Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Kina Domowego - Yamaha HTR-3064 + onyx 100 + Sony BDP-S590/BDP-S390

Humma 16 Paź 2012 13:19 2961 7
  • #1 16 Paź 2012 13:19
    Humma
    Poziom 7  

Witam wszystkich,

Z góry zaznaczam, że szukałem na forum, lecz albo źle szukałem albo nie ma. Jest to moja pierwsza wiadomość na tym forum ale gdzie szukać pomocy jak nie tutaj.

Kupiłem zestaw kina:
    ampli yamaha htr-3064
    kolumny onyx 100
    + chce kupić blu ray Sony BDP-S390 albo 590

Dużo czytałem interesowałem się ale prosiłbym aby ktoś mądry w tych rzeczach mi pomógł.

Jak najlepiej to wszystko połączyć jak skonfigurować.
    1- jakie kable (co z czym jakim kablem połączyć)
    2- jak to skonfigurować aby uzyskać najlepszy efekt dźwiękowy

Aha pokój 18m2 oraz telewizor Toshiba 32 cale.

Z góry dziękuje i przepraszam za kłopot. :(

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Paź 2012 13:35
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Najprościej:
    1) BlueRaya przez HDMI do YAMAHY i dalej z HDMI out YAMAHY do TV
    2) Kolumny dobrymi przewodami głośnikowymi (OFC) o przekroju przynajmniej 2,5mm2
    3) Konfiguracji nie trzeba - co bedzie miało dźwięk przestrzenny, to będzie w 5.1 śmigać

Toshiba - jaki model?
    Masz jeszcze jakieś elementy zestawu? Dekoder kablówki, SAT?
    Ewentualnie wybór wielkości pokoju zgodnie z instrukcją YAMAHY i gabarytów głośników.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 17 Paź 2012 09:16
    Humma
    Poziom 7  

Dziękuje CI bardzo za pomoc.

Co do modelu Toshiby muszę sprawdzić jak będę w domu. Mam kablówke UPC z tym nowszym dekoderem z nagrywarką.

To jest chyba tył mojego telewizorka Podłączenie Kina Domowego - Yamaha HTR-3064 + onyx 100 + Sony BDP-S590/BDP-S390

0
  • Pomocny post
    #4 17 Paź 2012 10:32
    stolarek_1988
    Poziom 20  

to tez najlepiej przez HDMI do YAMAHY i do TV
    Jedyny minus to, to że, żeby cokolwiek oglądać Yamaha musi byc włączona i wybrane to konkretne źródło z którego korzystamy.

0
  • #5 17 Paź 2012 10:35
    Humma
    Poziom 7  

Czyli mam rozumieć ze potrzebuje 4 kabli hdmi?

Ampli-bluray
    ampli-tv
    ampli-upc
    upc-tv

??

0
  • Pomocny post
    #6 17 Paź 2012 13:26
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Z Yamahty do TV
    Z pozostałych urzadzen po 1 HDMI do yamahy

Humma napisał:
    upc-tv

ten wydaje się być zbędny

Chyba, że chcesz mieć konfigurację inną - niezależnie od włączenia kina domowego dźwięk i obraz na TV. Wtedy trzeba poszukać innego rozwiązania.

0
  • #7 18 Paź 2012 09:47
    Humma
    Poziom 7  

Aha, czyli mam rozumieć jeżeli upc będzie połączone hdmi z yamahą to również ten sygnał będzie przepływał przez yamahe i poleci do tv tak?

Ampli może być włączony nie przeszkadza mi to więc nie musimy innego rozwiązania wymyślać. I tak bardzo dużo mi pomogłeś. Wątku jeszcze nie zamykam bo za około tydzień będę to wszystko podłączał i wtedy mogą wyjść jakieś trudności to jeszcze będę prosił o radę.

0
  • Pomocny post
    #8 18 Paź 2012 10:25
    stolarek_1988
    Poziom 20  

Tak. Dobrze rozumiesz.

Yamaha będzie działać jako przełącznik HDMI. Jedyna rola to wtedy w TV wybrać numer HDMI do którego podłączona bedzie yamaha. A wybór urzadzenia z którego chcesz mieć obraz i dźwięk dokonywany jest z poziomu Yamahy.

Aha. Ja mam starszy model, ale myślę, że mogę założyć że u Ciebie tez tak jest. W mojej można wejścia cyfrowe przypisywac konkretnym urzadzeniom. To co prawda nieco wyższa szkoła jazdy, ale w mojej nie ma jeszcze HDMI więc przypisywałem sobie wejścia COAX i optyczne.

0