Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig C6500 AUTOMATIC - brak podsłuchu nagrywanego dźwięku

14 Paź 2012 22:21 1215 1
  • Poziom 12  
    Witam

Sprawa jak w temacie. Posiadam radiomagnetofon Grundig C6500 AUTOMATIC, chciałem ponagrywać kasety z komputera na niego. W tym celu zrobiłem kabel " jack->DIN 5" według tego schematu:

Grundig C6500 AUTOMATIC - brak podsłuchu nagrywanego dźwięku

Magnetofon normalnie nagrywa kasety, jednak nie słychać tego co nagrywam (słychać dopiero po odtworzeniu taśmy). Mam też starszy model Grundiga C4200, w którym problem ten nie występuje, z tym że w nim żeby pracował jako wzmacniacz trzeba włączyć przycisk nagrywania, a w C6500 jest do tego osobny klawisz (do dodatkowych urządzeń typu gramofon magnetofon itp.)

Podobne modele do C6500 to C5000, C5500 oraz C8000.

Pytanie jest następujące: czy to jest normalne w tych modelach że nie ma podsłuchu nagrywanego sygnału, czy to jakieś uszkodzenie ? We wtyczce DIN mase przylutowałem do pinu 2, kanał lewy do pinu 1 a prawy do 4.

Dodano po 12 [minuty]:

Aktualnie wtyczka DIN jest zrobiona w konfiguracji IN (wejście), i jest taki problem jak wyżej, jednak wcześniej było na OUT i niby wszystko było w porządku, oprócz tego że po odtworzeniu nagrania słychać było że nagrywał jednocześnie z wbudowanego mikrofonu (bardzo cicho ale jednak). W konfiguracji OUT w modelu C4200 nie ma tego problemu, że nagrywa także z mikrofonu.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Z radia, przy nagrywaniu "podsłuch" jest?