Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić Aspa R-3000 czy Magnum 320/405 IGBT

14 Paź 2012 19:33 3351 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie do kolegów z branży. Chciałbym kupić spawarkę MMA "większej mocy" (min. 300 A). Wszyscy wiemy jak jest - albo kupujesz chinola za "X" złotych, albo europejczyka za "4X" złotych - nie ma w zasadzie nic pośredniego. Jakiś czas temu natomiast znalazłam ogłoszeni o sprzedaży spawarki ASPA r-3000 po złożeniu serwisowym z 12 miesięczną gwarancją - cena 4500 zł. Jepiej kupić ASPĘ, czy Magnuma 320 albo 405 za 2000 -2500 zł. Ktoś z was używał tej ASPY i jest w stanie powiedzieć, czy za używkę warto zapłacić 2 razy więcej niż za nowego chinola?
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 27  
    Pytanie czy ta ASPA to nie chinol :D
    Aspa już parę lat temu przeniosła całą produkcję do chin.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 17  
    Mój znajomy handluje spawalnictwem i sprzedaje naprawdę dużo Magnuma. W swoim przedziale cenowym jest naprawdę dobry. Nie będę opowiadał że to to samo co ESAB czy Kemppi ale inwertery Magnuma, które on sprzedał (a trochę tego było) ludzie chwalą. Oczywiście opinie mogą być różne, ja mam je tylko z jednego źródła ;)

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ok, widac , że tej aspy r-3000 nikt nie uzywał. :D
    To mam pytanie do uzytkowników Magnuma - czy prąd spawania pojawia sie w momencie przekręcenia pokrętła, czy w momencie zajarzenia łuku - u mnie w migomacie Magnum pojawia się dopiero w momencie zajarzenia łuku, co jest dość mocno kłopotlie jeżeli chodzi o ustawianie parametrów spawania. Albo trzeba to robić we 2 osoby, albo samemu patrzeć na wyświetlacz a nie na uchwyt modląc się, żeby nie przyspawać końcówki prądowej.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
  • Poziom 9  
    Ja radziłbym kupić ASPĘ, mam R3000MP to taki model który pozwala na spawanie oprócz MMA również MIG/MAG po podłączeniu podajnika PDA-4

na elektrodach spawa się nim rewelacyjnie, bardzo pomocna jest regulacja dynamiki łuku i jest jescze regulacja arc ale niezbyt widzę różnice w spawaniu. szwagier ma Magnumkę 225 i też się nią fajnie spawa jednak nie wszystkimi elektrodami. Spawałem również starym besterem SPB315 - fajna maszyna ale b. niegramotna-tylko do warsztatu i do spawania stacjonarnego, spawałem teś Lincolnem Invertec 270 O innych spotkanych maszynkach nie wspominam a wszystkie wymienione tu spawarki spawają bardzo ładnie i ustawiłbym je w takiej kolejności : nr 1 ASPA bo ma najwiecej regulacji i ustawień, nr 2 Bester i Lincoln bo podobnie sie zachowują podczas spawania tymi samymi elektrodami i nr 3 Magnum

Pozdrawiam