Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016

pyrokar01 15 Paź 2012 10:21 2082 12
  • #1 15 Paź 2012 10:21
    pyrokar01
    Poziom 16  

Nieraz wydrukuje 200 stron i nie zatnie a tak jak dziś rano nie mogłem 50 wydrukować bo co chwile tnie w piecu i wyskakuje j 016 jak może być przyczyna ?

0 12
  • #2 15 Paź 2012 15:33
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

Zacząłbym od czujnika wyjściowego z pieca. czujnik ten znajduje się na klapie bocznej. Jest to czujnik odbiciowy. Zdarza się że pada i i blokuje.

0
  • #3 15 Paź 2012 16:52
    copyman

A najpierw zobacz czy we wgłębieniu w które "zagląda" ten czujnik nie ma kurzu lub nie jest czym jasnym napylone (np. pył papierowy) bo wtedy czujnik wpada w dziwny stan nieustalony i potrafi perfidnie zacinać. Ostatnio czarnym markerem malowalem po tej wnęce i zacięcia dopiero wtedy ustąpiły .

C.

0
  • #4 16 Paź 2012 18:52
    pyrokar01
    Poziom 16  

czy to jest ten czujnik zaznaczony na zdjęciu? i ta szczelinka gdzie ona zagląda ?

ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016 ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016
    Jak poznać że to on walnięty ?
    Pyłku nie ma jest czarno.

0
  • #5 17 Paź 2012 18:17
    levisek
    Poziom 11  

Witam
    faktycznie jedną z przyczyn może być wspomniany czujnik. Objawem jest zacięcie na czujniku nad piecem. Trzeba zdjąć skaner i dostać się do inwertera nad piecem. Jeżeli kartka stoi pod czujnikiem który się tam znajduje to do wymiany jest czujnik z "drzwiczek". :D
    Drugą z przyczyn mogą być klejące się bramki inwertera z nad pieca. Trzeba jak już wcześniej pisałem dostać się do niego i usunąć wszystkie gumowe stoperki z obu bramek oraz filcowe podkładki z solenoidów załączających te bramki.
    Powodzenia i pozdrawiam

0
  • #6 18 Paź 2012 09:55
    krystian k

Dokładnie ten czujnik 16 Października blokował trwale maszynę lecz w moim przypadku został on wyrwany przez obsługę ( kto podleci ) gdzie odleciało szkiełko zabezpieczające fotodiody w nim .
    Wymiana na drugi czujnik załatwiła sprawę - maszyna działa

0
  • #7 19 Paź 2012 14:12
    pyrokar01
    Poziom 16  

Sprawa wygląda tak jak puszczę kilka stron do druku tak do 10 to nie ma problemu ale jak już puszczę więcej to już zacina na jakieś 12.
    zrobiłem zdjęcie kartki w którym miejscu się zacina

Jak znaleść numer części tego czujnika ?

0
  • #8 19 Paź 2012 14:35
    krystian k

Nie napisałeś , że papier przechodzi krzywo . Na zdjęciu widać że papier krzywi sie juz w piecyku i tak bym szukał problemu , możliwe że jest zabrudzona od toneru listwa wejściowa papieru - dolna część pieca

0
  • #9 19 Paź 2012 14:36
    Janusz.P

tu jednak skłaniałbym się do tego co pisał lewisek o bramkach inwertera. Ewidentnie widać że ta kartka powinna już iść do wyjścia a bramka jej nie pościła. Drugą możliwością może być odkształcona ta czarna kształtka na drzwiach bocznych która może blokować bramkę ale taki przypadek to miałem do tej pory raz.

0
  • #10 19 Paź 2012 18:12
    pyrokar01
    Poziom 16  

listwa pieca wyczyszczona i nic nie pomogło, kartka pod piecem jest równo ale już nad jest krzywo. Czyli zdjąć skaner z szybą i od góry trzeba się dobrać i poczyścić ?

ok już widzę, że tam się grubo klei biorę się za czyszczenie

a tu fotka

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Ułamało się kółeczko zaznaczone na zdjęciu a drugie też już na wykończeniu.
    Jak znaleść numer części takiego kółeczka ?

0
  • #11 22 Paź 2012 14:49
    pyrokar01
    Poziom 16  

Pomoże ktoś namierzyć tą część?
    A i jakiś sklep w Warszawie gdzie taką część kupię ?

0
  • Pomocny post
    #12 22 Paź 2012 22:46
    huberto233
    Poziom 26  

nr czesci AF04 0575 Driven Roller

0
  • #13 29 Paź 2012 21:59
    pyrokar01
    Poziom 16  

Poddaje się już, rozkręciłem inverter na części pierwsze i każdą z tych części wyczyściłem jak tylko się dało i co najważniejsze udało mi się to po kilku dniach skręcić wszystko do kupy wymieniając przy tym dwa wyżej wymienione kółeczka i co ? Kopiarka ruszyła z powrotem i co zacina tak jak zacinała!
    Czy jest ktoś z Warszawy co mi to ogarnie bo ja już nie mam siły?

0