Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka

sekihope 15 Paź 2012 20:04 2301 1
  • #1 15 Paź 2012 20:04
    sekihope
    Poziom 1  

Jestem w tym temacie kompletnie zielony więc poproszę o pomoc. Posiadam nowoczesny tv (sony bravia) z wejściami euro x2, hdmi x2, component i inne. Posiadam też dość nowoczesną nagrywarkę hdd lg z wejściem hdmi, euro x2, component. Posiadam też dekoder kablówki cyfrowej z wyjściami euro x 2, component.

Obecnie mam gniazdo rtv "ze ściany" połączone do wejścia IN antenowego w dekoderze. Z dekodera antenowe out wychodzi do telewizora. Oba urządzenia są połączone kablem euro. I wszystko gra. Ale jak w to włączyć jeszcze nagrywarkę?

Czy istnieje możliwość rozdzielenia kabla antenowego na tv i nagrywarkę? Jeśli tak to rozdzielić w którym miejscu i za pomocą czego? Pytając się o miejsce mam na myśli czy rozdzielić z gniazda rtv w ścianie na kabel do dekodera i kabel do nagrywarki osobno (wydaje mi się, że wtedy nagrywarka powinna odbierać programy analogowo bo pomija dekoder ale to by mi nie przeszkadzało) czy też druga opcja rozdzielić z gniazda OUT w dekoderze na kabel do tv i kabel do nagrywarki.

Czy może mi ktoś podpowiedzieć prawidłowe rozwiązanie żebym mógł czasami nagrywać coś na nagrywarce? Domyślam się, że pewnie nie da się oglądać czegoś innego na tv i nagrywać czegoś innego na nagrywarce (a może da się jeśli tv będzie pobierać sygnał z dekodera a nagrywarka ze "ściany")?
    Wcześniej zanim dostałem z kablówki dekoder to sygnał antenowy szedl przez nagrywarkę do tv, oba urządzenia połączone były hdmi i można było ogladać tu i tu cos innego. Tylko, że sygnał był analogowy.

połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka

0 1
  • #2 15 Paź 2012 23:23
    anmedia
    Poziom 39  

sekihope napisał:
    Ale jak w to włączyć jeszcze nagrywarkę?

Z gniazdka w scianie do nagrywarki, z nagrywarki do dekodera, z dekodera do TV (oczywiscie dodatkowy kabel 75ohm) Oczywiscie kolejnosc polaczen dowolna.

Jesli nagrywarka nie ma TDT (DVB-T) pomijasz kable antenowy do nagrywarki i laczysz za pomoca :
    1. euro-euro TV-nagrywarka
    2. euro-euro Dekoder-nagrywarka
    3. component (3 x czincz) dekoder-TV

sekihope napisał:
    Domyślam się, że pewnie nie da się oglądać czegoś innego na tv i nagrywać czegoś innego na nagrywarce (a może da się jeśli tv będzie pobierać sygnał z dekodera a nagrywarka ze "ściany")?

Zalezy. Oczywiscie nie podales ZADNYCH informacji o swoim SUPER NOWOCZESNYM sprzecie, wiec odpowiedzi masz takie jakie pytania.

Wszystko zalezy od tego czy nagrywarka ma DVB-T! W przypadku nagrywania z dekodera na nagrywarke jak najbardziesz mozna ogladac TV, a jesli masz w tym Super Sprzecie PIP to jeszcze i podglad tego co nagrywasz.

0