Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płynne rozjaśnianie i ściemnianie oświetlenia schodów

16 Paź 2012 10:24 3159 6
  • Poziom 15  
    Witam
    Do oświetlenia schodów w domu mam zmontowane oprawy LED i czujniki ruchu.
    Światło załącza się od razu pełną mocą.Chciałbym, by światło załączało się płynnie, rozjaśniało stopniowo i ściemniało. Znalazłem kilka takich tematów na forum.
    Tylko jest jedno małe ale, nie mam miejsca na opisywane regulatory np Automat schodowy ASM-10. Czy istnieje jakiś układ/automat który ma możliwość oprócz ustawiania czasu świecenia, również ustawienie czasu płynnego załączania i wygaszania światła ale do montażu w puszcze fi60 podtynkowej ?
    Znalazłem taki automat schodowy ale ma sztywno zadany czas płynnego załączania na 8 s a wyłączania 15 s. To za długie czasy. Optymalne były by w granicach 3 s.
  • Poziom 15  
    problem dalej nie rozwiązany. czytałem, ze takie płynne ściemnianie w regulatorze nie zadział z diodami, (nie jestem elektronikiem i nie bardzo wiem dlaczego)
    Czy jest więc szansa aby włączyć jakiś regulator który by to realizował ?
    To znaczy czujka ruchu, ustawiony czas na min 10s załącza regulator który płynnie zaświeca ledy świeci w ustalonym czasie i płynnie wygasza. Czasu możliwe do własnej regulacji. Może jakiś mały regulator PWM który dało by się upchnąć do puszki ?
  • Poziom 15  
    Dziękuję za informację.
    Już wcześniej znalazłem tą stronę i napisałem do nich:)
  • Poziom 15  
    niestety z informacji uzyskanych w firmie wynika, że czasy rozjaśniania/ściemniania są sztywno zdane i nie można ich zmienić :(
    a więc wracam do punktu wyjścia
  • Poziom 11  
    Zobacz tu-www.iluminations.pl.Sprawdż sterowanie schodów,ja osobiście zakupiłem taki sterownik wraz z zasilaczem 12 v,ale koszt spory i w puszkę 60 nie wejdzie.Powodzenia.
  • Poziom 15  
    Dziękuję, widziałem tez to wcześniej tylko trochę drogie.
    Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na taki regulator.