Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odkurzacza zelmer meteot 1400W

kristo321 15 Paź 2012 23:00 3498 7
  • #1 15 Paź 2012 23:00
    kristo321
    Poziom 7  

Witam.

Mój odkurzacz ZELMER METEOR 1400W stasznie głośno działa. Postanowiłem coś z tym zrobić.Zdjąłem obudowę i poprostu na plastykowej obudowie silnika rozleciał się walcowy biały element elektroniczny z podłączonymi przewodami.Nie wiem co to za element jakie ma parametry ale pewnie trzeba go wymienić i pytanie czy to coś zmieni i naprawi urządzenie. Proszę o pomoc.

Instrukcja dodawania zdjęć! https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0 7
  • #2 15 Paź 2012 23:08
    macieja
    Poziom 24  

Witaj to o co pytasz to kondensator .A głośna praca silnika to łożyska na wirniku.

0
  • #3 15 Paź 2012 23:43
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Kondensator przeciwzakloceniowy, włączany równolegle w obwód silnika. Możesz odciąć przewody od niego i odkurzacz normalnie będzie działal, aczkolwiek mogą pojawić się zakłócenia na telewizorze.
    Głośnej pracy to nie zlikwiduje, uszkodzone mogą być łozyska, albo brudna lub wykrzywiona turbina.
    pzdr

0
  • #4 12 Lis 2012 16:15
    kristo321
    Poziom 7  

Dziękuję za informację.Jednak jeszcze jedno pytanie mi się nasuwa. Kupilam enowe łożyska SKF. Łożysko w tzw. koszulce gumowej było bezproblemowe , natoamiast z drugiej strony wybiłme łożysko z aluminowej obudowy i mam wrazenie że bylo jakby wklejonej jakimś klejem. Jak wladam nowe na miejsce tego wybitego to jest prawdopodobieństwo że będzie sie obracać takze powierzchnią zwenętrzną. Czy ma ktoś wiedzę czy tak to mozan zostawić i złożyć czy jednak jest tam zastosowany jakiś klej. Jeżeli tak to jaki. A moze jakiś z zaplecza gospodarstwa domowego można zastosować.

0
  • #5 12 Lis 2012 18:09
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Można zastosować klej loctite 648 (zalecany przez zelmera), lub młoteczkiem i punktakiem tudziez starym śrubokrętem "skaleczyć" w kilku miejscach gniazdo łożyska i to zupelnie wystarczy.

pozdrawiam

0
  • #6 08 Lut 2013 13:49
    hardtmuth
    Poziom 20  

Podczepię się pod wątek głośnej pracy.

Odkurzacz Meteor bez obciążenia pracuje prawidłowo, równo i względnie cicho (jak nowy). Używany tylko na max obrotach. Przy większym obciążeniu (odkurzanie dywanu) zaczyna słychać warczenie, bardzo głośne. Hałas ustaje po zejściu z dywanu na podłogę. Co to może być? Na niższych obrotach warczenie dużo rzadziej występuje.

0
  • #7 08 Lut 2013 16:11
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Dziwny objaw. Może lożyska, a może obluzowala się plastikowa część w oslonie turbinek i czasami haczy o górną turbinke.
    Ogólnie wypadaloby rozebrać i zobaczyć po kolei lub nagrać filmik ( lub sam dźwięk ), co chociaż nakierowaloby gdzie szukać :)

0
  • #8 08 Lut 2013 22:20
    hardtmuth
    Poziom 20  

Dzięki sprawdzę, łożyska raczej to nie będą. Trochę za szybko by poszły.

0