Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrola routera netia hotspot

Hazell83 16 Paź 2012 07:19 4434 7
  • #1 16 Paź 2012 07:19
    Hazell83
    Poziom 2  

Witam. To mój pierwszy temat tutaj i jak popełniam błędy proszę moderatora o wyrozumiałość.. W więc problem jest następujący. Mam w domu router http://www.pomagam.net/art.php?39#instrukcja_netia_spot Jestem jego właścicielem, ale udostępniam poprzez wifi dostęp do sieci innym (2 komputery) Czy jest jakaś możliwość zmniejszenia ich limitów pobierania, tzn. jest 20mbit, i chciałbym np. dać kazdemu po 2 mbit .druga sprawa to kontrola tzn...kto aktualnie jest podpięty. pozdrawiam i dzięki za pomoc.

0 7
  • Pomocny post
    #2 16 Paź 2012 08:07
    edziu
    Poziom 29  

Najlepszym rozwiązaniem jest wstawienie osobnego routera (AP)+ wgrać tomato czy dd-wrt i ustawić limit pasma.
    ew. jeśli tylko ci dwaj korzystają z wifi a ty po kablu to przestaw radio na tryb B
    11 Mbit wyciągną max około 5Mbit

0
  • #3 16 Paź 2012 08:15
    Hazell83
    Poziom 2  

Jest światełko w tunelu...heh-ehe tylko kwestia,,jak to zrobić,,ja mam właśnie po kablu, reszta wifi gdzie przestawić to radio?? na B

0
  • #4 16 Paź 2012 08:16
    m3nt0r13
    Poziom 2  

Hazell83 napisał:
    Czy jest jakaś możliwość zmniejszenia ich limitów pobierania.

Sprawdz czy masz QoS w ustawieniach i tam jeśli tylko masz tą opcje możesz kształtować pasmo dla każdego użytkownika sieci .

A kontrola podpiętych urządzeń w zakładce Lan bądź Wlan .

0
  • #5 16 Paź 2012 08:18
    Hazell83
    Poziom 2  

A tak łopatologicznie można??

0
  • Pomocny post
    #6 16 Paź 2012 08:21
    edziu
    Poziom 29  

Wejdź na router ustawienia Siec Bezprzewodowa (Wireless) Standard Wi-Fi (Mode Wireless) wybierz Tylko B (Only B)

m3nt0r13 napisał:
    Hazell83 napisał:
    Czy jest jakaś możliwość zmniejszenia ich limitów pobierania.

Sprawdz czy masz QoS w ustawieniach i tam jeśli tylko masz tą opcje możesz kształtować pasmo dla każdego użytkownika sieci ... .

W praktyce nie zawsze to działa....

0
  • Pomocny post
    #7 16 Paź 2012 08:26
    Nataniel23
    Poziom 11  

na Netia Spocie logujesz się jako admin hasło admin_netia ( no chyba ze zmieniles ) wchodzisz w zakładkę System>połączenia sieciowe>Sieć bezprzewodowa> ( na samym dole masz coś takiego ) Prędkość transmisji > zmieniasz z Auto na to co chcesz ( od 1 do 54 )

Pozdro

0
  • #8 16 Paź 2012 11:03
    Hazell83
    Poziom 2  

Wiecie nie mam tej opcji Prędkość transmisji..

Dodano po 15 [minuty]:

Jednak wszystko znalazłem o skutkach, czyli praktyce poinformuję niebawem. Pozdrawiam i dziękuje.

0