Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w 124 - Rozładowany akumulator a centralny zamek

matej1410 16 Paź 2012 14:21 7026 18
  • #1 16 Paź 2012 14:21
    matej1410
    Poziom 23  

Mam dość specyficzny problem z dostaniem się do wewnątrz samochodu.
    Powodem zamieszania jest rozładowany akumulator, który steruje centralnym zamkiem.

Aby dostać się do samochodu wkładam klucz do zamka w bagażniku i tym sposobem(JEDYNYM!)poprzez przekręcenie kluczyka w wyżej wspomnianym zamku zmuszam system centralnego zamka do otworzenia całego samochodu(wszystkie drzwi). Problem taki, że system nie reaguje na przekręcenie kluczyka ponieważ akumulator padł jednakże kiedy po przekręceniu kluczyka otwieram tylną klapę od bagażnika włącza się oświetlenie bagażnika. Żaróweczka świeci ostatkiem sił akumulatora.

Teraz pytanie:
    Czy jak podłącze drugi akumulator w miejsce żarówki to tym samym podłącze równolegle akumulator do akumulatora i zasilę powyższy układ centralnego zamka?

0 18
  • #2 16 Paź 2012 14:26
    farjat
    Poziom 22  

O ile prąd płynący do rozładowanego akumulatora nie przepali bezpiecznika od tej lampki/oświetlenia to ma to szansę zadziałać...

0
  • #3 16 Paź 2012 16:33
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Przepali, tak nie zrobisz, wślizg pod auto i podczep drugi akumulator, plus, pod gruby przewód od rozrusznika lub alternatora. Masa oczywiście dowolnie.

1
  • #4 16 Paź 2012 16:34
    matej1410
    Poziom 23  

wszystko super, tylko w tym mercedesie pod silnikiem jest blacha osłaniająca, która jest szeroka i długa, zasłania wszystko.

0
  • #5 16 Paź 2012 16:36
    farjat
    Poziom 22  

Na upartego można by powalczyć z otworzeniem maski od dołu, nie wiem jak to wygląda w praktyce, nigdy nie nurkowałem pod W124 i nie robiłem tego bo nie miałem potrzeby ;)

0
  • #6 16 Paź 2012 16:38
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Wywalasz plastikową osłonkę od spodu zamka i otwierasz maskę przesuwając cięgno w stronę kierowcy. Trochę wprawy i masz po 2 min otwartą maskę silnika.

1
  • #7 16 Paź 2012 16:43
    matej1410
    Poziom 23  

Kolego Pawel wawa możesz rozwinąć myśl?
    Osłonkę od spodu którego zamka?

0
  • #8 16 Paź 2012 16:50
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Oryginalnie, ten model ma osłonę plastikową od spodu zamka maski silnika, większość jednak już jej nie ma:) Jak zobaczysz, będziesz wiedział.

0
  • #9 16 Paź 2012 16:50
    farjat
    Poziom 22  

matej1410 napisał:
    Osłonkę od spodu którego zamka?

Pawel wawa napisał:
    otwierasz maskę przesuwając cięgno w stronę kierowcy

No tak,
    farjat napisał:
    powalczyć z otworzeniem maski od dołu

Tak, pewnie chodzi o zamek rozporka w spodniach...

0
  • #10 16 Paź 2012 16:51
    markslew
    Poziom 27  

A od drzwi zamek da się otworzyć od kierowcy? Musi się dać. Ja bez akumulatora otwierałem kilka razy. Tam zamek centralny działa na zasadzie podciśnień. A tą osłonę pod silnikiem zdejmiesz bez problemu, 4 śruby i gotowe. Nura pod auto i bez kanału dasz radę ;)

0
  • #11 16 Paź 2012 16:56
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Nie pisałem od osłonie silnika! To zupełnie co innego. Piszesz same bzdury, co z tego, że podciśnieniowy/ciśnieniowy, przewody podciśnienia masz tylko od wewnątrz lub od strony bagażnika. Autorowi pewnie wszystkie wkładki na sztywno stanęły. Jak już, to zdemontować przewód podciśnieniowy od zamka bagażnika lub klapki wlewu paliwa i tam podać ciśnienie z pompki np do kół.

0
  • #12 16 Paź 2012 17:48
    matej1410
    Poziom 23  

nie da się od kierowcy bo w klamce nie ma zamka na klucz. Jak wyżej napisałem jedyny zamek na klucz to od tylnej klapy bagażnika. Byłem przed chwilką przy samochodzie i pod grillem próbowałem szukać tej rączki, która blokuje maskę ale niestety nie znalazłem chyba jest w tym momencie schowana głębiej ale ręką nie sięgnę. Chyba został lewar do góry unieść odkręcić osłonę i próbować podać napięcie na alternator...

Dodano po 17 [minuty]:

Panowie a jak jest mocowany grill do maski?

0
  • #13 16 Paź 2012 18:25
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Grill do maski mocowany śrubami, nie dostaniesz się tam. Ręką sięgniesz bez podnośnika. Jak masz otwarty bagażnik, zdejmij rurkę z siłownika klapy bagażnika i dmuchnij pompką.

0
  • #14 16 Paź 2012 23:05
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Możesz podpiąć prostownik pod lampkę w bagażniku. Po paru minutach akumulator złapie na tyle prądu, że centralny zadziała.
    Możesz też faktycznie złapać któryś z przewodów pneumatycznych zamka centralnego w bagażniku i zapodać tam powietrze. Najprościej odchylić osłonę nadkola z prawej strony i dostać się do siłownika wlewu paliwa.
    A tak nawiasem mówiąc, to zaślepki w miejscu wkładek w drzwiach to totalna głupota. Jak widać robią więcej kłopotu właścicielowi niż złodziejowi. Uwierz mi: Jest taka metoda otwierania drzwi, że złodziej nawet nie patrzy, czy w drzwiach jest wkładka czy jej nie ma. I tą metodą na pewno nie jest sławna piłeczka golfowa przytknięta do zamka :scatter:

0
  • #15 16 Paź 2012 23:11
    farjat
    Poziom 22  

Gerri napisał:
    Możesz podpiąć prostownik pod lampkę w bagażniku.

Nie przepali bezpiecznika?
    Gerri napisał:
    I tą metodą na pewno nie jest sławna piłeczka golfowa przytknięta do zamka

Piłeczka tenisowa. Szacun dla tego, kto ściśnie golfową :)

0
  • #16 16 Paź 2012 23:19
    matej1410
    Poziom 23  

spróbuje jutro podłączyć dodatkowy akumulator do lampki od oświetlenia bagażnika.

0
  • #17 16 Paź 2012 23:21
    farjat
    Poziom 22  

matej1410 napisał:
    spróbuje jutro podłączyć dodatkowy akumulator do lampki od oświetlenia bagażnika.

farjat napisał:
    O ile prąd płynący do rozładowanego akumulatora nie przepali bezpiecznika od tej lampki/oświetlenia to ma to szansę zadziałać...

Pawel wawa napisał:
    Przepali, tak nie zrobisz, wślizg pod auto i podczep drugi akumulator, plus, pod gruby przewód od rozrusznika lub alternatora. Masa oczywiście dowolnie.

Podano Ci co najmniej dwa inne rozwiązania a Ty się upierasz przy tym, które nie ma szans powodzenia...
    Twój samochód, Twój czas, Twoje pieniądze, tylko nie miej później do nas pretensji :)

0
  • #18 16 Paź 2012 23:32
    matej1410
    Poziom 23  

nie omieszkam również spróbować po "Waszemu" :)

0
  • #19 17 Paź 2012 15:57
    matej1410
    Poziom 23  

podgiąłem grilla, wsadziłem masywny patyk drewniany(listewkę) i pchnąłem cięgno w stronę lewego przedniego koła:) maska prztyk do góry i wielkie szczęście!

0