Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016

pyrokar01 15 Oct 2012 10:21 2322 12
 • #2
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  Zacząłbym od czujnika wyjściowego z pieca. czujnik ten znajduje się na klapie bocznej. Jest to czujnik odbiciowy. Zdarza się że pada i i blokuje.
 • #3
  copyman
  Photocopiers specialist
  A najpierw zobacz czy we wgłębieniu w które "zagląda" ten czujnik nie ma kurzu lub nie jest czym jasnym napylone (np. pył papierowy) bo wtedy czujnik wpada w dziwny stan nieustalony i potrafi perfidnie zacinać. Ostatnio czarnym markerem malowalem po tej wnęce i zacięcia dopiero wtedy ustąpiły .

  C.
 • #5
  levisek
  Level 12  
  Witam
  faktycznie jedną z przyczyn może być wspomniany czujnik. Objawem jest zacięcie na czujniku nad piecem. Trzeba zdjąć skaner i dostać się do inwertera nad piecem. Jeżeli kartka stoi pod czujnikiem który się tam znajduje to do wymiany jest czujnik z "drzwiczek". :D
  Drugą z przyczyn mogą być klejące się bramki inwertera z nad pieca. Trzeba jak już wcześniej pisałem dostać się do niego i usunąć wszystkie gumowe stoperki z obu bramek oraz filcowe podkładki z solenoidów załączających te bramki.
  Powodzenia i pozdrawiam
 • #6
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Dokładnie ten czujnik 16 Października blokował trwale maszynę lecz w moim przypadku został on wyrwany przez obsługę ( kto podleci ) gdzie odleciało szkiełko zabezpieczające fotodiody w nim .
  Wymiana na drugi czujnik załatwiła sprawę - maszyna działa
 • #8
  krystian k
  Photocopiers specialist
  Nie napisałeś , że papier przechodzi krzywo . Na zdjęciu widać że papier krzywi sie juz w piecyku i tak bym szukał problemu , możliwe że jest zabrudzona od toneru listwa wejściowa papieru - dolna część pieca
 • #9
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  tu jednak skłaniałbym się do tego co pisał lewisek o bramkach inwertera. Ewidentnie widać że ta kartka powinna już iść do wyjścia a bramka jej nie pościła. Drugą możliwością może być odkształcona ta czarna kształtka na drzwiach bocznych która może blokować bramkę ale taki przypadek to miałem do tej pory raz.
 • #10
  pyrokar01
  Level 16  
  listwa pieca wyczyszczona i nic nie pomogło, kartka pod piecem jest równo ale już nad jest krzywo. Czyli zdjąć skaner z szybą i od góry trzeba się dobrać i poczyścić ?

  ok już widzę, że tam się grubo klei biorę się za czyszczenie

  a tu fotka
  ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016

  Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

  Ułamało się kółeczko zaznaczone na zdjęciu a drugie też już na wykończeniu.
  Jak znaleść numer części takiego kółeczka ?

  ricoh/2045e - Zacina kartki w piecu przy dupleksie J 016
 • Helpful post
  #12
  huberto233
  Level 26  
  nr czesci AF04 0575 Driven Roller
 • #13
  pyrokar01
  Level 16  
  Poddaje się już, rozkręciłem inverter na części pierwsze i każdą z tych części wyczyściłem jak tylko się dało i co najważniejsze udało mi się to po kilku dniach skręcić wszystko do kupy wymieniając przy tym dwa wyżej wymienione kółeczka i co ? Kopiarka ruszyła z powrotem i co zacina tak jak zacinała!
  Czy jest ktoś z Warszawy co mi to ogarnie bo ja już nie mam siły?