Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus M2N-SLI Deluxe - Czrny ekran po podłączeniu karty msi n9800gx2

14 Oct 2012 22:14 1209 6
  • Level 2  
    Witam, posiadam płytę główną Asus M2N-SLI DELUXE, kupiłem sobie kartę graficzną msi n9800gx2, po jej pierwszym podłączeniu obraz się pojawił (zalogowałem się do windows'a itp), lecz po wyłączeniu i włączeniu komputera karta nie wysyłała obrazu na monitor (karta działała cały czas, świeciły się diody i tak dalej), włożyłem starą kartę graficzną nvidia geoforce 210, obraz pojawiał się bez problemu (po wyłączeniu i włączeniu komputera też), spróbowałem znów włożyć nową kartę graficzną, obraz się pojawił, resetowałem komputer i obraz cały czas był, postanowiłem sprawdzić czy po wyłączeniu i włączeniu komputera obraz nadal będzie, niestety obrazu nie było. Kolega mi powiedział, że trzeba coś w biosie ustawić jakiś zegar analogowy lub coś w tym stylu, inny znów powiedział, że także trzeba coś ustawić jakieś taktowanie szyny czy coś takiego, chodź jak wiadomo koledzy dużo mówi a mało robi, dlatego też zwracam się do was (specjalistów).
    Z tego co wiem to faktycznie trzeba coś w biosie ustawić tylko za chiny ludowe nie wiem co.
    Będę bardzo wdzięczny za każdy post w tym temacie.
    Pozdrawiam Mateusz.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 43  
    Marka i model zasilacza?

Jakie jest pochodzenie tego 9800GX2? Masz gwarancję?
  • Level 2  
    Zasilacz: 850 W ATX PSU
    Kartę jak i zasilacz kupiłem od kolegi, byłem dziś u niego podłączyliśmy kartę oraz zasilacz i działała bez problemu, mówił, że kiedyś kolega mu to robił ale obecnie jest za granicą.
  • Level 2  
    Przesiedziałem całą noc i oto czego się dowiedziałem:
    Moja płyta ma dwa wejścia na karty graficzne, podajże są one podzielone na 16x i 8x, może w biosie mam ustawione na 8x i trzeba przestawić na 16x.
    Druga rzecz to napięcie na szynie, gdzieś czytałem na angielskim forum aby zmienić napięcie na szynie.
    Trzecia sprawa to połączenie między kartami (SLI), z tego co wiem, jeżeli chce zrobić taki układ to w biosie trzeba coś tam przestawić, może mam ustawione właśnie na czytanie z dwóch szyn, i rozdziela napięcie na dwie szyny czego efektem jest nie pokazywanie się obrazu.

Dodam, że karta graficzna jest w stu procentach sprawna bo właśnie z niej korzystam (testowałem w grach itp), problem jedynie jest z tym, że nie raz nie podaje obrazu na monitor.
  • Level 36  
    Nie ma żadnych przydziałów biosie odnośnie SLI, którego przecież nie konfigurujesz.
    Jedynie można zaktualizować bios płyty do najnowszej wersji i podnieść napięcie na mostek północny (tam jest kontroler VGA).

Jeżeli to nie pomoże, to stawiam na niekompatybilność karty z płytą główną, skoro oba podzespoły są sprawne.
  • Level 43  
    eRBeKaa wrote:
    Zasilacz: 850 W ATX PSU

Marka i model?

eRBeKaa wrote:
    problem jedynie jest z tym, że nie raz nie podaje obrazu na monitor.

Dzieje się tak tylko przy włączaniu czy także obraz zanika podczas działania komputera?

Jakie temperatury krata ma pod obciążeniem, jak i w IDLE?
  • Level 2  
    MS-Tech - Marka zasilacza.

Kasek21 wrote:
    Dzieje się tak tylko przy włączaniu czy także obraz zanika podczas działania komputera?

Jak już obraz się pojawi to jest cały czas nawet jak gram w gry ale jak już wyłącze komputer to nie wysyła obrazu na monitor.

Kasek21 wrote:
    Jakie temperatury krata ma pod obciążeniem, jak i w IDLE?

Średnia temperatura karty to 60 stopni. Jak na razie nie mam na czym tak przetestować, ale włączyłem GTA SA i ustawiłem na najwyższe efekty i temperatura nie przekraczała 65 stopni.