Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siwamat XTS1231 - układ odpompowania wody

karol5608 14 Paź 2012 21:47 1101 4
  • #1 14 Paź 2012 21:47
    karol5608
    Poziom 28  

Witam, mam problem w pralce jak wyżej a mianowicie nie wypompowuje wody. Filtr sprawdzony, węże sprawdzone, pompa podstawiona, po załączeniu pompowania słychać jak pompa "mieli" wodę ale nic nie wypuszcza wężem. Według mnie są 2 możliwe przyczyny: niedrożny odpowietrznik zbiornika, lub przytkany odpływ. I mam teraz pytanie do znawców tematu, co jest pomiędzy pompą a wężem odpływowym? Zaraz za pompą jest krótki wąż wchodzący do plastikowych rur idących razem do góry wraz z rurami od elektrozaworów. Wąż odpływowy jest połączony z drugiej strony obudowy pralki też do tego plastiku. Nie ma zbytnio sposobu żeby to obejrzeć gdyż w tej pralce odkręcany jest tylko jeden bok i niewiele widać. Proszę o pomoc co to jest i gdzie prowadzi?

0 4
  • #2 14 Paź 2012 22:15
    phiter
    Poziom 19  

Co to jest za wężyk to ci nie powiem ale na moje masz przytkany albo wylew (jeśli wąż odpływowy jest podłączony do takego grzybka z zaworem kulkowym to go dobrze wyczyść lub wywal - ja stosuje to drugie:) lub jest zatkany odpływ ze zbiornika do pompy - najczęściej jakaś skarpetka - odczep wąż ze zbiornika i zobacz.

Chyba że jest tam jakiś system podobny do aqua spray w amikach to już inny temat, ale najpierw sprawdź podstawowe rzeczy.

0
  • #3 15 Paź 2012 20:59
    karol5608
    Poziom 28  

Jak już pisałem węże przed pompą i za pompą są drożne. Wąż odpływowy wychodzi z plastikowego ustrojstwa w z okolicy elektrozaworów. Ciekawi mnie co to jest i po co?

0
  • #4 16 Paź 2012 21:49
    zhudomel
    Specjalista AGD

To jest "zbiornik recyrkulacji" (nie wiem, czemu tak się nazywa). Zabezpiecza przed uciekaniem wody z pralki w czasie prania, gdy wąż spustowy jest podłączony do odpływu np. w podłodze. Może być zatkany i niestety musisz to sprawdzić.

0
  • #5 17 Paź 2012 20:48
    karol5608
    Poziom 28  

Dzięki, już zdążyłem go przeczyścić i pralka śmiga jak nowa. Pozdrawiam

0