Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie ogrzewanie do garażu

15 Paź 2012 19:38 11277 10
  • Poziom 12  
    Witam,
    z racji iż zaczyna robić się coraz chłodniej, zastanawiam się nad ogrzewaniem do garażu, wytypowałem sobie 2 sposoby dogrzewania, a z racji że nie mam doświadczenia w tym zakresie, prosił bym o poradę które będzie lepsze.

1.ogrzewanie za pomocą promiennika gazowego (4kW)
    + czujnik czadu - dla bezpieczeństwa

2. nagrzewnica elektryczna (2kW)

Powierzchnia garażu to ok 15m2 (120m3)
    Nie chce przesiadywać tam zimą przy -20, wystarczy mi gdy na zewnątrz będzie 0, a ja w środku będę miał ok 17 stopni.
    Siedział będę tam po powrocie z pracy, powiedzmy od 16 do 21.
    Która metoda sprawdzi się lepiej?
  • Poziom 19  
    Kolega ma ogrzewanie za pomocą promiennika gazowego z regulowaną mocom i sobie chwali na butle 20kg . Ma przy tym jakąś regulacje tyle wiem bo mi mówił i tyle wiem .
  • Poziom 34  
    Butla gazowa do garażu - NIEBEZPIECZNE. W aucie jest benzyna a tu dodatkowo butla gazowa? Nic gorszego. W garażu jedynym w 100% bezpiecznym ogrzewaniem są kaloryfery (ewnetualnie kaloryer elktryczny - olejowy). Nie można stosować grzejników elektrycznych, w których jest odkryta spirala czy piecyków gazowych (otwarty ogień).
    Co innego, gdy garaż nie służy jako garaż, a więc nie ma w nim samochodu (czyli nie ma też benzyny). Wtedy można stosować inne źródła ciepła.
  • Poziom 19  
    Zbigniew Rusek napisał:
    Butla gazowa do garażu - NIEBEZPIECZNE. W aucie jest benzyna a tu dodatkowo butla gazowa? Nic gorszego. W garażu jedynym w 100% bezpiecznym ogrzewaniem są kaloryfery (ewnetualnie kaloryer elktryczny - olejowy). Nie można stosować grzejników elektrycznych, w których jest odkryta spirala czy piecyków gazowych (otwarty ogień).
    Co innego, gdy garaż nie służy jako garaż, a więc nie ma w nim samochodu (czyli nie ma też benzyny). Wtedy można stosować inne źródła ciepła.

Jeśli w garażu stoi samochód to się zgadza ale jak tu majsterkować w garażu jak stoi auto - ciasno wąsko . Zawsze idzie wyjechać autem na plac a potem majsterkować . W zależności gdzie ten garaż jest czy daleko od domu czy w domu bo jak w domu to jest jeszcze możliwość ciepło z pieca centralnego i grzejnik dać jak niedaleko domu to rurki ocieplone w ziemi i grzejnik .
  • Poziom 14  
    mar212 napisał:

w jaki sposób to policzyłeś ??
  • Poziom 12  
    W garażu gdzie zamierzam majsterkować nie ma auta, ale jest motocykl, którego nie wyprowadzę na zewnątrz ponieważ właśnie przy nim będę grzebał.
    Wiadomo że zbiornik paliwa zdemontuje i mogę zanieść do innego pomieszczenia, czy wtedy można bezpiecznie korzystać z ogrzewania gazowego?

A tak apropo to coś się może stać jeśli w pomieszczeniu jest benzyna i gaz? Jeśli promiennik znajdował się będzie gdzieś w kącie garażu, jest zimno więc benzyna nie paruje, dodatkowo będzie tam też jakaś wentylacja ze względu na CO2 z gazu.

Dodano po 4 [minuty]:

lolson28 napisał:
    mar212 napisał:

w jaki sposób to policzyłeś ??

Ale gafę walnąłem 15m2 (30m3)

pomieszczenie 5x3m wysokość ok 2m
  • Poziom 27  
    Do takiego doraźnego dogrzewania polecał bym konwektor elektryczny. Myślę, że moc około 2 KW powinna wystarczyć. Co do nagrzewnicy to też może być ale nagrzewnica generuje hałas a konwektor jest bezgłośny.
  • Poziom 27  
    bartekfigura, ociupinkę późno znalazłeś ten wątek. Kolega już od dawna zapewne się dogrzewa w garażu.
  • Poziom 19  
    Rzeczywiście trochę Późno ale liczą się chęć pomocy ,, 15 Paź 2012 18:38
    Jakie ogrzewanie do garażu ,, :D :D :D
  • Poziom 1  
    A może elektryczny promiennik podczerwieni, który zapewni natychmiastowe ciepło w miejscu i czasie wykonywania prac garażowych ? W praktyce okaże się to rozwiązanie skuteczne, ekonomiczne i wygodne w eksploatacji.Więcej informacji na www.teoterm.com.pl

Moderowany przez mirrzo:

3.1.10. Zabronione jest rozpowszechnianie, bez zgody Usługodawcy, reklamy w każdej postaci, w tym kryptoreklamy.
    OSTRZEŻENIE

• Poziom 12  
    Zdecydowałem się na promiennik gazowy, do tego czujnik czadu.
    Z moich obserwacji wynika że nawet po kilku godzinach (3-4h) grzania czujnik nic nie pokazuje, za to po odpaleniu moto i kilku minutach w czujniku uruchamia się alarm :)
    Przy temperaturze na zewnątrz ok zera w garażu bez problemu utrzymuje temperaturę ok 14 stopni.