Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 2 - Nie działa wyświetlacz GPS

Tomo95 15 Oct 2012 22:39 12435 13
    Tomo95
    Level 9  
    Witam. Jestem nowy na forum więc z góry przepraszam za niejasności. Mam mały problem a mianowicie, zakupiłem niedawno lagunę 2 z 2002r w wersji INITIALE. Kilka razy był odłączany akumulator i ostatnio podłączyłem i zauważyłem że nie działa wyświetlacz od GPS. Objawy są następujące po włożeniu karty nie włącza się wyświetlacz i po 30s zaczyna mrugać panel od sterowania GPS. Dodam że wcześniej nawigacja chodził sprawnie. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać ? Z góry dziękuję za pomoc.
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie naprawisz tego sam.

Były numery że po zbyt wczesnym odłączeniu odłączeniu akumulatora po wyjęciu karty, kończyły się kondensatory (?). Wiem że były takie przypadki, co dokładnie umierało w środku nie wiem, nie chcę głupot opowiadać.
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    Uszkodzony program w sterowniku nawi nad radiem lub module GPS w schowku.

Przy odłączaniu akumulatora czekałeś aż zgaśnie dioda led na czytniku ?
    Tomo95
    Level 9  
    możesz trochę dokładniej napisać o tym co ? co do diody to raczej na pewno nie czekałem bo nawet nie zwróciłem na nią uwagi
    Tomo95
    Level 9  
    może ktoś jeszcze wie coś na ten temat ?
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Tomo95 wrote:
    Kilka razy był odłączany akumulator i ostatnio podłączyłem i zauważyłem że nie działa wyświetlacz od GPS.

A odłaczałes go chaotycznie czy w jakims celu?
    Radio działa?
    Tomo95
    Level 9  
    Akumulator był odłączany dość często. Co do radia to działa i słychać dźwięk przy naciskaniu przycisków z radia ( radio zakodowane )
    damdam

Level 34  
    wypadła wtyczka z tyłu z czytnika nawi ?
    Tomo95
    Level 9  
    nie bo nawet nic tam nie było ruszane a słychać że czytnik działa
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No tak, czyli nic w tym kierunku nie zrobiłeś i czekasz aż samo się naprawi.

Mam złą wiadomość, samo się nie naprawi, i Ty też tego nie naprawisz.
    genek1000
    Level 35  
    Niestety nawigacja Carminat (chyba Philips) montowana w samochodach renaulta ( i nie tylko)od 95r do około 2005r miała pewna wadę . Odłączenie zasilania przed zgaśnięciem diody na czytniku map powodowało uszkodzenie systemu. Nie pamiętam dokładnie ale chodzi chyba o oto że w momencie startu systemu software jest ładowane z pamięci stałej do pamięci podręcznej. Po wyłączeniu navi program jest ładowany z powrotem z podręcznej do stałej . Jest to sygnalizowane przez diodę na czytniku. Jeśli odłączysz zasilanie w momencie wymiany oprogramowania to d....a. :cry: Na całe szczęście są ludzie którzy potrafią to wskrzesić :D
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 38  
    genek1000 wrote:
    Niestety nawigacja Carminat (chyba Philips) montowana w samochodach renaulta ( i nie tylko)od 95r do około 2005r miała pewna wadę . Odłączenie zasilania przed zgaśnięciem diody na czytniku map powodowało uszkodzenie systemu. Nie pamiętam dokładnie ale chodzi chyba o oto że w momencie startu systemu software jest ładowane z pamięci stałej do pamięci podręcznej. Po wyłączeniu navi program jest ładowany z powrotem z podręcznej do stałej . Jest to sygnalizowane przez diodę na czytniku. Jeśli odłączysz zasilanie w momencie wymiany oprogramowania to d....a. :cry: Na całe szczęście są ludzie którzy potrafią to wskrzesić :D

Już mu to napisałem miesiąc temu ale chyba nadal nie wierzy.
    liter.prs
    Level 1  
    Witam, ma ktos jakies info jak mozna usunac ta usterke. prosze o pomoc, z gory dziekuje
    tomatrix1
    Level 14  
    Witam.wymien czytnik w schowku najlepiej z angola koszt 100zl zadziała na 100pr.