Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharan 1.9 TDI 130KM - Drgania karoserii na zimnym silniku.

16 Oct 2012 16:40 4815 6
  • Level 10  
    Witam Was.

Co prawda czytałem już o tym w necie i jeździłem innym autem które również miało taki objaw więc chcę się Was spytać czy każdy typ tak ma? Mianowicie na zimnym silniku samochód wpada w regularne wibracje, tzn co kilkanaście sekund wpada w wibracje na mniej więcej 3-4 sekundy. Czy u Was też występuje taki objaw? W miarę nabierania temperatury przez silnik wibracje są coraz słabsze, a gdy zagrzeje się do 90 stopni znikają całkowicie.

Wibracje występują tylko i wyłącznie na postoju na biegu jałowym. Nie ma też znaczenia czy klima działa czy nie.
    Pytanie dotyczy auta z silnikiem ASZ
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Koło dwumasowe lub koło alternatora jeśli występuje.
  • Level 10  
    2 masa jest chyba ok, tzn nie wydaje żadnych dźwięków podczas uruchamiania bądź gaszenia silnika. A jak się upewnić, że to na pewno koło alternatora?
  • Level 17  
    Koło dwu masowe sprawdza się przy największych przeciążeniach, koło alternatora wzrokowo podczas dodawania i odpuszczania pedału gazu
  • Level 10  
    Czyli jak wiarygodnie sprawdzić czy 2 masa i koło alternatora są dobre? O ile koło alternatora mogę jeszcze rozumieć jak sprawdzić, o tyle już 2 masy nie wiem.
  • Level 17  
    Wrzucasz piąty bieg i z niskich obrotów gaz w podłogę i czekasz na pojawienie się drgań jak ich nie będzie to raczej dwumas jest jeszcze ok.
  • Level 10  
    Problem usunięty - temat do zamknięcia.