Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie HDMI LG 42LW570S -TOSHIBA SATELLITE P755

sircola 15 Paź 2012 22:38 2469 14
  • #1 15 Paź 2012 22:38
    sircola
    Poziom 8  

Witam

Sprawa wygląda następująco:

podłączam do tv - LG 42LW570S poprzez kabek HDMI laptopa Toshiba Satellite p755 (system wim 7 )

pomimo ustawień karty graficznej i odpowiedniego wejścia HDMI w TV wyskakuje mi BRAK SYGNAŁU

1) wcześniej działało
    2) sprawdziłem wszystkie dostępne rozdzielczości w laptopie
    3) TV przywrócone do ustawień fabrycznych
    4) na laptopie nowy system (jak wcześniej)
    5) laptop "widzi" TV jako monitor dodatkowy i przełączam na "clone" (albo single - tylko TV)
    6) w TV wyświetla się jako aktywne (podłączone) wejście HDMI
    7) po wyborze odpowiedniego HDMI w TV - wyskakuje BRAK SYGNAŁU

już nie mam pomysłów co robić !!!

Prosze o pomoc
    Z góry dziękuję

PS. Jest to możliwe że kabel padł albo gniazdo w TV lub laptopie (pomimo wykrywania)

Popraw temat (problem) na zgodny z zasadami/ regulaminem forum!
    [_P_]

0 14
  • #2 15 Paź 2012 23:11
    anmedia
    Poziom 39  

Ten temat w sprawie LG, walkowany srednio raz w tygodniu. Sprawdz w ustawieniach karty w laptopie czy modul HDCP jest z klodka. Jesli tak, zabiez swojego laptopa z kablem do kogos kto ma TV z HDMI. Jesli u kogos pojdzie to Twoj TV do serwisu i wymiana modulu HDCP.

0
  • #3 16 Paź 2012 13:18
    sircola
    Poziom 8  

Może i jest wałkowany często - ale nie znalazłem rozwiązania.

dzwoniłem do serwisu i kazali mi podłączyć inne urządzenie - podłączyłem kamere i okazało się, że działa - więc mi powiedzieli, że to wina kabla albo komputera.

Nie moge znaleźć ustawień DHCP w karcie - nie widze żadnej kłódki.

Proszę o jakieś naprowadzenie

0
  • #4 16 Paź 2012 14:45
    anmedia
    Poziom 39  

sircola napisał:
    Może i jest wałkowany często - ale nie znalazłem rozwiązania.

Nie szukasz i nie probujesz. W kazdym z walkowanych tematow jedna z pierwszych odpowiedzi jest ta:
    sircola napisał:
    wina kabla albo komputera

A skoro po podlaczeniu kamery na tym samym kablu wszystko dziala, wiec pozostaje Ci jedynie ustawienia w komputerze. Tak samo nie napisales jakiej dlugosci i jakiej wersji jest kablel. Byc moze dla Ciebie nie istotne, ale dosc wazne.

sircola napisał:
    Nie moge znaleźć ustawień DHCP w karcie - nie widze żadnej kłódki.

Bo nie chcesz. Ponizej ustawienia poprawne:

0
  • #5 16 Paź 2012 18:32
    sircola
    Poziom 8  

wszystko pięknie ale zobacz:

kupiłem nowy kabel i nic :(

spróbuję jeszcze pościągać inne sterowniki do karty - może będzie tam DHCP

PS. domyslam się, że to wina kompa ale próbuję dojść czego konkretnie
    nie mam u kogo sprawdzić komputera na innym TV

dzięki za pomoc

0
  • #6 16 Paź 2012 22:55
    anmedia
    Poziom 39  

sircola napisał:
    wszystko pięknie ale zobacz:

Masz laptopa z podstawowymi sterownikami, poprostu zainstaluj ze strony sterowniki (oczywiscie dla notebooks) i dla swojej karty graficznej, czyli tak jak widze masz GT 540M. Zrob tak jak na rysunku ponizej jedynie wybierz odpowiedni system 32 lub 64bits

Dodano po 11 [minuty]:

PS. Mozesz mi wytlumaczyc jako uzytkownik tego laptopa dlaczego masz w informacji Intel HD Graphic Family i dodatkowo GT 540M? CO wiecej wlasnie masz podpiete wszystko pod karte graficzna Intela a nie pod Nvidie? Przeczytaj w instrukcji czy czasem nie musisz przelaczyc np w BIOSIE kart? Jest to dosc dziwne!

0
  • #7 17 Paź 2012 10:40
    sircola
    Poziom 8  

1) zainstalowałem najnowsze sterowniki i jest to samo

2) w biosie sprawdzałem - nie ma możliwości wyłączenia karty INTEL'a
    może robi się to programowo - ale nigdzie nie ma napisane jak

0
  • #8 17 Paź 2012 11:25
    anmedia
    Poziom 39  

Zobacz w laptopie u mnie, jest tylko jedna karta graficzna, ze wszystkimi ustawieniami.

Mozesz jeszcze sprobowac tego. Tak jak wczesniej napisalem miesz dwie karty i 2x wiecej problemow :)

0
  • #9 17 Paź 2012 17:48
    sircola
    Poziom 8  

czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ???
    Sprawdziłem komputer i kabel na innym TV i to samo :(
    inny komputer na tym kablu i TV działa.

Teraz jestem pewny, że to komputer - tylko nie wiem czy padło wejście czy może mam coś źle ustawione??
    Komputer wykrywa podłączony TV jako dodatkowy monitor - więc gniazdo chyba ok ??

Jeżeli ktoś posiada jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc

0
  • #10 17 Paź 2012 20:27
    anmedia
    Poziom 39  

A probowales tutorial z YT co podalem?

0
  • #11 17 Paź 2012 20:47
    sircola
    Poziom 8  

angelica_n napisał:
    A probowales tutorial z YT co podalem?

To jest tutorial jak odpalać aplikację poszczególnymi kartami

Nic to nie daje.

A może orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana tego pięknego gniazda w lapku ????

0
  • #12 17 Paź 2012 23:34
    anmedia
    Poziom 39  

sircola napisał:
    To jest tutorial jak odpalać aplikację poszczególnymi kartami

A rozumiesz o co w nim chodzi? Napewno nie. Konstrukcja tego laptopa jest taka ze w przypadku pracy na oprogramowaniu nie wymagajacym duzego wsparcia karty graficznej ustawia automatycznie na karte zintegrowana. Zarazem pobor produ w porownaniu z Nvidia jest znikomy. Gdy odpalisz program np PowerDVD dla laptopa jest to juz informacja ze bedzie zapotrzebowanie na wysoka wydajnosc karty graficznej i automatycznie przelaczy sie z Intela na Nvidie. Wtedy tez powinny sie pokazac wszystkie dodatkowe opcje. Niestety to rozwiazanie nie jest dobre, wrecz klopotliwe, dlatego tez gdybys w trakcie ogladania zadal sobie troche trudu zauwazylbys ze w zakladce "Manage 3D settings" i pozniej "Global Settings" zauwazyl ze jest tam opcja ktora to sie nazywa "Preffered Graphic Procesor" ktory domyslnie jest ustawiony na auto. Rozwin te menu i zobacz co tam masz. Z pewnoscia znajdziesz dodatkowe dwie opcje, czyli jedna i druga karte. Wybierz karte Nvidi aby byla ona ustawiona jako domyslna.
    Sprawdz rowniez czy w innych zakladkach jest mozliwosc wyboru domyslnej karty graficznej!!!

sircola napisał:
    A może orientuje się ktoś ile kosztuje wymiana tego pięknego gniazda w lapku ????

No ... z pewnoscia wymiana gniazda pomoze. Po pierwsze komputer wykrywa TV, a dwa taka wymiana .... coz popytaj ile kosztuje, wtedy bedziesz szukal innych rozwiazan.

0
  • #13 18 Paź 2012 09:52
    sircola
    Poziom 8  

Wiem i rozumiem :)

angelica_n napisał:
    A rozumiesz o co w nim chodzi? Napewno nie.

Rozumiem.

Zmieniłem, odpaliłem kartą NVIDA aplikacje - pokazała mi się, że jest obsługiwana przez kartę NVIDA - jednak dodatkowych opcji nie ma - nadal to samo.

0
  • Pomocny post
    #14 18 Paź 2012 13:03
    anmedia
    Poziom 39  

sircola napisał:
    Zmieniłem, odpaliłem kartą NVIDA aplikacje - pokazała mi się, że jest obsługiwana przez kartę NVIDA

Zrob skan nowych ustawien, z zkaladki Set PhysX i Manage 3D

0
  • #15 20 Paź 2012 16:21
    sircola
    Poziom 8  

Sprawa rozwiązana :(

Padnięte gniazdo HDMI w laptopie - gościu w serwisie sprawdzał i postawił taką diagnozę.

Krzyknęli mi 350 zł za wymianę gniazda (ale może być więcej, jeżeli popadały jakieś scalaki)

Konkretna diagnoza kosztuje 100 zł więc podziękowałem i czekam, aż dojrzeję do decyzji o wymianie.

Mimo wszystko - dziękuje bardzo za chęć pomocy.

0