Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus FC 2520s - zasobnik ciepłej wody dziurawy... naprawa? odcięcie?

15 Paź 2012 13:17 1914 4
  • Poziom 9  
    witam,

Właśnie sie okazało, że w moim leciwym kotle FC (12 lat) w zasobniku CWU (taki ok. 3l. w otulinie) pojawiła się dziurka i woda leci, tzn. leciała bo póki co odciąłem ten zasobnik i piec grzeje jedynie CO, a ciepłej wody brak.

W Buderusie podali TAKĄ cenę że lepiej kupić nowy kocioł.

Może ktoś ma jakiś pomysł czy można ten zasobnik naprawić?

pozdrawiam
    Marcin
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Wszystko zależy z czego zrobiony jest zasobnik i w jakim jest stanie ogólnym, może pokaż jakieś fotki.
    Jeśli to wada materiału w jednym miejsce, a reszta jest w dobrym stanie, to można próbować, lepić , lutować , spawać....
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 9  
    Polutowałem zbiornik. Niestety próba ciśnieniowa pokazała kolejne cztery małe dziurki. A to oznacza, że w zbiorniku może lada chwila pojawić sie kolejna.

Nie pozostaje mi nic innego jak poszukać zasobnika... a może ktoś dysponuje zbędnym do Buderusa FC 2520 ?

pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 18  
    Za niecałe 500 zł na allegro działajacy,myslę że sie opłaci.oferta nr 2724655357
  • Poziom 9  
    dzięki.
    Tą aukcję już wczesniej widziałem, ale cena 600,- (bo dochodzi 100 za przesyłkę) za kocioł to może i ok ale ja za sam zbiornik tyle nie zaryzykuję... a jak "dostanie" dziurek za tydzień?
    Najlepiej jakby sie znalazł ktoś chętny na resztę kotła albo jakąs część - można by podzielić koszty....

pozdr
    M.