może jakiś wtrysk leje. jak kolega wyżej napisał zrobić diagnostykę silnika póki jeszcze jakoś działa :)
    Kreciolek90
    Level 9  
    Nie jestem pewien, ale gdyby jakiś wtrysk lał auto nie byłoby mocne, z mojego doświadczenia przynajmniej auta, którym lały wtryski były bardziej mułowate a nie jak autor postu napisał 'mocne jak cholera'... Tak czy siak - trzeba podjechać do jakiegoś ogarniętego mechanika aby to zdiagnozował :)
    lelek125
    Level 9  
    silnik jest czipowany i podniesiony do 105koni tak jak w alfie romeo. ale to zrobil poprzedni właściciel, jak myslicie to moze byc to??
    tzok
    Moderator of Cars
    Jeśli wcześniej jeździł i nie kopcił to raczej nie to... ale też zależy to to był profesjonalny tuning, czy rezystor z Allegro...
    lelek125
    Level 9  
    A jednak to przez ten tuning... Byłem u znajomego elektromechanika i okazało się ze miałem komputerowo podniesioną moc silnika, wszystkie prawie parametry były zwiększone w stosunku do oryginalnego oprogramowania komputera. Po wgraniu oryginalnych parametrów, auto jest słabsze ale i kopcenie ustało.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moim tematem. Pozdro