Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

creative 5.1 - Brak dźwięku 5.1 w komputerze PC

marasasek 16 Paź 2012 15:12 3540 23
  • #1 16 Paź 2012 15:12
    marasasek
    Poziom 11  

Otóż mam głośniki 5.1 T6160 podłączone pod komputer stacjonarny i grają tylko przednie i subwoofer. Tył i centralny nie gra. Ustawiłem sobie w 3D Audio "analog output" na 6 głośników.
    przewody podłączyłem tak: zielony-zielony, żółty-nieb., czarny-różowy.
    Zakupiłem kartę dźwiękową zewnętrzną na USB
    Niestety 3 minuty po podłączeniu pod USB i próby podłączania końcówek różnych kolorów komputer się wyłączył, coś zgrzytnęło.
    Moja nowo nabyta karta dźwiękowa prawdopodobnie się spaliła, bo strasznie z niej śmierdziało. Nie próbowałem już podłączenia karty pod usb.
    Co poradzicie aby grały wszystkie ?
    I czy radia internetowego też można słuchać w 5.1 czy tylko 2+1 ?

0 23
  • #2 16 Paź 2012 15:26
    Kasek21
    Poziom 43  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2399006.html

Co do stron jak YT czy radia internetowego to zostaje Ci 2.0/2.1 - chyba, że materiał jest 5.1

0
  • #3 16 Paź 2012 17:29
    tomeczek333
    Poziom 17  

Niestety mając dźwięk tylko w stereo, to nie będą grać wszystkie głośniki, jedynie dwa przednie. Możesz rozbić dźwięk na wszystkie kanały, ale nie każdą kartą tak się da.
    Od siebie polecę SB Audigy SE, którą zakupisz za grosze, a posiada taką funkcję i wiele innych.

0
  • #4 16 Paź 2012 17:33
    Kasek21
    Poziom 43  

tomeczek333 napisał:
    Od siebie polecę SB Audigy SE

Przecież ma Creative 5.1 - i na pewno nie będzie gorsza od tego kastrata, którym jest SE.

Oprogramowanie tego SE pozwala na odsłuch np.: YT na wszystkich głośnikach?

0
  • #5 16 Paź 2012 17:33
    berezx
    Poziom 9  

Jakie masz sterowniki dźwięku na komputerze?
    Miałem tak samo na początku z Logitech x350 Surround Sound 5:1
    W kompie mam 6 gniazd Jack i mam podpięte zielony-zielony różowy-różowy czarny-czarny
    i wystarczyło pogrzebać w sterownikach (REALTEK HD AUDIO) i w panelu sterowania, poustawiać 5:1 Surround (w programie jeszcze ustawić odpowiednio kombinacje głośników) i wszystko gra

0
  • #6 16 Paź 2012 18:20
    tomeczek333
    Poziom 17  

Kasek21 napisał:
    tomeczek333 napisał:
    Od siebie polecę SB Audigy SE

Przecież ma Creative 5.1 - i na pewno nie będzie gorsza od tego kastrata, którym jest SE.

Oprogramowanie tego SE pozwala na odsłuch np.: YT na wszystkich głośnikach?

Gdzie kolega napisał, że ma jakąś kartę creative? Raczej pisał że ma głośniki Creative 5.1 model T6160. Jaką kartę dźwiękową kupił, już nie napisał, jedynie że na usb. A nie wszystkie karty usb są creativa. Więc czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Tak, ten kastrat pozawala odsłuchiwać na wszystkich głośnikach i to nie tylko dźwięk z Youtube, ale każdy dźwięk na komputerze. Nawet potrafi to robić w dwóch trybach jak X-Fi.
    Już nie wspomnę o wielu innych funkcjach jak np filtr dolnoprzepustowy z regulacją odcięcia. Taki to kastrat. Ciekawe co lepszego znajdziesz w tej cenie.

0
  • #7 16 Paź 2012 19:44
    marasasek
    Poziom 11  

Chciałem zamieścić linka ale nie wiem czy można.
    Kartę kupiłem naprawdę z tych pierwszych tanich w kolorze zielonym :-) można zerknąć na all...o
    Co mogę jeszcze podać dla przybliżenia problemu ???

0
  • #8 16 Paź 2012 22:20
    tomeczek333
    Poziom 17  

Ja problemu nie widzę. Jak chcesz słuchać z każdego źródła we wszystkich głośnikach to musisz poszukać karty dźwiękowej, która będzie potrafiła rozbić sygnał stereo na wszystkie kanały. Przykład podałem. Możesz się również pobawić w rozgałęźniki. Kupić dwa takie: Link, spiąć je i podłączyć pod zielone wyjście karty dźwiękowej. Wtedy będą grać Ci wszystkie głośniki, ale nie będzie efektu 5.1.

Chyba że nie chcesz nic zmieniać to podpinasz normalnie do komputera, muzykę słuchasz Winampem z odpowiednią wtyczką, a filmy ustawisz w kodeku żeby grało na wszystkich kanałach. Niestety muzyka słuchana z youtube, czy inne dźwięki będą nadal leciały tylko na dwóch przednich głośnikach.

0
  • #9 17 Paź 2012 05:04
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

tomeczek333 napisał:
    Więc czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Ja też mam problem czytaniem w tym temacie.
    Bo wyszło mi, że była jakaś karta no wiecie:
    marasasek napisał:
    z tych pierwszych tanich w kolorze zielonym

i ona:
    marasasek napisał:
    prawdopodobnie się spaliła, bo strasznie z niej śmierdziało

i teraz najlepsze
    marasasek napisał:
    Co poradzicie aby grały wszystkie ?

Reasumując:
    Karta się spaliła ale wszystkie głośniki mają grać!

Nie wiadomo co proponować bo nie wiadomo czy to jakiś laptop, desktop tak więc
    marasasek - wyedytuj pierwszy post i napisz o co chodzi, konkrety by nie kolidowało z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2367809.html punkt 3

0
  • #10 17 Paź 2012 18:44
    marasasek
    Poziom 11  

Głośniki podłączone pod komputer stacjonarny, WIN XP
    Karta dźwiękowa VIA AC'97 i to na początku głośniki były podłączone pod tą właśnie kartę w sposób taki, jaki wspomniałem wcześniej o kolorach podłączenia.
    Nie chciałem kupować nowej drogiej karty dźwiękowej 6 kanałowej, więc znalazłem tanią kartę zewnętrzną na usb, symulacja systemu stereo 5.1
    creative 5.1 - Brak dźwięku 5.1 w komputerze PC
    Myślałem, że przez kupno będę miał dźwięk we wszystkich głośnikach I to właśnie ta karta się spaliła. A teraz nadal mam podłączone głośniki pod kompa pod kartę AC'97

Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • #11 17 Paź 2012 19:02
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

No właśnie, jakiś chiński szajs.
    Jaka symulacja 5.1 - masz w niej wejście mikrofonowe + wyjście słuchawkowe.

Model płyty głównej to podstawa - więc zajrzyj do blaszaka i poszukaj.

BTW: Sound Blaster Live! 5.1 na PCI nie są drogie.

0
  • #12 17 Paź 2012 19:21
    Elvis1992
    Poziom 17  

Sound Blaster Live! 5.1 to wydatek rzędu 20zł. Ewentualnie zrób jak radzili Ci wyżej... Rozgałęźniki Jack 3.5mm. Bierzesz tego 2 sztuki, wpinasz wszystko potocznie mówiąc "na kupę " i wszystkie głośniki grają.
    Chociaż różnica między ceną rozgałęźników a karty to około 10zł...
    Czy warto to Twój wybór i Twoja decyzja
    Pozdrawiam

0
  • #13 18 Paź 2012 17:59
    marasasek
    Poziom 11  

Raczej zdecyduje się na tego sound blastera.
    Patrzyłem przed chwilą na te karty, tylko jakbyście mogli podpowiedzieć, bo modeli jest dużo różnych i nie wiem czym się różnią.
    Za niewielką cenę znalazłem takie modele:
    *CT 0060
    *CT 0100
    *CT 4670
    *CT 4830
    Nie wiem, który wybrać i się nie znam, czy każdy z wymienionych modeli będzie mi pasował. Dlatego prosiłbym Was o radę
    Moja płyta główna : ASRock 775V88+
    Niektóre z wyżej wymienionych modeli są używane, więc też pytanie do Was, czy nie ma strachu brać takiej używki ?
    Proszę o wybór karty i zamawiam :)

A teraz jeszcze pytanie, czy na tej starej karcie albo winampie, mogę pozmieniać jakieś ustawienia żeby słuchać muzyki 5.1 ?

0
  • #14 18 Paź 2012 18:02
    Kasek21
    Poziom 43  

SB0060 lub SB0100.

marasasek napisał:
    czy na tej starej karcie albo winampie, mogę pozmieniać jakieś ustawienia żeby słuchać muzyki 5.1 ?

Tak ale lepiej używać Footbar'a z wtyczką Channel Mixer.

0
  • #15 18 Paź 2012 22:17
    Elvis1992
    Poziom 17  

SB 0100 lub SB 0220. 220-stka nawet jak dla mnie ma takie delikatnie żywsze brzmienie. Każdy z modeli będzie Ci pasował i raczej nie będziesz słyszał różnicy w brzmieniu. Karty rozszerzeń są na PCI ( te białe krótkie na płycie ). Używane mogą być również ale tylko wtedy gdy sprawne są wszystkie kanały. Zakładam że patrzyłeś na serwisie aukcyjnym All.gro.pl więc kup tylko taką gdzie użytkownik ma większość komentarzy pozytywnych a najlepiej wszystkie i do tego oferuje gwarancję rozruchową.
    Pozdrawiam

0
  • #16 20 Paź 2012 15:16
    marasasek
    Poziom 11  

Kasek21 napisał:

Tak ale lepiej używać Footbar'a z wtyczką Channel Mixer.

Szukam i szukam...
    Udało mi się znależć foobar2000 v 1.1.13 a wtyczka channel mizer 1.7
    nie wiem czy to może być
    Może masz jakiegoś linka dobrego ?

0
  • #18 20 Paź 2012 15:44
    marasasek
    Poziom 11  

próbuje zgrać ten plik channel mixer w miejsce "components" ale nie daje rady.
    aż taki extra w tych sprawach nie jestem albo coś żle robie

0
  • #19 20 Paź 2012 15:47
    Kasek21
    Poziom 43  

Jaki masz problem z przekopiowaniem jednego pliku?!

Oczywiście po ściągnięciu rozpakowałeś to archiwum i kopiujesz plik z rozszerzeniem .dll?

0
  • #20 20 Paź 2012 15:51
    marasasek
    Poziom 11  

components>get updates> i w okienku "information" wkleić plik mixer channel.dll
    ?

0
  • #21 20 Paź 2012 15:53
    Kasek21
    Poziom 43  

Rozpakuj to archiwum.
    Kliknij prawym klawiszem myszy na pliku -> wybierz kopiuj.
    Przejdź do Program Files/Footbar/Components -> prawy klawisz myszy w oknie i wybierz wklej.

Prościej się nie da wytłumaczyć ;)

Następnie w ustawieniach Footbar'a aktywujesz wtyczkę i ją konfigurujesz.

0
  • #22 20 Paź 2012 16:14
    marasasek
    Poziom 11  

ja coś chyba żle robie.
    wypakowałem plik foo_channal_mixer.dll zrobiłem "kopiuj"
    w programie foobar wchodzę w prefences - zakładka components i tam powininenem wkleić chann.mixer tak ?

0
  • #23 20 Paź 2012 16:32
    Kasek21
    Poziom 43  

marasasek napisał:
    w programie foobar wchodzę w prefences - zakładka components i tam powininenem wkleić chann.mixer tak ?

Nie w programie tylko w systemie tj. przechodzisz Mój komputer -> partycja z systemem -> Program Files-> Footbar -> Components i tu kopiujesz plik.

0
  • #24 20 Paź 2012 16:36
    marasasek
    Poziom 11  

ok zrobiłem. po prostu żle wchodziłem, nie tam gdzie trzeba i nie miałem tego components dlatego się tak zamotałem.
    Teraz te ustawienia ...

0
  Szukaj w 5mln produktów