Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mastercook ZBI-073IT3 - problem ze zmywarką mastercook ZBI-073IT3

15 Paź 2012 19:50 7935 7
  • Poziom 8  
    witam !!!

Mam problem ze zmywarką mastercook ZBI-073IT3. zmywarka rusza i po około minucie jak zaczyna pobierać wodę włącza się charakterystyczny dźwięk i błąd na wyświetlaczu F4, zauważyłem że woda wydostaje się przez otwór nad komorą pływakową, próbowałem wyczyścić wszystkie przewody, również ten z lewej strony komory pływakowej (karbowany) dmuchałem i wydaje się że jest drożny. czy ma ktoś jeszcze pomysł co może być albo jak sprawdzidż poszczególne elementy, może da się jakieś wykluczyć. Może ktoś wie jak rozebrać tą zmywarkę i dostać się do programatora?
    z góry dzięki za pomoc.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

witam !!! programator rozebrałem wydaje się czysty ale dodam że w pojemniku na sól mam cały czas wodę, czy tak ma być?
  • Specjalista AGD
    pieetreek napisał:
    dmuchałem i wydaje się że jest drożny.

Nie jest w pełni drożny - wydaje ci się tylko. Minimalne zmniejszenie prześwitu, skutkuje tym, że wanna zmywarki się nie napełnia. Pływak się podnosi i ... ef cztery.
    pieetreek napisał:
    programator rozebrałem wydaje się czysty

To dobrze. Wydaje mi się, że moduł się mył wczoraj ;) .
    Jego zostaw sobie na później.
    pieetreek napisał:
    w pojemniku na sól mam cały czas wodę, czy tak ma być

Tak ma być.
    Woda pod zmywarką jest? Pływak na tacy suchy?
  • Poziom 8  
    woda pod zmywarką się pokazuje tylko jak sie przeleje przez komorę pływaka, od razu załącza się pompka i wypompowuje cała wodę. a z pod zmywarki z tacy to juz wybieram ręcznie.

Przewód do komory chym piszesz że nawet lekkie przewężenie może powodować błąd, szczerze mówiąc nie wyczuwam żadnego oporu w tym wężyku tak jak pisałem powietrze przedostaje sie swobodnie ale na wszelki wypadek moge rozebrać go po raz kolejny i jeszcze przedmuchać.
    nie wiem tylko czy wystarczy go odłączyc od komory pływakowej i przedmuchać czy odłączyc go również z drugiej strony? jeżeli tak, to jak najlepiej sie do niego dostać i co przy okazji jeszce przeczyścić.

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

Witam mam pytanie je.szcze gdzie znajduje się higrostat w tej zmywarce bo podobno i on może byc powodem moich kłopotów
  • Specjalista AGD
    pieetreek napisał:
    gdzie znajduje się higrostat

Higrostatu to tam nie uświadczysz - to nie nawilżacz powietrza ;)
    Hydrostat zaś powinien być po drugiej stronie zmywarki.
  • Poziom 8  
    chodziło i o hydrostat właśnie nie wiem czemu napisałem higrostat.
    Po drugiej stronie gdzieś na dole obok pompy szukać?
  • Specjalista AGD
    pieetreek napisał:
    Po drugiej stronie gdzieś na dole obok pompy szukać?

Nie szukaj bo go nie ma :) - to był żarcik taki ;)
    mastercook ZBI-073IT3 - problem ze zmywarką mastercook ZBI-073IT3
    Dalej jest coś zapchane na 86
    W świetle tego:
    pieetreek napisał:
    woda pod zmywarką się pokazuje tylko jak sie przeleje przez komorę pływaka, od razu załącza się pompka i wypompowuje cała wodę. a z pod zmywarki z tacy to juz wybieram ręcznie.

i tego:
    pieetreek napisał:
    czy odłączyc go również z drugiej strony?

Musisz go odłączyć od wanny ( 19)
  • Poziom 8  
    to że go nie ma to wiem ( jedyny wężyk jaki mógł iśc do niego jest wyprowadzony na górę nad komora plywakową i podejżewam że jest to poprostu odpowietrznik ale ja się nie znam) bo rozebrałem boki i patrzyłem jak się dobrać do wanny i niestety jeszcze nie wiem może dzisiaj przewrócę na tył i wtedy jakoś od dołu się dostanę
  • Poziom 8  
    witam dopiero wczoraj miałem czas na rozebranie zmywarki i po wyczyszczeniu wszystkiego co się dało (węże, wanna, ramiona i generalnie z kurzu w środku) zmywarka ruszyła