Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ zmniejszający napięcie-zwiększający prąd.

15 Paź 2012 14:10 1929 5
  • Poziom 7  
    Witam! Jestem nowy- wiadomo, zielony w temacie. Ostatnio zacząłem się bawić w ASG, tym samym pomyślałem o ulepszeniu repliki. Większość ludzi w tym sporcie używa ogniw Lipo, o zwiększonym woltażu. Zwiększa to prędkość działania silnika. Problem w tym, że ogniwa te są naprawdę drogie. Dlatego wpadłem na pomysł użycia do tego celu dwóch połączonych ze sobą ogniw 8.5v NiMH. I tutaj prośba do was, abyście pomogli mi w konstrukcji układu pozwalającego uzyskać z dwóch połączonych ogniw ( ok 17V) napięcia 11.1 v ( oczywiście 1v w tą czy tamtą stronę nie jest problemem ) i przyzwoitym amperażu. Problemem może być duże obciążenie takiego układu, które podczas ciągłego strzału może dochodzić do ok 30-40A. Jeśli uda się to uzyskać jednym elementem, przepraszam za źle wybrany dział. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny dla użytkowników
    Chyba gra nie warta świeczki, bo akumulatory LiPo 3S można kupić w cenie poniżej 20$ choćby tutaj: http://bit.ly/Xd5ULR
    A przetwornica step down o wydajności ponad 40A to spory wydatek, no i te gabaryty! Będziesz to nosił w plecaku?
    Poza tym jesteś pewny, że Twoja replika wytrzyma 11,1V? Może lepiej zainwestuj w NiMH 9,6V.
  • Poziom 36  
    AVE...

Albo pogadaj z ludźmi w serwisie komputerowym, albo poszukaj na alledrogo akumulatorków 18650 Li-Ion. Łączysz 10 równolegle, i trzy takie pakiety łączysz szeregowo. A potem lutujesz połączenia do ładowarki z balansowaniem ogniw, w instrukcji lub na stronach modelarskich znajdziesz schematy. Uzyskasz tak ogniwo o pojemności sumarycznej wszystkich ogniw. Tylko kable do tego muszą być całkiem grube...
  • Poziom 7  
    Tak, myślałem o osobnym podłączeniu tego i oczywiście okablowaniu niskooporowym. Liczyłem na przetwornicę, która będzie po prostu tańsza niż Lipo za 100zł, ale skoro jest to tak duży wydatek, to jak widać nie ma to sensu. Dzięki za szybką odpowiedź, spróbuję pobawić się z innymi ogniwami ;)