Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Warto regenerować alternator?

franklinn 15 Paź 2012 13:07 8328 20
  • #1 15 Paź 2012 13:07
    franklinn
    Poziom 9  

Mam do Was pytanie związane z regeneracją alternatorów. Warto je regenerować?
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym. Przybliżony koszt nowego alternatora do mojej celicy to ponad 350pln, zregenerowana sztuka to ponad 200, a regeneracja naszego to 150pln. Co myślicie na ten temat? Macie może jakieś doświadczenia? Może lepszym rozwiązaniem było by wybranie się na szrot, bądź giełdę?

0 20
  • Pomocny post
    #2 15 Paź 2012 13:21
    basstec
    Poziom 34  

Dobrze zregenerowany alternator będzie lepszy niż używany niewiadomego stanu.

0
  • Pomocny post
    #3 15 Paź 2012 13:41
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 15 Paź 2012 14:37
    viper555
    spec od auto-elektro

Zawsze się opłaca ale jest jedno ale -alternator ma mieć oznaki naturalnego zużycia i nie był przez nikogo naprawiany.P

0
  • Pomocny post
    #5 15 Paź 2012 16:14
    crytechnology
    Poziom 10  

Szrot, giełdę odradzam, chyba, że dostaniesz alternator z gwarancją.
    Z tego co się orientuje to regeneracja polega na wymianie używanych części na nowe, więc może się opłacać (tylko tak jak to kolega ujął jedynie "dobrze zregenerowany").

0
  • #6 15 Paź 2012 16:24
    basstec
    Poziom 34  

W sumie można też kupić zregenerowany z gwarancją, z moich doświadczeń to raz regenerowałem alternator w lagunie 1, auto zostawiłem pod warsztatem bez ładowania i po pracy odebrałem już ze zregenerowanym alternatorem, działał wyśmienicie oraz kupiłem zregenerowany rozrusznik do mojego obecnego 406 z roczną gwarancją, który okręci już 2 lata bez problemu. W przypadku rozrusznika mechanik był bardzo pozytywnie zaskoczony, mówił, że nie widział jeszcze tak wyglądającego, zregenerowanego rozrusznika.

0
  • Pomocny post
    #7 15 Paź 2012 18:23
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko zależy, jaki jest to alternator. Popularnego i łatwo dostępnego, oczywiście nie warto, jeśli to poważna usterka, np. przewijanie. Jeśli to alternator nietypowy lub horrendalnie drogi, to regeneracja/naprawa jest rozsądna.
    Nowe, tanie alternatory, czy też ich zamienniki, to często chińska, czy inna indyjska produkcja, o jakości której trudno mieć dobre zdanie. To samo zamienniki regulatorów napięcia. Firma, z którą zdarza mi się współpracować, woli wlutować nowe szczotki w oryginalny regulator Boscha niż montować niepewny zamiennik.

0
  • Pomocny post
    #8 15 Paź 2012 18:51
    miler80
    Poziom 34  

Błażej napisał:
    To samo zamienniki regulatorów napięcia. Firma, z którą zdarza mi się współpracować, woli wlutować nowe szczotki w oryginalny regulator Boscha niż montować niepewny zamiennik.

Unipoint, niewiem skąd to dziadostwo na rynku się wzięło, sklepy na siłę pchają klientom jako zamienniki do alternatorów i rozruszników.Części wysiadają po krótkiej ekspoatacji.

0
  • Pomocny post
    #9 15 Paź 2012 19:12
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 15 Paź 2012 19:37
    miler80
    Poziom 34  

Aż sprawdzę jak będę miał w rekach te diody :-D

0
  • #11 16 Paź 2012 12:09
    markoopoloo
    Poziom 10  

Z reguły regeneracja alternatora polega na wymianie zużytych i uszkodzonych elementów na nowe (najczęściej! chociaż normą jest w naszym kraju instalacja używanych zamienników) - czyli defakto stan porównywalny z nowym. Jeśli interesuje Ciebie regenerowany alternator to staraj się o egzemplarz z gwarancją. Cena alternatora regenerowanego jest znacznie niższa, a jego jakość może być na zbliżonym poziomi. Jeśli jesteś zainteresowany to zaprzyjaźniony serwis z dużym wyborem nówek i zamienników.

0
  • #12 16 Paź 2012 12:34
    Fredw
    Poziom 20  

Szarpałem się z alternatorem blisko rok czasu.
    Wracałem z nim na warsztat średnio co 3-4 miesiące, na całe szczęście w ramach "gwarancji", niestety polecany (specjalizujący się w alternatorach) warsztat albo nie umiał sobie z nim poradzić albo nie chciał. Jak padł kolejny raz to nawet już tam nie jechałem, nie pytałem co mogło się popsuć tylko kupiłem (w innej firmie) w pełni zregenerowany (łącznie z piaskowaniem obudowy).
    I tym sposobem stał się cud, alternator od blisko 3 lat działa bezproblemowo.

Także opłaca się, byle firma regenerująca była solidna.

1
  • #13 16 Paź 2012 20:02
    decybel91
    Poziom 39  

Czasem zalezy od sztuki do regeneracji - poprostu się nie nadaje.

1
  • #14 16 Paź 2012 21:25
    Trabi
    Poziom 36  

O właśnie.... regeneracja. Mnie pewnie też czeka.
    Niedawno skończyły mi się szczotki co zaowocowało nocną jazdą na akumulatorze aż do wyłączenia się ECU z powodu braku prądu (o światłach nie wspominam ;) ). Póki co, wsadziłem nowe szczotki i działa, ale dotykając palcem pierścieni ślizgowych na wirniku (nie widziałem ich, bo wydłubać alternator u mnie to sporo gimnastykowania się) wyczułem dość głębokie rowki w nich wytarte.
    I tu pytanie: czy można takie pierścienie przetoczyć do równej powierzchni i będzie ok?

0
  • Pomocny post
    #15 16 Paź 2012 21:29
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 16 Paź 2012 21:52
    Trabi
    Poziom 36  

A gdzie można szukać takich pierścieni? Bo jakby nie było z tym wiele roboty, to faktycznie nie ma się co babrać z przetaczniem.

0
  • Pomocny post
    #17 16 Paź 2012 21:54
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 16 Paź 2012 22:01
    Trabi
    Poziom 36  

Ok, piękne dzięki za pomoc (punkciki).

0
  • #19 16 Paź 2012 23:50
    ociz
    Moderator Samochody

Trabi napisał:
    to faktycznie nie ma się co babrać z przetaczniem

Nowe po montażu też by się przydało przetoczyć, żeby bicia nie było.

0
  • #20 17 Paź 2012 03:47
    lestek85
    Poziom 12  

Ciekawy temat
    Jeżeli regenerować to :
    1) w warsztacie specjalizującym się w regeneracji który ma dobre opinie i fachowców,
    2) regenerować oryginalnymi częściami
    3) żądać jakiegoś papieru na regeneracje

Włożenie i wyjecie alternatora niech dokona warsztat który regeneruje ,bo nieraz jak samemu się założy i coś jest nie tak to mogą nie chcieć uwzględnić gwarancji zresztą podobnie jest tez z nowymi.

Jeżeli nowy
    1) kupić lepiej jakiś markowy chociaż nieraz te chińskie tez będą długo chodzić jak się trafi
    2) żądać gwarancji

0
  • #21 17 Paź 2012 12:53
    franklinn
    Poziom 9  

markoopoloo napisał:
    Z reguły regeneracja alternatora polega na wymianie zużytych i uszkodzonych elementów na nowe (najczęściej! chociaż normą jest w naszym kraju instalacja używanych zamienników) - czyli defakto stan porównywalny z nowym. Jeśli interesuje Ciebie regenerowany alternator to staraj się o egzemplarz z gwarancją. Cena alternatora regenerowanego jest znacznie niższa, a jego jakość może być na zbliżonym poziomi. Jeśli jesteś zainteresowany to zaprzyjaźniony serwis z dużym wyborem nówek i zamienników.

Dziękuje za udział w dyskusji, Wasze komentarze okazały się pomocne. Udało mi się pozyskać zregenerowany na nowych podzespołach alternator o 40 pln taniej. Zobaczymy jak będzie śmigał. Czekam na przesyłkę.

0