Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BYD E6 - Będzie w polsce, jeśli tak to jego opłacalnosć,opłacalność aut elek.?

xardas97 16 Paź 2012 17:12 1023 3
  • #1 16 Paź 2012 17:12
    xardas97
    Poziom 20  

Witam. Tak się spytam, ponieważ przed euro 2012 było pełno informacji że BYD E6 ma trafić do Nas. Niestety, jak na razie nic o tym nie ma nowego. A to szkoda, bo wg. mnie jest to opłacalne. Pomyślcie sami, ile kosztuje km w elektrycznym samochodzie? 2zł, może 3. Taki efekt można osiagnąć jak na razie jeżdżąc dieslem na olej rzepakowy, i chyba tylko tak.
    Co do jakości, wiadomo, made in china, ale jakąś homologacje to musi mieć żeby wprowadzić go do EU (A z tego co pamiętam to właśnie dlatego go nie było jeszcze wtedy tj przed euro, bo nie miał homologacji), więc te podstawowe normy wykonania i bezpieczeństwa spełniać musi. Ja do chińskich produktów jestem nastawiony neutralnie, tj:
    Miałem chiński motorower - Romet zetka 50 (romet... składany w polsce jest, tym różni się od reszty chińskich motorowerów, no, może jest troszke lepiej wykonany.)
    Dbałem o niego, zawsze rozgrzewałem, ogólnie takie oczko w głowie, i powiem że.. jeździł zawsze, nie zawiódł mnie nigdy, odpalał zawsze, palił tyle co nic. Jedyne co to postojówka się przepaliła, ale to drobnostka. Wada była taka, że zawieszenie było o wiele za miękkie, opony za twarde, silnik strasznie słaby. Potem przesiadłem się na Aprilię RS50, czyli takie bugatti w kategorii motorowerów. Ogólnie, wiadomo, silnik dynamiczny, skrzynia biegów super precyzyjna, opony idealne, zawieszenie tak sportowo zestrojone że każdą nawet najmniejszą dziurę w jezdni czułem (Ale to w końcu ścigacz). Bezawaryjna oczywiście.
    Do czego zmierzam: Cena NOWEGO rometa: 3400zł. Cena UŻYWANEJ Aprilii ('08, 3000km przebieg, igła) 6500zł. Więc, morał z tego taki: Jak się dba tak się ma. Dbałem o Rometa, odwdzięczył się tym samym. I prawda, ledwo co przyśpieszał, w zakrętach pływał, ale był tani. Jako pojazd do dojazdu do szkoły itp był idealny.

Może z BYD'em będzie tak samo? Czy są jakieś poza nim pojazdy elektryczne, tj w pełni elektryczne, a nie hybrydy typu Toyota 'Mają ją wszyscy w Hollywood' Prius?
    Słyszałem o Chevrolecie Volt/Oplu Ampera, czytałem dużo, i wydaje się to mądre: Zamiast silnika spalinowego, jest oczywście elektryczny, a dodatkowo spalinowy generator prądu.
    Ale bariera to cena,i jak na razie nie dostępność w Polsce.
    Jeśli ten BYD kosztowałby jakieś 40 tys zł, było by to sensowne wg. mnie.

Wyraźcie swoje opinie na ten temat, jak i temat aut elektrycznych ogólnie.

Pozdrawiam ;)

0 3
  • #2 16 Paź 2012 18:24
    wichurewicz
    Poziom 24  

Zapewnij mi "tankowanie" energii do pełna w kwadrans zamiast kilka godzin (i to na terenie całego kraju) i jestem wręcz entuzjastą elektrowózków.

0
  • #3 16 Paź 2012 18:27
    xardas97
    Poziom 20  

No i tutaj pojawia się problem. O ile silniki elektryczne sa już bardzo dopracowane, o tyle akumulatory nie.
    Inna sprawa że w Łodzi chyba tylko przy manufakturze można doładować samochód elektryczny. Ale dla kogoś kto jeździ np. 100km dziennie tj 50 do pracy i 50 z pracy, ma sens.
    Wraca z pracy, ładuje przez noc auto. Rano wstaje i ma naładowany pojazd.
    Inna sprawa że np. na wakacje takim czymś się wybrać, to już problem, bo gdzie to "zatankować".

0
  • #4 16 Paź 2012 18:40
    farjat
    Poziom 22  

xardas97 napisał:
    Wyraźcie swoje opinie na ten temat, jak i temat aut elektrycznych ogólnie.

Fajny gadżet, taki elektryk :) Opłacalność zerowa.
    Co innego hybryda...

0