Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechatronika, AiR czy informatyka

Boshi 15 Paź 2012 23:56 1908 3
  • #1 15 Paź 2012 23:56
    Boshi
    Poziom 12  

Witam!
    Chciałbym wysłuchać waszych opinii, rad czy może przemyśleń dotyczących studiów a może nie?

Zatem w tej chwili jestem w 4 klasie technikum mechatronicznego. Jeżeli chodzi o przedmioty zawodowe to coś tam pamiętam z tych 4 lat, wiadomo nie wszystko, np algebry bula nie pamiętam już bo to 1 klasa była ,ale jeżeli chodzi np o programowanie sterowników PLC (mamy logo) to idzie mi to można powiedzieć dobrze. Elektryka ogólnie idzie mi lepiej niż pneumatyka i mechanika ( ta ostatnia to w ogólę dla mnie czarna magia, te przeciążenia, belki itd). Pneumatyka idzie też nieźle, ale gorzej od elektryki. Jeżeli chodzi o przedmioty ogólnokształcące to jednak matma i fizyka na słabym poziomie. (na 3) Jak myślicie, czy jest sens się pchać po technikum na studia w kierunku Automatyki i Robotyki? Wydaje mi się ,że mechatronika to zbyt obszerny dział wiedzy by być w tym na prawdę dobry.
    Zaznaczyłem też informatykę, bo hobbystycznie się interesuję nią, ale myślę że to nie to co chcę w życiu robić, tylko ewentualnie hobbystycznie dalej nią się zajmowac.

Matmę planuję zdać na ok 60% z matematyki a Studia Opole. Fizyki nawet nie ruszam, bo niestety mimo że mam 3 to nic z tego nie czaję, może to przez nauczyciela ,który rozpisuje przez 35 min wzory do zadania a potem przez 10 min podstawia...
    Mam szansę ze zwykłą matmą (ok 60%) dostać i utrzymać się na takich studiach? ( tak wiem samozaparcie) ale mając je? czy w ogólę olać studia i szukać roboty po technikum? ( mam nadzieję zadać egzamin)

Tak wiem że było już setki tematów o podobnej tematyce lub nawet takiej samej, jednak wychodzę z założenia, że każdy przypadek jest indywidualny i wypadało by go rozpatrzyć w takich kryteriach :)

Dzięki z góry.

0 3
  • #2 16 Paź 2012 07:08
    kondziu jah
    Poziom 33  

Fizykę też pisz. Za 0% nikt cię nie zabije, a za każdy inny wynik masz dodatkowe punkty przy rekrutacji. Dostać się na studia może każdy - na jedne kieruki biorą jka leci, na inne trzeba mieć dużo punktów. Na podstawie kilku zdań nikt ci nie powie czy dasz sobie roadę na sudiach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś spróbował chodziaż przez pierwszy semestr.

0
  • #3 16 Paź 2012 19:01
    Notorious16
    Poziom 12  

Automatyka i Robotyka wcale nie jest mniej obszernym kierunkiem, aniżeli Mechatronika. Jeżeli jesteś gotów na jedno, to i na drugie możesz iść i nie patrz na to, że jesteś po technikum, jak jesteś ambitny, pracowity i dać "coś" od siebie to sobie poradzisz. Oczywiście zdawaj sobie sprawę, że to są jedne z najtrudniejszych kierunków, o ile nie najtrudniejsze, więc sielanki nie będzie. I zgadzam się z kolegą wyżej. Pozdrawiam

0
  • #4 16 Paź 2012 21:13
    Boshi
    Poziom 12  

Dzięki.

Myślę jednak że automatyka by bardziej mi podeszła. Czyli ogólnie wychodzi na to, że przy mocnym samozaparciu da się to skończyć i dowiedzieć się czegoś.

0