Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka

sekihope 15 Paź 2012 20:04 2352 1
 • #1 15 Paź 2012 20:04
  sekihope
  Poziom 1  

  Jestem w tym temacie kompletnie zielony więc poproszę o pomoc. Posiadam nowoczesny tv (sony bravia) z wejściami euro x2, hdmi x2, component i inne. Posiadam też dość nowoczesną nagrywarkę hdd lg z wejściem hdmi, euro x2, component. Posiadam też dekoder kablówki cyfrowej z wyjściami euro x 2, component.

  Obecnie mam gniazdo rtv "ze ściany" połączone do wejścia IN antenowego w dekoderze. Z dekodera antenowe out wychodzi do telewizora. Oba urządzenia są połączone kablem euro. I wszystko gra. Ale jak w to włączyć jeszcze nagrywarkę?

  Czy istnieje możliwość rozdzielenia kabla antenowego na tv i nagrywarkę? Jeśli tak to rozdzielić w którym miejscu i za pomocą czego? Pytając się o miejsce mam na myśli czy rozdzielić z gniazda rtv w ścianie na kabel do dekodera i kabel do nagrywarki osobno (wydaje mi się, że wtedy nagrywarka powinna odbierać programy analogowo bo pomija dekoder ale to by mi nie przeszkadzało) czy też druga opcja rozdzielić z gniazda OUT w dekoderze na kabel do tv i kabel do nagrywarki.

  Czy może mi ktoś podpowiedzieć prawidłowe rozwiązanie żebym mógł czasami nagrywać coś na nagrywarce? Domyślam się, że pewnie nie da się oglądać czegoś innego na tv i nagrywać czegoś innego na nagrywarce (a może da się jeśli tv będzie pobierać sygnał z dekodera a nagrywarka ze "ściany")?
  Wcześniej zanim dostałem z kablówki dekoder to sygnał antenowy szedl przez nagrywarkę do tv, oba urządzenia połączone były hdmi i można było ogladać tu i tu cos innego. Tylko, że sygnał był analogowy.

  połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka połączenie kablówka-dekoder-tv-nagrywarka

  0 1
 • Mitronik
 • #2 15 Paź 2012 23:23
  anmedia
  Poziom 39  

  sekihope napisał:
  Ale jak w to włączyć jeszcze nagrywarkę?

  Z gniazdka w scianie do nagrywarki, z nagrywarki do dekodera, z dekodera do TV (oczywiscie dodatkowy kabel 75ohm) Oczywiscie kolejnosc polaczen dowolna.

  Jesli nagrywarka nie ma TDT (DVB-T) pomijasz kable antenowy do nagrywarki i laczysz za pomoca :
  1. euro-euro TV-nagrywarka
  2. euro-euro Dekoder-nagrywarka
  3. component (3 x czincz) dekoder-TV

  sekihope napisał:
  Domyślam się, że pewnie nie da się oglądać czegoś innego na tv i nagrywać czegoś innego na nagrywarce (a może da się jeśli tv będzie pobierać sygnał z dekodera a nagrywarka ze "ściany")?


  Zalezy. Oczywiscie nie podales ZADNYCH informacji o swoim SUPER NOWOCZESNYM sprzecie, wiec odpowiedzi masz takie jakie pytania.

  Wszystko zalezy od tego czy nagrywarka ma DVB-T! W przypadku nagrywania z dekodera na nagrywarke jak najbardziesz mozna ogladac TV, a jesli masz w tym Super Sprzecie PIP to jeszcze i podglad tego co nagrywasz.

  0