Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit - odzyskanie zapisanego hasła

15 Paź 2012 15:03 7746 6
  • Poziom 15  
    Witam serdecznie,

czy istnieje szansa aby odczytać zapisane hasło przy logowaniu przez zdalny pulpit?

tj. aby połączyć się przez zdalny pulpit muszę podać użytkownika i hasło, sęk w tym, że już dawno to wprowadzałem i zapomniałem hasła. Jest szansa aby odczytać je z komputera który się łączy bądź z komputera na który chce się połączyć?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    kropamk napisał:
    Jest szansa aby odczytać je z komputera który się łączy bądź z komputera na który chce się połączyć?

Nie
  • Poziom 25  
    Jeżeli na komputerze do którego się łączysz ktoś ma uprawnienia administratora to może zmienić hasło dla konta użytkownika na które łączysz się zdalnie.
  • Poziom 15  
    mam uprawnienia administratora, nie chcę zmieniać bo to doprowadzi do tego, że będę musiał zmieniać na każdym komputerze, który się łączy zdalnie zmieniać.

naprawdę nie ma opcji aby podejrzeć hasło? no jeżeli nie ma to trochę szkoda, że nawet administrator nie ma takiej możliwości.
  • Poziom 25  
    innej możliwości nie ma, admin może zmienić hasło ale nie może go odczytać, takie są zasady ;]

Jak nie chcesz zmieniać dla pozostałych to utwórz nowe konto z nowym hasłem dla siebie

Jeżeli inne komputery mają zapisane to hasło to może da się to podejżeć jakimś podglądaczem "gwiazdek" ale tego już tłumaczyć nie będę bo nie można ;]
  • Poziom 15  
    tak, "podglądaczem" owszem, ale myk w tym, że nie ma gwiazdek ;) jak się korzysta ze zdalnego pulpitu windows 7 ;)
  • Poziom 15  
    no ok, rozwiążmy temat w sposób taki jak wyżej kolega napisał, że tylko admin może zmienić hasło i tak też zrobię, dzięki za wasze odpowiedzi !